Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak Dbać O Szosę


40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 02 sierpień 2017 - 07:38

Przecieranie z kurzem może powodować matowienie lakieru. Po deszczu lepiej rower wymyć gąbką z wodą.

12-15zł za specyfik 0,5l, to dość drogo. ON - do 5zł za litr. Pędzelek i jakaś mała rynienka spokojnie wystarczy do wymycia kasety. Potem wspomniana gąbka z H2O i płynem do mycia naczyń.

Oleju raczej bym nie rozprowadzał po koronkach, bo ilość jaka zostaje na naoliwionym i wytartym prawie do sucha łańcuchu spokojnie wystarczy do jego smarowania.



#22 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 sierpień 2017 - 07:52

Wszystko fajnie, tylko że ON jest niebezpieczny dla uszczelek. Nietrudno, żeby spłynął w stronę uszczelnienia bębenka oraz osi piasty. Poza tym pozostawia tłusty nalot, który łapie brud znacznie mocniej od dobrej jakości oleju do łańcucha.

 

Bezpieczeństwo stosowania oraz kwestie zdrowotne pozostawiam do rozważenia każdemu z osobna.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#23 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 02 sierpień 2017 - 08:13

Wszystko fajnie, tylko że ON jest niebezpieczny dla uszczelek. Nietrudno, żeby spłynął w stronę uszczelnienia bębenka oraz osi piasty. Poza tym pozostawia tłusty nalot, który łapie brud znacznie mocniej od dobrej jakości oleju do łańcucha.

 

Bezpieczeństwo stosowania oraz kwestie zdrowotne pozostawiam do rozważenia każdemu z osobna.

Nie spływa w kierunku bębenka, bo koła wcześniej wyjmujemy z ramy, co jest pokazane na filmiku. Kasetę pochylamy na zewnątrz i czyścimy pędzelkiem. Nadmiar ON spływa do rynienki. Na koniec kasetę o obręcz koła traktujemy gąbką z detergentem i wodą. W ten sposób mamy wyczyszczoną i odtłuszczoną kasetę oraz wymyte całe koło.



#24 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 sierpień 2017 - 08:21

Przepraszam, film pojawił się dużo wcześniej, nie zwróciłem na niego uwagi.

Zdejmowanie koła i kasety do każdego mycia jest wg mnie nie do przyjęcia, po prostu zbyt niepraktyczne. Odtłuszczacz i szczotka są po prostu znacznie wygodniejsze. Ale tak jak mówisz, są po prostu różne szkoły, co kto lubi.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#25 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 02 sierpień 2017 - 08:31

...

Zdejmowanie koła i kasety do każdego mycia jest wg mnie nie do przyjęcia, po prostu zbyt niepraktyczne. Odtłuszczacz i szczotka są po prostu znacznie wygodniejsze. Ale tak jak mówisz, są po prostu różne szkoły, co kto lubi.

Dlatego w wielu klubach po powrocie z wyścigu wszystkie koła są wyjmowane z ram i myte. Nie wyobrażam sobie, żeby inaczej zrobić to szybciej i lepiej :). Nikt nie zdejmuje kasety z bębenka. Koło wypina się w 2s z ramy. 

Przy defekcie wyjęcie koła i włożenie sprawnego to całe 7s :).

 

A tak robią to mechanicy z BORY:

http://vlep.pl/hs23ju.jpg

Łańcuchów nie zdejmują, bo pewnie maja pozakuwane. W ten sposób wszystkie elementy można komfortowo wymyć, np klocki hamulcowe detergentem od wewnątrz, co przy założonym kole jest dość trudne.



#26 napoletatu

napoletatu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:59

Czy widział ktoś gdzie mozna kupić (ewentualnie jak to sie nazywa) substytut kasety, ktory mechanicy w protourze zakladaja na rower po zdjeciu kola? Podczas mycia/serwisu pozwala to swobodnie krecic korba z lancuchem.

Widac na tym filmie:

https://www.facebook...83960638334777/

 

 



#27 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 04 sierpień 2017 - 12:14

Zoba to:
http://allegro.pl/ro...6892939586.html



#28 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 04 sierpień 2017 - 12:23

Czym usuwacie kamień z ramy (H2O mi z bidonu wodę trochę znaczy) ?



#29 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 04 sierpień 2017 - 12:42

Dobra sprawa. Ale może lepiej dołożyć dychę i brać z zaciskiem, a nie tanim motylkiem: http://allegro.pl/kl...6596960893.html



#30 k3rmit

k3rmit
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 20:45

Park Tool ma w swojej ofercie dedykowane narzędzie tak zwane Dummy Hub :) na youtube jest wiele poradników jak zrobić sobie coś podobnego w domu :) ja po prostu montuje ośkę ewentualnie zacisk koła i do tego rolka podobna do takich jak w linkach :)

 



#31 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 15 sierpień 2017 - 07:09

Odgrzewam stary temat, bo widzę, że są różne szkoły mycia szosy :).
W sumie, to zgadzam się z kolegą @Arek74. WD-40 nie stosuje, ale pierwszą operacją w moim przypadku jest zdjęcie łańcucha i wyszejkowanie go w ON. Resztę, jak na filmie jadę gąbką z płynem do mycia naczyń. Na koniec wszystko spłukuję przenośnym opryskiwaczem: https://www.leroymer...0,l401.html podmałym ciśnieniem.

Maciej Bodnar natomiast jedzie ostro z wodą:
http://vlep.pl/rud1fl.jpg
No cóż pewnie maszyny po 50 000zł są lepiej uszczelnione :)


Nie są. Lepsza jakość w ich przypadku też jest dyskusyjna.
Pytałem moich kolegów sprzedawców, którzy jeżdżą drogimi zabawkami wiedząc jednocześnie jak jest z jakością, jak sprzedają dwa kółka.
"Sprzedajemy odczucia z jazdy". :)
Sprzedaje się efektywność, moc, Aero, komfort. I sugeruje konieczność (uzasadnioną) częstych serwisów.
To działa.

#32 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 15 sierpień 2017 - 08:08

Akurat zawodowi mechanicy to nie martwią się tak przy ziemnymi rzeczami jak łożyska. Gdy padnie, to się je wymienia na nowe za 200zł, kto by się tym przejmował? Co innego my, zwykli śmiertelnicy, dla nas wydać co tydzień taką kwotę na ceramiki, to jednak boli, więc my powinniśmy się tym przejmować.

#33 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 15 sierpień 2017 - 09:17

Mam 3 znajomych śmigających na zabawkach >20 000zł. Jeden pracuje w serwisie, drugi robi sobie wszystko w domu, bo jest biegły w te klocki, a trzeci z każdą pierdołą jedzie do specjalisty. Co ich łączy? Wszyscy powtarzają jedno "drogi rower, to drogie utrzymanie aby mieć zadowolenie z jazdy". Tylko czy Trek za 54 000 jest aż 2x lepszy od tego za 25 000?

 

@Arni pewnie masz rację, bo mechanik musi codziennie umyć wszystkie rowery i nie będzie się modlił do północy :). Rower jest pewnie na jeden sezon w Sky. Jak widzę jakim ciśnieniem jadą z H2O, to pewnie ze swojej ramy musiałbym wyjmować sztycę i wylewać to co zostało po myciu.



#34 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 15 sierpień 2017 - 13:42

 

 

 Tylko czy Trek za 54 000 jest aż 2x lepszy od tego za 25 000?

Jeśli mowa o tym samym przeznaczeniu (aero vs aero), to pewnie tak. Problem w tym, że przeciętny śmiertelnik tego nie wyczuje, bo przeciętny śmiertelnik ma znacznie większe braki w formie sportowej niż w sprzęcie.



#35 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 16 wrzesień 2020 - 16:14

Szukam miękkiej szczotki do mycia roweru kół, szprych coś ala taka szczotka do zbierania kurzu ale do wody:-) nie mogę znaleźć

Facebuk i  YT  Strava


#36 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 wrzesień 2020 - 07:39

To może kup jakiś duży pędzel. Jak ma być miękko to tutaj będziesz miał w czym wybierać.



#37 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 17 wrzesień 2020 - 07:43

Proste i szybkie a ja cudów jakiś szukam dzięki.


Facebuk i  YT  Strava


#38 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2020 - 08:12

Tylko nie wiem co tym pędzlem zrobisz :)

Szukaj ścierek z mikrofibry i szczotek w kategoriach „car detailing”.

#39 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 17 wrzesień 2020 - 08:30

Głównie chodziło o piasty żeby je szorować:-)

Facebuk i  YT  Strava


#40 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 14 październik 2020 - 09:38

Posiadam ramę karbonową matową. Przy zakupie nie zwracałem na to uwagi. Podczas jazdy pot który spływa z mojego wycieńczonego czoła ;-) brudzi i robi niemiłosierne zacieki. Czyszczę to mucofem i sprawdza się to idealnie ale czy ktoś stosuje impregnat do ramy "MORGAN BLUE Preparat do czyszczenia i ochrony ram karbonowych CARBON CLEANER MATT" Nie wiem czy wart swojej ceny.


Facebuk i  YT  Strava




Dodaj odpowiedź