Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łańcuchy - Dyskusja Ogólna (Wybór, Wymiana, Modele, Itp.)


1880 odpowiedzi w tym temacie

#1621 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2019 - 20:01

Ja drugi i nie jest zużyty nawet w 50%... 419h. W dodatku jeżdżę twardo, nie oszczędzam go ogólnie, chociaż jazd deszczowych było tyle co nic.

W zasadzie to naert jednego bym nie żuzył. Bo tamten pierwszy miałem od marca 2018... Ten drugi kupiłem w lipcu tego roku

#1622 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 21:26

X11-93 zmieściłem po 9kkm - jeszcze nie wpadał na 0.75%

No to super wynik, biorąc pod uwagę, że połowę tańszy.

 

Ja pierdziele, ja w tym roku 11k i już trzeci łańcuch  :wacko:

Bzyk Ty się nie liczysz, bo masz łydę dwa razy taka jak moja :D. Nie no na poważnie to między innymi dlatego pisałem o wielu zmiennych ;)



#1623 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 21:34

W góralu X9-73 zmieniam co 5kkm i jest zjechany do 1%. Na szosie jazda to jak w laboratorium, warunki idealne. Deszcz jak złapie w trasie, gdy pada szosa zostaje w domu.

#1624 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 21:45

MTB to inna bajka😉, tam rotuje łańcuchy co 600-700km. W szosie w tym roku rzuciłem się na Campę i póki co jestem bardzo zadowolony. Nie wiem tylko jak to wpływa, takie przebiegi na żywotność blatów w korbie na jednym łańcuchu.



#1625 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 21:54

Wyżej cenisz łańcuchy KMC od Shimano?

Chodzi mi oczywiście o użycie ich w napędach Shimano.

Tak, cenię je wyżej. 

 

Używałem różne shimanowskie poza DA. Później siadłem na KMC, zacząłem od takiego jak na foto, później rzuciłem się na cały czarny, nie czułem różnicy, to samo cały srebrny. W sumie tylko złotego nie próbowałem i mocno o nim myślałem, może na najbliższe lato wezmę sobie. 

 

Na ostatnim zrobiłem 6 tysięcy i jest jeszcze w porządku, ale teraz czasem się wpadnie w mokre warunki, to pomyślałem o zmianie na świeży. 



#1626 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 19 listopad 2019 - 09:03

Co pare lat pisze to samo ale co tam ;)
Po pierwsze jak juz porownujemy lancuchy to ma to sens jak sie pisze o konkretnych modelach, a nie KMC vs Shimano itd. Przebiegi, na tym samym lancuchu jeden zrobi 3k km, a drugi 2x tyle, przy tym samym poziomie zuzycia.
Przez ok 10 lat uzywalem KMC modele SL niklowane (srebrne) i glownie Ti Ni (zlote) od 9s poprzez 10s i chyba tez mialem 11s. Zdarzaly sie Yabany, to samo co KMC sl i kilka Dura Ace. Poza DA jedyny lancuch Shimano jaki mialem byl w mojej pierwszej szosie, Ultegra. Kolosalna roznice robi powloka lancucha, szczegolnie widac to jezdzac w mokrych warunkach. Dla mnie DA jak jeszcze w suchym byl ok, to wlasnie po mokrych jazdach robil sie z nim syf.
Przez lata krolowal KMC sl bo to byl najlzejszy dostepny, w rozsadnych pieniadzach lancuch. Do tego wytrzymaly i z dobra kultura pracy. Kupowalem te lancuchy z Tajwanu po ok 150zl. Od dluzszego czasu jest tych lancuchow ne ibeju bardzo malo i juz nie w tak dobrych cenach. Zauwazylem to szczegolnie po przejsciu na 11s. Pojawily sie inne opcje, jak PYC Ultralight, tez jak KMC niklowane lub Ti Ni, rowniez z drazonymi plytkami i pinami, bardzo lekkie. To w sumie teraz jest moj glowny lancuch. Mam ich kilka i sa OK.
Propozycja KMC serii EL, nie mylic z E, wydaje sie dosc ciekawa. Ceny na ibeju, takie w jakich kiedys byly modele SL, do 150zl. Roznica pomiedzy tymi modelami to tylko piny. W SL sa drazone, w EL nie.
Ten lancuch z powyzszego zdjecia, to model X, czyli najnizszy z KMC. Nic szczegolnego, wersja silwer/black ma niklowane zew plytki.

@Prozor, moglbys przeniesc te ostatnie wpisy do lancuchowego tematu, tutaj zginal

 


Użytkownik Prozor edytował ten post 19 listopad 2019 - 09:55
Przeniesiona dyskusja z zakupów

  • Prozor lubi to

#1627 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 03 luty 2020 - 08:29

Jakie wy łańcuchy używacie, ja jeżdżę na jednym, nie wymieniam z innymi co jazdę i co 1000-1200km mam do wymiany.

Dajcie coś co wytrzyma chociaż 5k :-o

#1628 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 03 luty 2020 - 08:44

Shimano CN-HG700 11 rzędów - 4-5 tyś i kosz. Z mojego doświadczenia jak dbasz tak masz. Im czystszy napęd i odpowiednio nasmarowany tym dłużej trzyma. Smaruje Morgan Blue race oil. Smarowanie co tydzień - dwa około 500-700 km (na słuch i wzrok oceniam czy już czy jeszcze czas na spa). Warunki raczej suche, czasem mżawka. Deszcz na wyścigu też się zdarza. Waunek: na deszcz czy mokrą szosę świeży smar i porządnie wytarty łańcuch. Ręcznikiem a nie szmatą.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

#1629 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 03 luty 2020 - 08:46

Shimano CN-HG700 11 rzędów - 4-5 tyś i kosz. Z mojego doświadczenia jak dbasz tak masz. Im czystszy napęd i odpowiednio nasmarowany tym dłużej trzyma. Smaruje Morgan Blue race oil. Smarowanie co tydzień - dwa około 500-700 km (na słuch i wzrok oceniam czy już czy jeszcze czas na spa). Warunki raczej suche, czasem mżawka. Deszcz na wyścigu też się zdarza. Waunek: na deszcz czy mokrą szosę świeży smar i porządnie wytarty łańcuch. Ręcznikiem a nie szmatą.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

 

 

Przecierają na sucho po Morganie po każdej jeździe? Mam wrażenie, że mocno łapie syf. 



#1630 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 03 luty 2020 - 08:50

Smar wieczorem, wycieram rano przed jazdą. Dosmarowuje tak samo. Smar, czekam parę godzin i ręcznik. W między czasie paskami ręcznika przecieram kasetę. Jak jest sucho to po pierwszej jeździe wycieram i na ok. 500 kilometrów nie straszę napędu ręcznikiem. Nie błyszczy się jak nowy ale chodzi cicho i nie zbiera syfu.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
  • Bzyk lubi to

#1631 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 03 luty 2020 - 09:12

Jakie wy łańcuchy używacie, ja jeżdżę na jednym, nie wymieniam z innymi co jazdę i co 1000-1200km mam do wymiany.

Dajcie coś co wytrzyma chociaż 5k :-o

A jeździsz bez przekosów i dbasz o zmianę biegów jak bozia nakazała , tzn. nie pod obciążeniem ? smarujesz regularnie i przecierasz po każdej jeździe ?

Jaki łańcuch ?

 

Bo w takim tempie i przy moich przebiegach to w sezonie musiał bym kupować łańcuch co 2 tygodnie. 

Osobiście używam 3 sztuk Shimanowskich Ultegra i Duracza rotowne co 500 km. 

Smarowane co ~150km Squirt Lube


  • lukaszzsch lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1632 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2020 - 09:33

Jakie wy łańcuchy używacie, ja jeżdżę na jednym, nie wymieniam z innymi co jazdę i co 1000-1200km mam do wymiany.

Dajcie coś co wytrzyma chociaż 5k :-o

Jaki to łańcuch? I w jakim sensie do wymiany? U mnie najlepiej sprawdzają się sramy. 3tys km wyciągnięcie na 0.7 ,ok 4.5tys na 1%, po 8tys zajechana kaseta a po ok 14 tys już skacze napęd. Więc właściwie wszystkie te cztery aspekty można zakwalifikować pod wymianę, zależy co kto lubi :P

#1633 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 03 luty 2020 - 09:43

KMC z Deca ostatnio zakładałem, teraz założę coś innego. Przekosów nie mam, dbam o napęd. Może nie smaruję co jazdę, ale dbam. Do zniszczenia napędu nie doprowadziłem. Mam na myśli tylko łańcuch.

 

Zmieniłem rower i teraz poużywam czegoś innego z dużo większą dbałością, zobaczymy jak to podziała.



#1634 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2020 - 09:52

KMC z tego co pamiętam dość szybko osiagają wartości z miernika, potem trzymają dość długo

Wg mnie czyszczenie, mycie itd ma niewielki wpływ na żywotność. Bardziej już smarowanie. Najwięcej zależy jednak od warunków jazdy i ukształtowania terenu. W zeszłym roku analizowałem sobie zużycie łańcucha i w okresie od listopada do końca grudnia, jego rozmiary na całej długości powiększyły się o wartości takie jak o okresie od kwietnia do listopada. I druga sprawa teren.Jadąc po wyżynach czy górach zużycie jest jakieś o 25% szybsze. Stąd też nie rzadko na temat jednego łańcucha można spotkać skrajnie różne opinie

PS.chyba że masz podstawowe modele kmc serii Z więc one są słabsze

#1635 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 04 luty 2020 - 19:33

Dobra,jednak muszę swój wymienić. Mam 11-rzędowy. Brać Ultegrę? Miałem srebrny KMC i zajechałem go tak samo szybko jak jakiś tam tani model za 70-80 zł, więc nie wiem czy jest sens inwestować.
Co byście polecili?

#1636 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 04 luty 2020 - 19:38

2x ultegra I jeździć na zmianę.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
  • Bzyk lubi to

#1637 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 04 luty 2020 - 23:06

Ultegre zajedziesz tak samo szybko jak te KMC a przynajmniej ciszej będzie. 

Zarekomenduje 3x ultegra, rotowanie i jazdę na tym do śmierci napędu.


  • Bzyk lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1638 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 04 luty 2020 - 23:22

No właśnie przymiar mówi, że kaseta też mogłaby się wymienić. Założę tą z trenażera na razie, bo w rowerze mam 11-30, a na chomiku 11-28 i w tej pierwszej stopniowanie na 3 największych zębatkach trochę mi nie leży. Więc zobaczę czy już nogi starczy na górkach przy 36x28 😀.
3 łańcuchy w zasadzie co dają? Po prostu mniej zużywa się kaseta, a żywotność łańcuchów sumarycznie będzie taka sama?

#1639 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 04 luty 2020 - 23:28

Mniej zużywa się cały napęd. Sumarycznie na 3 rotowanych zrobisz dużo więcej niż na 3 wymienianych jeden po drugim. A może się okazać że już drugiego nie przyjmie jak przegniesz


  • Bzyk lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1640 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 04 luty 2020 - 23:31

Ysz, zaś kolejny wydatek. Za dużo mocy 😅
Dzięki.



Dodaj odpowiedź