Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie Kółka Przerzutki Do Napędu 10Rz.


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 10 czerwiec 2015 - 00:29

Mam pytanie. Jakie najlepiej kupić kółka do przerzutki shimano rd-5700? Moje już szlag trafia- naped pracuje głośno mimo, że wymieniłem na nowy i jest zawsze czysty bo bardzo dbam. Zastanawiam się nad kółeczkami shimano Y5X998080 są one od modelu wyższego czyli rd-6700. Kolejne to BBB BDP-02 albo tacx T4050. Wszystkie kółka mam za ok 39zł. Nie wiem które z tych trzech będą najciszej i najdokładniej pracować, a przy okazji nie posypią się szybko. Macie jakies doświadczenia?



#2 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 10 czerwiec 2015 - 07:33

Ja mam kółeczka BBB na maszynach. Chodzą idealnie, a zmieniałem z oryginalnych 10 ząbkowych na 11. Jedyne co zrobiłem to za nowości otworzyłem łożyska i dodałem smaru do pełna. Plusem jest też brak konieczności upierdliwego serwisu po każdym myciu roweru. Tradycyjne kółeczka na ślizgach jednak trzeba rozebrać, przeczyścić i przesmarować, a tu wystarczy bez rozbierania przerzutki przetrzeć szmatką i wszystko pięknie chodzi. W sumie nie widzę większej różnicy pomiędzy tymi BBB a Tacxami, odpuszczał bym jednak ślizgi i aluminiowe.



#3 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 10 czerwiec 2015 - 09:10

Miałem w swojej tylnej przerzutce 105 5700 kółka BBB BDP-02 i mogę je z czystym sumieniem polecić. Bardzo ciche. Wcześniej kupowałem jakieś Shimanowskie, ale strasznie głośno chodziły i myślałem że coś mam nie tak z napędem. Okazało się że to wina tych kółek. Z Tacxami nie miałem styczności, więc niestety nie mogę się wypowiedzieć.

Możliwe, że mam gdzieś w piwnicy nowe BBB BDP-02 i musiałbym poszukać, to bym je Tobie Julkos wysłał :)


  • Julkos lubi to

#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 czerwiec 2015 - 09:52

A ja od jakiegoś czasu męczę kółka Sunrace - są odrobinę tańsze od BBB, w dodatku lżejsze (bo ażurowe) i przede wszystkim cichutkie. W porównaniu do oryginalnych SRAM-owskich różnica jest zauważalna.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 10 czerwiec 2015 - 17:39

Zgadza się. Kupiłem w zeszłym roku kółeczka Sunrace od Mikroosa i chwalę sobie.  pozdr



#6 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 10 czerwiec 2015 - 18:55

Kółka BBB warto nakarmić smarem.

Jest go odrobina po jednej stronie i praktycznie zero po drugiej.

 

Mam z nimi styczność na co dzień i przy odrobinie deszczu/wilgoci łapią rdzę.

Moje osobiste użyłem dwa razy, po czym rower garażował przez 2 tygodnie - kółka przestały się kręcić.



#7 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 10 czerwiec 2015 - 19:30

Faktycznie mogę tylko potwierdzić małą ilość smaru w BBB i to, że z jednej strony jest go zdecydowanie więcej niż z drugiej. Hmmm, ciekawe.



#8 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 10 czerwiec 2015 - 20:56

Gdzie kupie te kółeczka SunRace? Bo w necie pusto



#9 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 10 czerwiec 2015 - 20:57

Pisz do Mikroosa.  pozdr


  • gello1 lubi to

#10 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 10 czerwiec 2015 - 22:31

Faktycznie mogę tylko potwierdzić małą ilość smaru w BBB i to, że z jednej strony jest go zdecydowanie więcej niż z drugiej. Hmmm, ciekawe.

Jedynym wytłumaczeniem jest to że są produkowane dla krajów pustynnych i w przemycie trafiają do Europy :)



#11 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 26 czerwiec 2015 - 15:59

I jak, pomogły nowe kółka? Miałem podobny problem z głośną pracą napędu i kupiłem kółka bbb 02. Niestety, większej różnicy nie widzę między nimi a oryginalnymi.



#12 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 26 czerwiec 2015 - 17:38

W jakości pracy nie widać, ale w czyszczeniu już tak



#13 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 09 wrzesień 2019 - 05:15

Odgrzewam stary temat, bo mam kółka do wymiany. Czy do Tiagry RD-4700 używał ktoś kółeczek Tacxa T4065?



#14 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2019 - 15:34

Możesz. Tylko dorzuć tam smaru.

#15 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 09 wrzesień 2019 - 20:12

Ceramiczne nie lubią dużo smaru.



#16 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 wrzesień 2019 - 21:39

Tobo zgłupiałeś ? to ceramiczne łożyska mają i tam jest specjalny smar a propo..

przy okazji, wkładanie zbyt syżej ilości smaru do łozysk jakiegokolwiek  systemu powoduje zwiększanie ooporów toczenia

 

Cyklo Ziutek weź załóż oryginały jak się nie lansujesz.

Możesz se też założyć kółka alu z Force.


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#17 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 08:21

Ja mam tacx'a w tiagrze.Przejechane ok 5 tys km i nic się z nimi nie dzieje.Nie wiem jak z głośnością bo nie słyszę żadnej różnicy.Wymieniłem tylko dla normalnych łożysk  u tacx'a.Żeby zaoszczędzić 0,1 W.





Dodaj odpowiedź