Skocz do zawartości


Zdjęcie

Średnica misek - stery


24 odpowiedzi w tym temacie

#21 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 16 styczeń 2012 - 14:20

Mógłbyś podać źródło tej informacji bo nie znalazłem tego? A ceny się różnią sporo.

#22 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 16 styczeń 2012 - 14:52

bezdred, dzięki za linka. Jesteśmy w domu, czyli http://pro-bike.pl/p...y_vp_a07ac.html
Takiego rozwiązania szukam, czyli od strony główki ramy na łożysko przychodzi ring dzięki czemu nie trzeba się bawić w wbijanie.
Tylko cene mogliby podać.

#23 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 16 styczeń 2012 - 15:12

Myślałem, że szukasz półzintegrowanych? Szczerze mówiąc to nie wiem czy to tak działa jak opisujesz bo jest tam napisane, że łożyska mają 45stopni frez a te nakładki to możliwe że na głębsze ramy (?!) no i te akurat są rozmiaru 41 co podałeś ja miałem na myśli te VP A01ACG chyba że coś źle zrozumiałem? :-P
http://www.bikekatal...onenty&pid=3844 tutaj jest w opisie, że wys. 5,5 +1=6,5 i mi się wydaje, że to typowo zintegrowane stery a te podkładki od strony ramy to tylko w celu ewentualnej głębokości osadzenia w główce bo są różne nawet są ramy co górne są inne od dolnych.

#24 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 16 styczeń 2012 - 15:28

Szukam zintegrowanych, ale przez brak w mojej ramie tego cholernego ścięcia to nie mogłem nigdzie znaleźć. Znalazłem tylko pół-zintegrowane, dlatego o nie pytałem.
Ale na stronie którą Ty podałeś jest wersja której szukam VP-A07AC, z resztą wymiarowo jest taka sama jak VP A01ACG. Różnica jest tylko w tym że w jednych jest 41mm a w drugich 41,4mm. Ta różnica 0,4mm wynika z tego że te 41mm wchodzą luźno, montuje się je bez narzędzi a te 41,4mm trzeba wbić.

Rozwiązanie takie jak w VP-A07AC miałem do tej pory w mojej ramie stąd wiem że to działa.

#25 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 16 styczeń 2012 - 15:57

Ok teraz rozumiem. Zwróć uwagę jeszcze na wysokość łożysk bo są różne rozmiary i nieraz trzeba kombinować z różnymi pokrywami, żeby nie było dużej szpary między nią a główką ramy bo syf będzie łapać. Ewentualnie można ten dystans co jest między łożyskiem a pokrywą spiłować lub dać podkładkę zależnie od sytuacji.



Dodaj odpowiedź