Skocz do zawartości


Zdjęcie

Otarcia Na Dłuższych Dystansach


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 gustavomota

gustavomota
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 21 czerwiec 2015 - 12:37

Więc do rzeczy, po dystansach ponad 70km zaczynają mi się robić bolesne otarcia ,czasami nawet skóra schodzić zaczyna jeśli ponad 120km zrobię. Otarcia te występują w miejscu gdzie kończy się wkładka (spodnie z Decathlona ,wkładka najwyższy model)zasypka przed jazdą trochę pomaga , sudokrem po jeździe. Pytanie -  zmienić siodełko na węższe,szersze ? czy może inne spodenki kupić?

9877b91377a25c65m.jpg



#2 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwiec 2015 - 12:46

To raczej kwestia spodenek - i nie chodzi o to że akurat jest to beznadziejny model/wkładka, tylko po prostu nie każde pasują pod każdy tyłek. Możesz spróbować jakiegoś doraźnego rozwiązania, czyli naszyć sobie w tych miejscach jakieś miękkie wyściółki.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#3 wilku

wilku
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 21 czerwiec 2015 - 12:59

Mnie spodenki zawsze obcierają na poczatku sezonu, potem skóra się przyzwyczaja i jest ok. Jak spodenki nowe to może troche poczekać. Naszywać nic na wkładkę nie polecam. Tam nie powinno być żadnych szwów, bo na 100% będą obcierać.

#4 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwiec 2015 - 13:27

No właśnie szwy go obcierają :D


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#5 gustavomota

gustavomota
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 21 czerwiec 2015 - 13:36

To raczej kwestia spodenek - i nie chodzi o to że akurat jest to beznadziejny model/wkładka, tylko po prostu nie każde pasują pod każdy tyłek. Możesz spróbować jakiegoś doraźnego rozwiązania, czyli naszyć sobie w tych miejscach jakieś miękkie wyściółki.

 

wkładka na zdjęciu to tylko przykład , ja używam wkładki niebiesko -czarnej niby na długie dystanse :)



#6 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwiec 2015 - 13:54

Nie zrozumiałeś mnie. Może trochę niefortunnie napisałem - nie chodziło mi o to, że te spodenki są cienkie, tylko o to że niezależnie czy są kiepskie czy z wyższej półki, mogą obcierać zwyczajnie przez niedopasowanie do użytkownika.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#7 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 21 czerwiec 2015 - 17:29

A może krem do wkładek Ci pomoże.

http://allegro.pl/as...5355813438.html

lub inny


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 czerwiec 2015 - 17:46

Może masz siodło za wysoko, spróbuj obniżyć o parę mm.
  • gustavomota lubi to

#9 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2015 - 17:57

Nigdy nie kupuję takich rzeczy pod marką Decathlon. Nie lubię psuć sobie wycieczek.



#10 gustavomota

gustavomota
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 21 czerwiec 2015 - 20:27

dzięki za sugestie ,spróbuję obniżyć siodełko , myślę też nad zmianą z obecnego o szerokości 135mm na 124mm



#11 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2015 - 21:01

Jeden błąd na pewno. Żadnych zasypek!! Nie zaczynaj od wymiany siodełka. PRZED następną jazdą natrzyj krocze sudafenem(skoro już go masz), a nie zawadzi jak posmarujesz nim również wkładkę spodenek. Sądzę, że będzie "jak ręką odjął". No i oczywiście po każdej jeździe spodenki do prania, a krocze do kąpieli :-)


  • astronom i gustavomota lubią to

#12 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 21 czerwiec 2015 - 21:16

Maści przeciwgrzybiczne na krocze przed i po trasie też jak najbardziej wskazane. Są w aptece bez recepty. Pomagają ;)

 

Ta sama wkładka jest i dobra i zła. Dobra w niskiej temperaturze tak do 22-25 C, a zła powyżej, zależnie od wilgotności powietrza.

Mam kilka starych par spodenek które mam ochotę wyrzucić po każdej jeździe w gorącu i upale. No ale mimo to piorę je (mydło oczywiście) a potem zakładam w chłodniejsze dni i nie sprawiają  żadnych problemów.


  • gustavomota lubi to

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#13 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 22 czerwiec 2015 - 06:31

Zmagałem się z tym problemem przez dłuższy czas. Kluczowa sprawa to spodenki które będą Ci pasować. Moim zdaniem najlepsze są z dużą wkładką, dla mnie pasuje zielona która występuje w Vitesse ErgoPlusGel.jpg.

Zauważ że ta wkładka jest naprawdę szeroka.

 Druga bardzo ważna rzecz to naprawdę dobrze dopasowane siodło. 

Z moich obserwacji wynika że jak ktoś ma kłopoty z otarciami to lepsze będzie siodło bez dziur na których nacisk rozkłada się lepiej. Warto popatrzeć na czym jeżdżą zawodowcy. Nie widziałem tam siodełek z dziurami, a w siodełku spędzają i po 25-30h tygodniowo. 

Polecam również krem do wkładek.. mi bardzo pomaga. Assos jest bardzo dobry, ale drogi. Mogę polecić Morgan Blue Chamois Cream Solid. Równie dobry a bardzo wydajny. Jedno opakowanie wystarczy na sezon. 


  • gustavomota lubi to

#14 gustavomota

gustavomota
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 24 czerwiec 2015 - 07:40

dzięki za wskazówki . w weekend będę mógł sprawdzić ich skuteczność , a odnośnie tej zielonej wkładki Vitesse , znacie jakieś równie szerokie wkładki?



#15 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 czerwiec 2015 - 08:57

Mam troche gaci, topowe modele raphy, castelli, rowniez te z gorsza wkladka, jak i gacie z polskiej firmy cos na M.
I czesto mam otarcia w jednym i tym samym miejscu, tylko po jednej stronie.
Zawsze stosuje krem chamois.
Siodlo wydaje sie byc bardzo komfortowe. Wczesniej jezdzilem na 68g karbonowym, podobne rezultaty.
To nie jest jakas masakra, raczej dyskomfort.
Teraz kombinuje z pomyslem jedna krotsza noga :)


#16 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 24 czerwiec 2015 - 09:09

Przejedź palcem w miejscu, które powoduje otarcie. Być może wyczujesz ostrą, wystającą krawędź wkładki. Wystarczy delikatnie ją ściąć i będzie spoko. Miałem tak z Decathlonowymi majtasami. Tylko nie przetnij nitki, bo się będą pruć.


  • gustavomota lubi to

#17 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 czerwiec 2015 - 09:49

@gustavomota, miałem dokładnie to samo, tylko że ze spodenkami Rogelli. 1-1,5h jazdy i piekące otarcia. W spodenkach z Deca które masz i ja też nabyłem, jest trochę lepiej. Ale z wkładką jak pokazana wyżej w spodenkach Vitesse, idealnie dopasowanych rozmiarowo, jak ręką odjął. 3-4h jazdy i pełny komfort. Nie stosuję żadnych kremów.

Co ważne wkładka musi idealnie przylegać, nie może nigdzie odstawać ani być luźna, bo robią się zmarszczki i zakładki, które powodują otarcia.. No i oczywiście żadnych szwów w okolicach pachwiny.


  • gustavomota lubi to

#18 gustavomota

gustavomota
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 24 czerwiec 2015 - 11:09

orientuje się ktoś z Was jaką szerokość ma wkładka stosowana w spodniach BMC "wkładka HT-90" ?

jakoś mają bardziej przejrzystą rozmiarówkę jak dla mnie aniżeli Vitesse. 177cm/84cm/72kg



#19 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 24 czerwiec 2015 - 11:32

Spodenki Vezuvio, rozmiar L/6. (178 wzrost, 83 noga, 75 waga). Kolor wkładki niebieski, ale to chyba bez znaczenia. Ważne, że HT-90

W najszerszym miejscu, na tyłku – 20 cm.

W najwęższym, w kroczu - 9,5.

Osłona klejnotów – 11,5 cm.

Długość 34,5 cm.


  • gustavomota lubi to

#20 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 czerwiec 2015 - 11:48

 

Co ważne wkładka musi idealnie przylegać, nie może nigdzie odstawać ani być luźna,

 

O to to ! Bardzo ważna rzecz. Spodenki nie mogą być za duże. Moim zdaniem dobre spodenki to takie które po założeniu wydają nam się odrobinę za ciasne. Inaczej wkładka lata po całej d***ie i robi masakrę :)


  • beskidbike lubi to



Dodaj odpowiedź