Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siodełka Szosowe

jakie wybrać

1876 odpowiedzi w tym temacie

#1721 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 07 maj 2019 - 15:19

Możesz podać podstawę prawną?

 

 

Zgodnie z art. 34 ust. 4 ustawy o prawach konsumenta:

 

Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9.

 

Nie przetestujesz cech i funkcjonowania siodełka, jeżeli nie załozysz na rower i nie sprawdzisz na własnej d*pie, proste :)


Ribble R872 - Octane One Gridd


#1722 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 07 maj 2019 - 17:01

Czyli jak, zalozysz, dajmy na to, siodlo z karbonowymi pretami, a te po jakimkolwiek montazu beda mialy slady, chocby nawet na samym lakierze i odesles je do sklepu oczekujac 100% zwrotu kosztu?

#1723 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 maj 2019 - 19:07

W takim układzie sklep może zwrócić kwotę pomniejszoną o utratę wartości towaru.



#1724 gnom

gnom
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 07 maj 2019 - 23:38

Mój kolega, z którym dzielę w pracy pokój, wymienił w zeszłym roku siodełko. Dziś stwierdził, że prawdopodobnie wykańcza mu ono spodenki, bowiem nowe już 10 dniach są poprzecierane na nogawkach od wewnętrznej strony. Dotyczy to siodełka SI Flite z pokryciem fibra-tek.  Czy ktoś z Was słyszał o czymś takim lub doświadczył tegoż? Nie ukrywam, że właśnie miałem zamiar nabyć zbliżone siodło (bo mój pradawny skórzany flite właśnie umiera) tylko w wersji friction free, więc mnie troszkę cofnęło...

 



#1725 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 08 maj 2019 - 09:05

Czyli jak, zalozysz, dajmy na to, siodlo z karbonowymi pretami, a te po jakimkolwiek montazu beda mialy slady, chocby nawet na samym lakierze i odesles je do sklepu oczekujac 100% zwrotu kosztu?

 

W teorii tak. W praktyce oczekuj batalii ze sklepem (zwłaszcza, jeżeli jakiś mniejszy, kolochy wrzucają to w koszt i sprzedadzą w outlecie).

 

Dopóki zmiana wynika z normalnego zarządu, to w teorii nie mają prawa pomniejszać kwoty zwrotu, a już na pewno nie mają prawa odmówić zwrotu.


Ribble R872 - Octane One Gridd


#1726 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 maj 2019 - 10:13

Absolutnie rozumiem, ze byloby fajnie tak wszystko sobie potestowac i potem ewentualnie, jak cos nie pasi odeslac. Sa rzeczy, z ktorymi nie ma tu zadnego problemu, np ubrania, buty. Ale z komponentami juz tak prosto nie jest. Nie wiem jak to odbywa sie w praktyce ale chyba nie fair byloby oczekiwac od sklepu 100% zwrotu kosztow, za juz nie 100% nowe, np noszace slady montażu, siodlo?
Z drugiej strony, jak sprawdzic siodlo nie siedzac na nim....? Nawet tu w UK, siodla testowe nie sa czyms powszechnie dostepnym.
W sumie tylko raz mialem testowe siodlo Speca z ich concept store.

#1727 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 08 maj 2019 - 10:20

Prawa konsumenta mocno faworyzują konsumenta. Nie jest to fair wobec Przedsiębiorcy, ale takie mamy prawo :)


Ribble R872 - Octane One Gridd


#1728 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 maj 2019 - 10:31

Z drugiej strony jakby przedsiębiorcy dokładali do interesu i nie opłacałoby im się to w ogólnym rozrachunku, to by nie prowadzili tego typu działalności.

A zwroty zależą od firm. Oddawałem kiedyś zegarek do Komputronika, to sprawdzali go prawie z mikroskopem. A w Decathlonie nawet nie otwierali pudełka.

#1729 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 08 maj 2019 - 17:16

Mój kolega, z którym dzielę w pracy pokój, wymienił w zeszłym roku siodełko. Dziś stwierdził, że prawdopodobnie wykańcza mu ono spodenki, bowiem nowe już 10 dniach są poprzecierane na nogawkach od wewnętrznej strony. Dotyczy to siodełka SI Flite z pokryciem fibra-tek.  Czy ktoś z Was słyszał o czymś takim lub doświadczył tegoż? Nie ukrywam, że właśnie miałem zamiar nabyć zbliżone siodło (bo mój pradawny skórzany flite właśnie umiera) tylko w wersji friction free, więc mnie troszkę cofnęło...

 

Miałem podobnie. Kupiłem Pro stealth, świetnie moje 4 litery się z nim dogadywały od początku... ale nie stać mnie żeby wymieniać spodenki co ok 30h jazdy... tyle wytrzymały zanim dosłownie gel nie zaczął wychodzić z wkładki.

Co do samych siodełek, to czy będę niszczyły spodenki czy też nie, bardziej zależy od kształtu skorupy i dopiero później od materiału wykończenia.

Rada dla Ciebie, kup siodło, pojeździj i dokładnie obserwuj spodenki. Jak zaczną się niszczyć, oddaj siodło.

 

Pozdrawiam



#1730 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 08 maj 2019 - 17:22

...
Z drugiej strony, jak sprawdzic siodlo nie siedzac na nim....? Nawet tu w UK, siodla testowe nie sa czyms powszechnie dostepnym.
W sumie tylko raz mialem testowe siodlo Speca z ich concept store.

Nie wiem czy coś się zmieniło, ale swego czasu kupiłem siodełko Speca. W przypadku niedopasowania mogłem je zwrócić w przeciągu miesiąca i otrzymać zwrot kosztów, bądź wymienić na inne. Skorzystałem z tego i nie miałem problemów, ze zwrotem/wymianą.



#1731 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 maj 2019 - 18:29

Gdyby takie podejscie przez producentow bylo ogolnie propagowane, to byloby fajnie.
Ja bym z checia zamowil kilka, kilkanascie siodel.
Z tym, ze pewnie ich ceny by wzrosly, zeby skompensowac straty na takich jak ja :)

#1732 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 maj 2019 - 21:22

Już są absurdalnie wysokie w stosunku tego co oferują. U Speca najtańsze siodełka na stalowych prętach to 300-400zł, u Treka to samo. Z tymże są to dwie firmy z którymi nie ma większego problemu z testami - Spec ma siodełka testowe, a u Treka możesz kupić siodła Bontragera, przetestować i w ciągu miesiąca je zwrócić jeśli nie pasuje.



#1733 gnom

gnom
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 08 maj 2019 - 23:47

(...) świetnie moje 4 litery się z nim dogadywały od początku (...)

 

(...) Rada dla Ciebie, kup siodło, pojeździj i dokładnie obserwuj spodenki. Jak zaczną się niszczyć, oddaj siodło. (...)

 

Pozdrawiam

No i tu własnie jest podobna sprawa - na siodełku kolega czuje się super. Póki co, zmienił też jego ustawienia i jeździ w starych gatkach sprzed 2 lat żeby sprawdzić, czy to nie kwestia spodenek i obniżki ich jakości u producenta. Spodenki dziś mi pokazał i obie pary poszły na szewkach przy wkładce, w tym samym miejscu, od strony korb, jak poniżej na fotce. To są te nowe, te starsze poszły na wylot. 

 

Siodełko zamówiłem, natomiast nieco obawiam się je założyć, bo w razie czego zwrot używanego może nie być prosty...

Pozdrawiam

Załączone pliki



#1734 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 10 maj 2019 - 17:34

Każda D... jest inna u mnie przecierały się tak jak na zdjęciu, to drugie spodenki po jednej jeździe, pierwsze musiały iść do kosza.

 

fklnf0b.jpg



#1735 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 11 maj 2019 - 00:12

@joesatch
hmmm dziwne te przetarcia.Jeszcze rozumiałbym gdyby były one gdzieś z boku wówczas oznaczałoby że obcieracie nogami o czubek siodła. Ale w miejscu gdzie siedzisz i kościach kulszowych, przecież na tym siodle siedzi się dość dużą powierzchnią tyłka. Jaki masz rozstaw guzów kulszowych, jaki rozmiar siodełka, jakie spodenki?

Obecnie sam testuję również Pro Stealth Carbon, trochę na początku miałem maleńki kłopot przyzwyczaić się do szerszego czubka ale ogólnie jest ok, choć nie wiem jeszcze czy to jest ideał bo jednak tęsknię za wagą siodła w okolicach 120-maksymalnie 140g.  Natomiast po kilku jazdach na Pro Stealth nie widzę żadnych śladów na odzieży.



#1736 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 11 maj 2019 - 13:42

@Wszechstronny
No właśnie mam dość szeroką du... Siodełka kupuję o szerokości 155 tak mi wychodziło z pomiarów. Pro ma 153 - niby nic, a wydaje mi się że spodenki przecierały się w miejscu styku pisanki z skorupą.

Ciuchów różnych używam, do kosza poszły z decathlona a te ze zdjęcia to chińczyk, który zaczynał się przecierać dokładnie w tym samym miescu jak wcześniejsze.
Koniec końców siodło zmieniłem na Speca Toupe w rozmiarze 155 i spodenek nie niszczy.

Klasy Pro Stealth nie neguję, bo wydawało mi się bardzo wygodne, ale nie stać mnie na tyle par spodenek :)

 

Pozdrawiam



#1737 przech_mistrz

przech_mistrz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 20:19

@Wszechstronny
No właśnie mam dość szeroką du... Siodełka kupuję o szerokości 155 tak mi wychodziło z pomiarów. Pro ma 153 - niby nic, a wydaje mi się że spodenki przecierały się w miejscu styku pisanki z skorupą.

Ciuchów różnych używam, do kosza poszły z decathlona a te ze zdjęcia to chińczyk, który zaczynał się przecierać dokładnie w tym samym miescu jak wcześniejsze.
Koniec końców siodło zmieniłem na Speca Toupe w rozmiarze 155 i spodenek nie niszczy.

Klasy Pro Stealth nie neguję, bo wydawało mi się bardzo wygodne, ale nie stać mnie na tyle par spodenek :)

 

Pozdrawiam

 

A macał ktoś takie chińskie siodła wyglądające, jak popularne siodełka wiodących firm :)? Wiele pozytywnych opinii mają:

 

To wygląda jak SPEC Power - https://pl.aliexpres...rchweb201603_55

 

Tutaj nawet w karbonowej wersji - https://pl.aliexpres...rchweb201603_55

 

A np to podobne do PRO STEALTH - https://pl.aliexpres...rchweb201603_55

 

Ryzyka chyba jednak mniejsze niż w przypadku chińskich kierownic, mostków, czy sztyc. Do tej pory udało mi się rozwalić na rowerze 3 siodełka, raz pękła skorupa, w dwóch przypadkach wyrwały się pręty ze skorupy (ale to raczej z mojej winy, bo znosząc rower praktycznie codziennie po schodach łapałem za siodełko i myślę, że to przez to). Cztery litery i wszystko inne całe, bez ryzyka, w jednym przypadku musiałem wracać kilkanaście km na samych pedałach...



#1738 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 listopad 2019 - 09:53

Jak zobaczyłem wagę tego pro, to mi przeszło. Dwa, kolor się szybko ludziom starł, trzeba brać czarny. No i zobacz na tę grubość gąbki.

#1739 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 listopad 2019 - 10:21

Akurat mam pewną odmianę tego siodełka "pro" (aczkolwiek dobór był robiony raczej pod długość i kształt przodu). Do szosówki bym nie dał (Arione leży mi tu doskonale), ale do roweru czasowego te 320g wielkiej różnicy mi nie robi, a w pozycji aero siedzi się na tym o dziwo wyjątkowo dobrze - lepiej niż na poprzednim fiziku tri (oryginalny). 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1740 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 07 listopad 2019 - 17:22

Zamówiłem sobie do gravela nowe siodełko, zobaczymy jak sprawdzi się na długich trasach. Testowałem kiedyś takie bez dziury i było prawie idealne, mam nadzieje że to będzie:)
Padło na Brooks C17 Carved All Wheather.



Dodaj odpowiedź