Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siodełka Szosowe

jakie wybrać

1876 odpowiedzi w tym temacie

#1 deschek

deschek
  • Administrator
  • 113 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 lipiec 2006 - 08:18

Mam juz dosc swojego twardego i waskiego siodelka, chcialbym cos dosc szerokiego i wygodnego przede wszystkim, slyszalem, ze godne polecenia jest bontrager race

Dołączona grafika

Na czym Wy jezdzicie i co mozecie polecic?

#2 Gosc_BikerFG_*

Gosc_BikerFG_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2006 - 09:16

Przede wszystkim musi byc wygodne, co nie znaczy, ze ma byc miekkie i szerokie.
Najlepiej sie przymierzyc i wczesniej potestowac, ale znowu nie zawsze jest taka mozliwosc :(
Ja raczej trafilem w siodelko dla siebie i mam Selle Italia Octavia,

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

moze cos wlasnie z Selle Italia bys poszukal ?

Jak chcesz potestowac te co mam to nie ma problemu.

W drugim rowerku mam siodelko Ritchey Vector Groove Comp, za miekkie nie jest ale jezdzi mi sie na nim tez dobrze (kosztuje w granicach 80-90 zl)

http://www.otbike.pl...hp?plik=723.jpg

Siodelko Bontrager Race, ktore pokazales na zdjeciu jest montowane seryjnie w Gary Fisher'ach, przynajmniej w tamtym roku i z tego co wiem ludzie chwalili sobie je jezeli chodzi o komfort.

ps. mam jeszcze dwa siodelka, ktorych juz nie uzywam Mc Selle (Race?) i takie co bylo seryjnie montowane w Gary Fisherach (Wahoo itp.) w 2004r. (te juz takie raczej kanapowate jest).

#3 D_D

D_D
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Skądłódź

Napisano 11 lipiec 2006 - 17:37

coś wygodniejszego do ok. 100zł
od San Marco SKN
http://allegro.pl/it...owe_siodlo.html
co polecacie?

#4 lukkas

lukkas
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skądgliwice / DG

Napisano 11 lipiec 2006 - 20:39

ja smigam wlasnie na SKN i nie narzekam. na lzejsze siodelko nie mam kasy, a to jak narazie spisuje sie dobrze (zarowno w MTB jak i na szosie). poza tym nadaje rowerowi sportowego wygadu.

jednak miekkim siodlem to tego nazwac nie mozna, ale wygodne niewatpliwie jest. ja jestem przyzwyczajony. zreszta przewaznie w dalsze wyprawy smigam w pampersie.

siodelko, jak kazdy pewnie wie to bardzo indywidualna sprawa, jednym przypadnie do gustu dane siodelko, innym nie - najlepiej wyprobowac, chociaz prawda jest taka ze jest to niemozliwe w wiekszosci wypadkow.

#5 Gosc_Bart_poznan_*

Gosc_Bart_poznan_*
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2006 - 21:48

lukas , ja niewyobrażam sobie jazdy na szosówce ani na niczym innym bez spodenek z wkładką:) ale coż

#6 lukkas

lukkas
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skądgliwice / DG

Napisano 14 sierpień 2006 - 18:29

Bart_poznan, masz po prostu slaba wyobraznie :-P ja na przyklad potrafie sobie wyobrazic samego lance armstronga wygrywajacego TdF w zwyklych gaciach 8-) ale faktem jest ze pampers jest niezastapiony. o faktach lepiej nie dyskutujmy. pozdrawiam.

#7 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 14 sierpień 2006 - 20:18

na 100% lance nie wygralby TdF jadac w zwyklych gaciach + luzne spodenki.
predzej jajo by mu odpadlo ;-)
  • paczmej lubi to

#8 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 sierpień 2006 - 14:12

Polecam Ci Fizik Arione. Kosztuje co prawda 270 zł (najtaniej w EuroBike), ale nie a wygodniejszego siodła.
Selle Italia Flite jest wygodne, ale nie ma czego porównywać do Arione.
Ritchey'a sobie odpuść - są niewygodne. Mało ludzi dopasowało się do siodeł Ritchey'a.
Warto dołożyć Ariona - gwarantuje zadowolenie.

#9 witia

witia
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 19 sierpień 2006 - 09:00

Witam
Potwierdzam że Arione to jedno z lepszych siodełek na szosę. Jeździłem na takim i naprawde jest to kanapa-chociaż trochę ciężka bo waży na żywo 252 gram. Niemniej jednak jeżeli ktoś chce super wygodne siodło to niech kupuje ARIONE bo nic lepszego nie znajdzie. Wiem coś o tym bo jeździłem na około 15 róznych wysokiej klasy siodełkch i Arione jest zdecydowanie najlepsze. Obecnie jeżdżę na SLR Xp i trzymam je tylko ze względu na wagę bo jest zdecydowanie mniej wygodne od Arione.
Pozdrawiam

#10 Gosc_BikerFG_*

Gosc_BikerFG_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2006 - 12:54

Potwierdzam że Arione to jedno z lepszych siodełek na szosę.



to ja chyba cierpliwie poczekam az stanieje ;)

#11 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 sierpień 2006 - 16:04

waży na żywo 252 gram

247 moje i przeważnie tyle waży na stronach WW, ale to siodełko ma 30 cm długości i jest ogromne w porównaniu z innymi anorektykami typu "skóra i kości".
Dołączona grafika

#12 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 22 sierpień 2006 - 08:21

Ja też będę zachwalał SKN-a. Miałem wcześniej znacznie miękksze siodło IKE (komponenty MERIDy) z dziurą i było znacznie mniej wygodne. Ostatnio na rajdzie zrobiłem 600km w 4 dni i dupa nie bolała. Oczywiscie pampers obowiązkowo. SKN jest na tyle tani, że warto zaryzykować, a waga za tę cenę jest całkiem spoko - 260g (sprawdzone). Może to kwestia wagi+budowy ciała, bo na tym siodełku jeździ też mój brat i kumpel - wszyscy ok 170cm i 60kg i każdy sobie bardzo je chwali.

#13 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 sierpień 2006 - 21:13

A mnie prawie każdy odradzał SKN'a do roweru MTB. Jeśli chodzi o siodełka to ich masa jest sprawą drugorzędną. Nie mógłbym się katować na niewygodnym siodełku tylko dlatego, że jest lekkie. SKN nie jest wcale lekki - cięższy od Arione'a.

#14 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 sierpień 2006 - 21:45

w wersji pro jest lzejszy ;)
ale za to cena rosnie.

#15 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 10:17

Karbon: miałem na myśli, że jak dla mnie poza wygodą SKN reprezentuje świetny stosunek ceny do wagi przy okazji. Ten Fizik jak sprawdziłem kosztuje ok 300zł a SKN 60zł. Sorki, ale ładowanie wiecej jak 150zł w siodło to dla mnie przesada. Kolega najpierw nabył za 300zł San Marco Aspide w wersji dla Authora (a niby jeszcze przecenione z 450zł - przegięcie pały), które wcale nie jest wiele lżejsze od SKNa i potem do drugiego roweru kupił SKN i stwierdził, że jeździ mu się tak samo dobrze.

#16 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 sierpień 2006 - 19:47

tozik, SKN jest faktycznie taniutkie. Jak chciałem skłądać MTB to myślałem o SKN'ie, ale mi wiele osób odradziło. Fakt, że szukałem siodła do roweru XC.
Nie mam szasunku do siodeł Selle San Marco. Jeszcze nie spotkałem wygodnego, mimo ceny 700 zł za Aspide.

Miałem już wiele siodeł, ostatnio Selle Italia Nitrox za 190 zł- i co? Śmieć całkowity. Nawet kultowy Flite nie jest tak wygodny jak Arione.
Najtaniej można kupić Fizik'a w EuroBike'u. To polski przedstawiciel produktów tej firmy.
Na siodełku nie warto oszczędzać. Na niewygodnym jazda nie sprawia przyjemności. Wygodne siodło, spodenki, buty i dobra owijka to podstawa.

#17 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 20:03

Śmieć całkowity

- tzn. jakość też była kijowa cz tylko b. niewygodne było?
To tylko potwierdza teorię, że w temacie siodełek nie mam mądrego co by dobrze doradził - jedyna metoda to chyba tylko dupą sprawdzić. Mnie akurat tani SKN pasuje idealnie, a jakością się nie przejmuję, bo jakby co to kupie se zaraz nowe ;) Ale jeżeli kolega co zaczął ten wątek ma zamiar testować - to chyba łatwiej od tańszych zacząć. A przecież o SKN w tym wątku też parę dobrych opoinii padło.

Aha, przypomniało mi się, że jak kupowałem z żoną siodełko AUTHORA dla niej, to inny gościu pytał o jakieś drogie San Marco i sprzedawca powiedział, że w przypadku tych droższych modeli jest możliwość przetestowania przd zakupem - to jeszcze rozumiem i może to jest jakieś wyjście dla kolegi. Z tym, że wg mnie to trzeba kilka dni pojeździć i przynajmniej raz zrobić min. 100km żeby takie testowanie miało sens.

#18 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 sierpień 2006 - 20:58

Nitrox jest strasznie niewygodne. Jest w miarę dobrze do 40 km, a potem zaczyna gnieść i ścierać. I żadne spodenki nie pomagają.

Na temat Arione 99 % opinii jest pozytywnych. Tylko ci o wyjatkowej budowie ciała nie są w pełni zadowoleni.

W sklepach współpracujących z Velo można wypożyczyć na 7 dni jedno z czterech modeli siodełek.

#19 lukkas

lukkas
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skądgliwice / DG

Napisano 24 sierpień 2006 - 00:06

ja tez smigam na SKN i powiem ze jest okej. SKN jest lekkie, a to ze jest ciezsze od Arione to nie znaczy ze jest ciezkie.

jak na cene do 60 zlotych to niewatpliwie najlepszy wybor!

oczywiscie mozliwe ze na siodelkach za 999 pln jezdzilo by sie jeszcze lepiej i bylyby jeszcze lzejsze, jednak ja na SKN nie narzekam. jak juz raz napisalem (zreszta nic nowego przy tym nie odkrywajac), siodelko to sprawa indywidualna, i kazdemu pasuje co innego. zadne z tych siodelek jednak nie jest takie jakiego szukal autor tematu:

chcialbym cos dosc szerokiego i wygodnego

zadne z nich nie jest przeciez szerokie. deshek szukal estra wygodnej i szerokiej kanapy 8-)

#20 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 sierpień 2006 - 08:22

Arione jest dość miękkie, ale bez przesady - do turystyki się nie nadaje :-/



Dodaj odpowiedź