Skocz do zawartości


Rama do jazdy na czas


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_foka_*

Gosc_foka_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2009 - 17:27

Jestem triathlonistą. przesiadam się z krótkiego dystansu na długi - drafting --> brak draftingu.
poszukuje taniej ramy czasowej. jakie są moje opcje?

licze na sugestie typu riddle, fort (z nimi nie wiem co się dzieje)

pozdrawiam

#2 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2009 - 21:58

Poison Opiat Tri?

http://www.bike-aren...czerwono-czarny

pytanie też co rozumiesz przez tanią ramę czasową??

#3 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 grudzień 2009 - 22:00

Tanią ramę czasową można zrobić ze zwykłej oklejając kartonami:) Może Merida WARP?? Może coś z no name'owych karbonowych ram?? Ceny w większości nie będą niskie...


#4 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 28 grudzień 2009 - 23:42

Merida WARP 5 --> kiepsko z dostępnością....

Trek Equinox 5, czy 7 (nie pamiętam dokładnie) --> poszukaj w sklepach internetowych, możliwe że coś u importera jeszcze stoi w baaardzo dużej przecenie sprzed 2-3 lat.

#5 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 29 grudzień 2009 - 13:10

Budzet, jaki rozmiar? Jak przesiadasz sie na dlugi dystans to musisz kupic cos komfortowego. Ramy alu do jazdy na czas zazwyczaj nie sa komfortowe!


http://www.ribblecyc...ame/RIBBFRAT600

http://www.ribblecyc...ame/RIBBFRAT190

#6 Gosc_foka_*

Gosc_foka_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2009 - 17:37

musze przyznac ze bardzo mi się podoba prędkosc z jaka pojawiły się odpowiedzi w tym wątku. . :D

ta rama poison'a - opiat tri jest jak najbardziej przystępna. jeden z wymogów jaki sobie postawilem dla mojej przyszlej ramy to wewnetrzne okablowanie. dodatkowo rama jest wyjatkowo czasowa... teraz trend pokazuje ze najszybciej triathlonisci jezdza na ramach zbudowanych wokół 78st a tutaj jest SA 75.. w aktualnym biku mam bardziej pionowo ;-)

no namy kosztują 550$ i wyzej i to jest górna granica mojego pułapu cenowego. rozmiar w fazie szukania opcji nie jest istotny.

jakies konkretne namiary na dealera treka ? swojego czasu obilo mi sie o uszy ze zawodnicy trenujacy tri maja u nich jakies znizki.

#7 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 29 grudzień 2009 - 19:57

Maja ... i to 40 % :-P. Z tym ,że nie do końca zwykli triathlonisci , z tego co słyszałem to co po niektóre osoby ze związku. No i musisz jeszcze się dogadać z taka osoba co do zakupu.

#8 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 29 grudzień 2009 - 20:25

Tak, ludzie z licencją thriatlonową mają jakieś zniżki w Treku. Czy 40% ?? raczej nie, ja słyszełem o 10%. Ale najpierw trzeba mieć pod ręką taką osobę... Najlepiej dopytać się w sklepie.

Co do roweru widziałem jeszcze niedawno białego Equinox'a 7 za 4.999 PLN. Był chyba z 2007 roku. Teraz nie widzę go w żadnym sklepie internetowym, co nie znaczy, że go już nie ma. Najlepiej przejść się do dealera Treka, i spytać co tam jeszcze u importera we Wrocławiu stoi... jeden telefon i będzie wiadomo co jest grane.

Jak coś znajdę to dam znać.
Pozdrawiam

#9 Gosc_foka_*

Gosc_foka_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2009 - 20:48

Co do roweru widziałem jeszcze niedawno białego Equinox'a 7 za 4.999 PLN.

duzo za duzo jak na moj skromny budzet zawodniczy . sama rama pewnie tez ostro bylaby wyceniana.

#10 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 grudzień 2009 - 21:06

A chodzi Ci o super aero ramę, czy może być zwyklejsza tylko z czasowymi kątami??


#11 Gosc_foka_*

Gosc_foka_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2009 - 21:17

A chodzi Ci o super aero ramę, czy może być zwyklejsza tylko z czasowymi kątami??

myslalem ze juz to opisalem ale widocznie bylo to inne forum. narazie chce moc trenowac na odpowiedniej geometrii. jak wiadomo aero kosztuje tak wiec jak bedzie $$$ to bedzie sie myslalo. narazie katy i fajnie gdyby okablowanie bylo jednak w srodku.

#12 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 29 grudzień 2009 - 21:45

Tak, ludzie z licencją thriatlonową mają jakieś zniżki w Treku. Czy 40% ?? raczej nie, ja słyszełem o 10%.


Raczej tak. Kumpel kupował rower na takich zasadach.

#13 siku

siku
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Skądkrakow

Napisano 29 grudzień 2009 - 22:10

Foczko ;-) .. a pytałeś Macieja S. jak mu się jeździ na jego ramce czasowej ? to jest chyba taka najczęstsza carbon - no name .. hmm ?

#14 Gosc_foka_*

Gosc_foka_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2009 - 22:31

pytałem pytałem, niestety nie dam rady dozbierac forsy zeby zakupic. szukam czegos tanszego i ze tak powiem przejsciowego. :roll:

#15 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 29 grudzień 2009 - 22:36

Są specjalne sztyce które wysuwaja siodło mocno do przodu.Do tego zwykła rama szosowa i będziesz miał namiastke ramy czasowej. Np. taka http://cgi.ebay.com/...=item5883fa3c64 Ramy czasowe są krótsze od szosowych.

#16 Gosc_foka_*

Gosc_foka_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2009 - 22:55

wiem
juz od jakiegos czasu szukam. kupie to u sponsora (kiedys mialem i sprzedalem :-x ) ale rama i tak by sie przydala tak wiec poszukiwania kontynuują

na ten moment chyba bedzie tak ze wyloze forse na sztyce, kiere, koła a rama jak sie trafi fajna to tez bedzie.

#17 jakubruc

jakubruc
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • SkądSopot

Napisano 29 grudzień 2009 - 23:00

Nic lepszego i tańszego nie znajdziesz:)
Proszę:
http://cgi.ebay.com/...LVI&its=I&otn=2

#18 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 01 styczeń 2010 - 16:00

heh, nie wiem czy budżet niższy niż 5-6 k PLN pozwoli "pobawić się" w rower typu TT. Ceny są jakie są, wyższe od cen szosówek, a wiadomo, że szosóki i tak tanie nie są, zwłaszcza teraz.



Dodaj odpowiedź