Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdrowe zęby


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 wladek123

wladek123
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądPiła

Napisano 23 styczeń 2010 - 13:47

Słyszałem kiedyś że kolarze muszą mieć zdrowe zęby bo mają kłopoty ze zdrowiem (infekcje bakteryjne)itp ile w tym prawdy?jeśli mieliście kiedyś problemy z zębami źle wam sie jeździło?

#2 karolm92

karolm92
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądWola

Napisano 23 styczeń 2010 - 13:59

Ja za to słyszałem/czytałem(?) gdzieś, że żeby pokonywać konkretne dystanse trzeba w pełni zadbać o komfort fizyczny :)
No a śmiganie z bolącymi dziąsłami chyba nie należy do przyjemnych :-P

#3 ironsnake

ironsnake
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 styczeń 2010 - 15:52

Po co w ogóle jeździć z bolącymi zębami, dentysta i po sprawie :)

#4 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2010 - 16:03

Nie musisz być kolarzem, aby dbać o zdrowe zęby. Jest w tym prawda, że zepsute zęby = kłopoty ze zdrowiem. Są dwie możliwości - dbać o zęby, albo opcja ekonomiczna rwać, a potem wstawić sobie szczękę.

Za moich czasów była słynna piosena o zębach i dbaniu o nie - nie wiem co teraz są za trendy muzyczne - gołe d...y, chociaż z drugiej strony wszyscy tam świecą pełny lśniącym uzębieniem więc wnioski można samemu wyciągnąć bez zakładania tematu :lol:

#5 kalkhoff

kalkhoff
  • Użytkownik
  • 91 postów
  • SkądKutno

Napisano 23 styczeń 2010 - 16:11

Przerwy w uzębieniu moga powodować przy większych prędkościach wpadanie owadów, ale węglowodany zawsze się przydadzą, więc nie wiem, w czym problem.

#6 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 styczeń 2010 - 16:18

Słyszałem kiedyś że kolarze muszą mieć zdrowe zęby bo mają kłopoty ze zdrowiem (infekcje bakteryjne)itp ile w tym prawdy?


Jak najbardziej jest to prawda, jeszcze kiedyś jak trzeba było robić badania w przychodni sportowej co 3 miesiące większość kolarzy (młodzik i junior młodszy i junior) trzęsła się przed gabinetem stomatologa...

Najważniejsi lekarze to STOMATOLOG i LARYNGOLOG ten drugi swoją decyzję podpierał o kartę kontroli tego pierwszego inaczej nie dawał zdolności do uprawiania sportu :-/

#7 Viner

Viner
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 23 styczeń 2010 - 17:09

To jest bardzo poważna sprawa. Rozwijający się stan zapalny w obrębie zębów (co nie musi wcale boleć) w połączeniu z ciężkim wysiłkiem może doprowadzić nawet do zapalenia mięśnia sercowego! Bakterie ciągle namnażają się i zajmują coraz to odleglejsze tkanki. Jama ustna to największe siedlisko bakterii(nawet na tyłku jest ich mniej), więc to doskonałe "wrota" dla infekcji.
Nie ma wyjścia jak tylko udać się co pewien czas na kontrolę do stomatologa.

#8 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 23 styczeń 2010 - 20:52

Węglowodany ważne, ale owady to białko, niemniej jednak wysoko wartosciowe. pozdr

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 styczeń 2010 - 22:37

Słyszałem kiedyś że kolarze muszą mieć zdrowe zęby bo mają kłopoty ze zdrowiem (infekcje bakteryjne)itp ile w tym prawdy?jeśli mieliście kiedyś problemy z zębami źle wam sie jeździło?


Zdrowe zęby to podstawa. Bez zdrowych zębów łatwo o inne choroby dlatego żeby w ogóle znaleźć się w danej drużynie zawodowej trzeba mieć zęby zdrowe w 100%.
Czasem nawet przy przejściu z jednej drużyny do drugiej trzeba koniecznie zrobić sobie remont paszczy, aby mieć pewność, że w trakcie sezonu nic nie zaboli itp.

#10 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 23 styczeń 2010 - 22:39

To Szwedzi powinni stanowic 75% peletonu :-D
Tak jak oni maja zadbane zeby , tego jeszce u ZADNEJ innej nacji nie widzialem !
A wiele widzialem ......

Smigacie cos ziomek , czy za zimno ???
U nas TYLKO -2 i sloneczko,wiec nie ma stresu
Dzisiaj 110 a jutro bedzie tez 100 (min)
I niech ktos powie , ze Szwcja jest ZIMNA :-D
W tym roku jz ok 650 na szosie !!!!!!!!! ( + trenazer )

#11 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 styczeń 2010 - 09:22

To Szwedzi powinni stanowic 75% peletonu :-D
Tak jak oni maja zadbane zeby , tego jeszce u ZADNEJ innej nacji nie widzialem !
A wiele widzialem ......


To dość oczywiste. Szwedzi są wyjątkowi pod względem zdrowia, porządku itp.
Już małym dzieciom wpaja się taką błahostkę jaką jest segregacja śmieci.

Smigacie cos ziomek , czy za zimno ???
U nas TYLKO -2 i sloneczko,wiec nie ma stresu
Dzisiaj 110 a jutro bedzie tez 100 (min)
I niech ktos powie , ze Szwcja jest ZIMNA :-D
W tym roku jz ok 650 na szosie !!!!!!!!! ( + trenazer )

A cicho.
U nas -15 w tej chwili.
Na dworze/polu nie jeździłem od 1-2 stycznia. Ciągle tylko ten walony trenażer. Rzygam już nim.

#12 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 styczeń 2010 - 11:43

Link ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#13 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 24 styczeń 2010 - 12:19

Wiadome, bol zeba to pozasportowa dyskwalifikacja. Nawet nie da sie myslec.

#14 Gosc_pjeternap_*

Gosc_pjeternap_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2023 - 09:25

Chciałbym tylko przypomnieć, że fluoryzacja jest naprawdę istotna. Nie zapominaj o regularnym używaniu pasty z fluorem (2-4 razy w roku) i o wizytach u dentysty w celu przedyskutowania sprawy. Razem z pastą z fluorem i szczoteczką, możesz poprawić zdrowie swoich zębów i swobodnie śmigać na rowerze.


Użytkownik Prozor edytował ten post 19 październik 2023 - 09:59
Kolejne usunięcie odnośnika reklamowego i ban w nagrodę (tylko dwa posty, oba reklamowe...)




Dodaj odpowiedź