Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Ultegra Wh-6800 Vs Ksyrium


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 RiverZG

RiverZG
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 21:59

jak w temacie szukam opinii osób które śmigały na tych kołach, cena zakupu wychodzi podobnie (chociaż Mavic'i doposażone są w opony). Jakoś osobiście bardziej przemawia do mnie Ultegra głównie za sprawą konstrukcji piasty praktycznie identyczna jak w Dura-Ace, serwisowanie też na korzyść Ultegry. Na zagranicznych forach generalnie w tym starciu wygrywa również Shimano, tam są jednak inne drogi więc wolę zapytać Was. Dzięki!



#2 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 12 grudzień 2015 - 00:02

A co w konstrukcji piasty Ultegry jest lepsze od Mavica? Zależy jeszcze który Ksyrium?



#3 RiverZG

RiverZG
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 09:42

oczywiście mówimy o podstawowych Ksyrium. Wydaje mi się że piasty kulkowe lepiej się toczą, łatwiej jest też serwisować piasty Shimano głównie za sprawą dostępności części i ich ceny. Podam przykład może nie do końca adekwatny ale na początku sezonu serwisowałem 4 łożyskową maszynową piastę DT Swiss w moim MTB. (Łożyska wykończyłem na trenażerze przez zimę). Niby wszystko pięknie zamontowanie i wymontowanie łożysk przebiegło sprawnie, nie trzeba było babrać się za bardzo w smarach i bawić w zegarmistrza. Wszystko pięknie tylko za komplet łożysk zapłaciłem 140 pln - japońskich oczywiście chinole nie wchodziły w grę. Oczywiście można powiedzieć masz rower licz się z kosztami serwisu ...ale ja mam już trzy sztuki (mtb przełaj szosa) nie licząc tego żony i dziecka :) Więc wiem co to znaczy serwisować rowery z budżetu domowego przy takiej ilości robią się już kwoty, chociaż wszystko robię sam bo przez lata udało mi się skompletować trochę narzędzi.



#4 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 grudzień 2015 - 10:25

Ja bym zaczął od cięcia wydatków na żonę.

#5 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 2017 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 12 grudzień 2015 - 12:52

Kolega ma Ultegry. Na wyścigu w wyniku drobnego kontaktu stracił 6 szprych, okazało się, że koszt ich ściągnięcia to 180zł. Same szprychy! Więc nie wiem czy taki tani jest serwis ;) 



53865785563_3dfc4288d2_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png


#6 wilku

wilku
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 12 grudzień 2015 - 13:34

No i trzeba liczyć się z tym, że kulkowe przy zbyt rzadkim serwisowaniu, albo jak się pechowo coś dostanie w łożyska, mogą uszkodzić piastę i wtedy cała do wymiany. Koszty na pewno większe niż wymiana maszynowych. Z tego powodu ja się właśnie na koła na maszynach zdecydowałem.

#7 RiverZG

RiverZG
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 14:03

Ok ...wracając do pytania i sedna sprawy ktoś jeździł na modelach z tematu...ewentualnie propozycje kół treningowych/endurance do 1500 pln

#8 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 12 grudzień 2015 - 14:56

Moim zdaniem Mavic robi lepsze piasty, nie trzeba też tych kół centrować. Moga pękać obręcze. Z kolei Shimanowskie koła gotowe - patrzę po kolegach bo sam nigdy takich nie kupiłem - mają tendencję do ciągłego rozcentrowywania. Oczywiście pogląd całkowicie subiektywny. Sam bym wybrał Mavica, o ile mówimy o kołach gotowych typu Ksyrium vs Ultegra.



#9 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 12 grudzień 2015 - 16:25

Od 2 lat jeżdżę na Ultegrach. Ani razu nie musiałem ich centrować, a jeździłem też po dziurach (na wyścigu wiadomo drogi i toru jazdy się nie wybiera). Raz do roku serwisuję piasty. Jestem z kółek zadowolony. Dobre koła robocze. Waga rzeczywista - 1670 g (bez zacisków). Koła nie potrzebują opasek, bo są przystosowane do opon tubless. Ale dlatego trochę gorzej zakłada i ściąga się opony.
PS W deszczu raczej nie jeżdżę.
  • RiverZG lubi to

#10 RiverZG

RiverZG
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 16:36

Maitre jak oceniasz sztywność kół, chodzi mi głównie o przyspieszenia na stojaco, nie tańcza za mocno na boki?

#11 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 12 grudzień 2015 - 16:43

Nie są to super sztywne koła, ale nie są też wiotkie, mi wystarczają. Obręcz nie ociera o klocki. Na pewno są sztywniejsze niż fabryczne koła Gianta pr2.

#12 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8609 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 grudzień 2015 - 16:50

Osobiście również nie mam zastrzeżeń co do trwałości szprych w kołach Shimano. W moim odczuciu obie marki wypadają bardzo porównywalnie pod tym względem.

Z tych dwóch opcji mimo wszystko skłaniałbym się ku Shimano. Wprawdzie nie przepadam za piastami na łożyskach kulkowych, ale 1) w tym modelu są już na tyle solidne, że nie stanowi to większego problemu 2) Ultegry pasują pod opony bezdętkowe, co wg mnie jest decydującą i kluczową przewagą w przypadku tej pary.
  • RiverZG lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#13 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 12 grudzień 2015 - 22:04

Zamiast najniższych Ksyrium lepiej kupić Aksium Elite a resztę wydać na piwo ;) 





Dodaj odpowiedź