Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy przy składaniu roweru - stara rama - nowe czesci.


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 LeyAss

LeyAss
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 luty 2010 - 10:36

W mojej przeprawie przy złożeniu nowego rowera napotykam na coraz to nowe problemy. Zastanawiam się czy nie stworzyć osobnego wątku do tego. Więc może zrobie to tutaj.
Problem najnowszy:
Suport:
Wszystko wydawalo sie cacy - w ramie gwint ITA. Kupilem suport Recorda tez ITA, przystępuje do przykręcenia, okazuje sie, ze nie da rady.
Ten sam suport jak najbardziej daje przykrecic sie do innej ramy. Co więcej inny suport - Shimano wkreca sie bez problemu tez w obie ramy. Nie wiem co jest. Czy da się to jakoś przegwintowac?

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 luty 2010 - 10:49

A jaki jest z tym problem? Krzywo się wkręca? Nie chce załapać? Obie strony się nie wkręcają?

#3 LeyAss

LeyAss
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 luty 2010 - 10:59

Nie chce zalapac.

#4 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 luty 2010 - 11:00

Do tego ten shimano w obie ramy wkręcają się obie miski czy w jedną tylko jedną da się wkręcić??


#5 LeyAss

LeyAss
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 luty 2010 - 11:09

Do tego ten shimano w obie ramy wkręcają się obie miski czy w jedną tylko jedną da się wkręcić??


Musze to sprawdzic a z dala od roweru jestem. W Shimano lewa wkreca sie na pewno.

#6 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 luty 2010 - 14:23

1. W rame wchodzą miski Shimano BSA czy ITAL ??
2. Może masz mufe francuską ??tam było odwrtotnie - jak to rama produkcja ?

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#7 LeyAss

LeyAss
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 luty 2010 - 14:44

W poniedziałek napisze coś więcej bo w pracy jestem, a w domu netu chwilowo nie mam.
Jesli chodzi o rame to szczegółów nie znam.
Tyle wiem:
http://forumszosowe....opic.php?t=4724

#8 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 luty 2010 - 00:42

Zmierz średnicę wewnętrzną mufy suportowej, jej szerokość i sprawdź kierunkowość gwintów (prawy/lewy).

#9 LeyAss

LeyAss
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 luty 2010 - 13:10

Badam sprawę i badam i cały czas mi wychodzi, że to gwint Wloski, chociaż Record nadal nie pasuje.
Gwinty oba są Prawe (odpada BSA)
Szerokość mufy 70 (wg http://kolarstwo-szc...ztat/suport.php odpada FRA)
Obadam jeszcze średnice mufy.

[ Dodano: 2010-02-16, 09:58 ]
Oczywiście żeby było ciekawiej średnica od gwintu do gwintu 35mm czyli uwzględniając po 0,5 mm na gwint wychodzi 36mm.
Jak znajde chwilke to podjade z nim do specjalisty od szosówek we Wrocławiu - Jawora na ul. Pulaskiego. Może trzeba jakoś poprawić ten gwint.
Ręce opadają.

[ Dodano: 2010-02-26, 08:41 ]
Cale szczęście sprawę udało się rozwiązac. Specjalista w warsztacie to nieoceniona pomoc. Rama została przegwintowana. Diagnoza mechanika - przez to, ze suport campagnolo jest alu, a shimano stalowy, to wystepuja w nich drobne różnice. Dodatkowo nagwintowanie bylo krzywe i wogole kicha. Najwazniejsze, ze wszystko teraz dziala. Mam nadzieje, że problemów bedzie coraz mniej. Dzięki wszystkim za pomoc.

[ Dodano: 2010-03-07, 20:01 ]
Mam nadzieję, że ktoś dostrzeże zapytanie, bo nie chce zaczynać nowego wątku. Czy jeśli kupię przerzutkę przednią na obejmę to mogę odkręcić ją od obejmy 32 i przykręcić do swojej 28,6? Czy też muszę kupować przerzutkę na hak? (i czy z przerzutką na hak jest śruba służąca do przymocowania do tego haku?



Dodaj odpowiedź