Skocz do zawartości


Zdjęcie

Two Nav Ultra


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 10 luty 2016 - 10:35

Na próbę Two Nav Ultra była ,,promocja'' Kupiłem za 170 eurosów normalnie koło 300 kosztuje.http://oi66.tinypic.com/2vxkh0j.jpg

Cos takiego http://sklep.twonav....olski-topo.html

Brat nabył Garmina  Edge 520  za ca 240 euro to sobie porównamy .Ponoć od wersji opr. 3.3  ma łapać moc przez ANT +, zobaczymy na razie systemu mocy u mnie  brak.

 

Tak co widzę z minusów - czas działania podświetlanie 50% ekran cały czas włączony czas pracy tylko ca 7h- w aucie.Na rowerze, nie sprawdzałem jeszcze.

Nie widzę jak można zapisać ustawienia=plik konfiguracyjny. Jak urządzanie się samo zresetuje( raz już tak było)  to trzeba by od nowa wszystko robić,ustawiać =kilka h straty.Po podł. do komp. jest karta micro sd ale zapis konfiguracji jakby w urzadzeniu ale jak tam się dostać - żeby sobie zrobić kopię??

Czemu nie ma termometra ( w Garminie zresztą też ) nie rozumiem. 

Plusy dla mnie w porównaniu do małego Garmina - to zdecydowanie mapy -rastry czy wektorowe śmigają elegancko,no i 4 pola danych przy mapie ( Garmin Edge =2). 

Do tego czyta karty 32 gb.Sekwencyjność ekranów w Garminie lepsza, wszystko idzie jednym guzikiem zmieniac.

Tutaj 5 ekranów( albo i więcej bo możemy kształtować dowolnie) zmieniamy sekwencyjnie prawym górnym ale żeby na nie przejść z mapy to trzeba lewy dolny wciskać .

 

Nie wiem czy będzie to lepsze od komórki bo jednak do Locusa się przywiązałem , w najgorszym układzie  kobiecie do biegania się  przyda a mi na Ski Toury .

 
 
 


#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 luty 2016 - 10:46

 

Czemu nie ma termometra ( w Garminie zresztą też ) nie rozumiem. 

 

 

A w którym Garminie brak jest czujnika temperatury? Brata 520? Jest.

Inna sprawa, że dokładność działania w poszczególnych egzemplarzach może być dyskusyjna (choć w moich e500/520/810 o dziwo wszystkie były dość dokładne), to jednak twierdzenie, że garmin nie ma "termometra" jest twierdzeniem nieprawdziwym.

 

Cena jak za turystyczne urządzenie (stąd ta specjalizacja w obsłudze map różnego formatu) dość dobra, zwłaszcza w porównaniu do dość kosmicznej ceny w PLN (zwłaszcza po dodaniu czujników na rower). Choć z drugiej strony, ten model jest na rynku od 2012 roku, a to jednak sporo czasu... Co do czytelności tak małego ekranu mapy przez osoby mające tak mało sokoli wzrok jak ja ;) (znaczy kiepski) to mogę mieć problemy, jednak w zastosowaniach turystycznych wymagających korzystania z mapy osobiście wolę większy ekran, tym bardziej, że czas pracy 7 (czy nawet i do 12h, choć pewno bez podświetlania i wyłączonym glonass) szału nie robi i w zastosowaniach turystycznych raczej to za mało, żeby stanowił sensowną alternatywę dla ręczniaka turystycznego czy nawet dla smartfonu.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 10 luty 2016 - 12:09

 

A w którym Garminie brak jest czujnika temperatury? Brata 520? Jest.

Tego Edge 520 jeszcze nie widziałem osobiście ale jak ma temp to fajnie,

Etrex np. nie miał czujnika temperatury, trzeba było kupować takie coś https://www.garmin24.pl/tempe co idzie przez ANT+ , wtedy pokazywał, nawet sensownie .

W Two Nav widzę można jako jedno z pól ustawić sobie temperaturę http://manual.twonav...kpoladanych.htm - ale jest to chyba bardziej temp urządzenia a nie otoczenia- cały czas  mi koło 25 stopni cały  pokazuje( na zewnątrz)

 

 

 

 

 

Cena jak za turystyczne urządzenie (stąd ta specjalizacja w obsłudze map różnego formatu) dość dobra, zwłaszcza w porównaniu do dość kosmicznej ceny w PLN (zwłaszcza po dodaniu czujników na rower). Choć z drugiej strony, ten model jest na rynku od 2012 roku, a to jednak sporo czasu... Co do czytelności tak małego ekranu mapy przez osoby mające tak mało sokoli wzrok jak ja ;) (znaczy kiepski) to mogę mieć problemy, jednak w zastosowaniach turystycznych wymagających korzystania z mapy osobiście wolę większy ekran, tym bardziej, że czas pracy 7 (czy nawet i do 12h, choć pewno bez podświetlania i wyłączonym glonass) szału nie robi i w zastosowaniach turystycznych raczej to za mało, żeby stanowił sensowną alternatywę dla ręczniaka turystycznego czy nawet dla smartfonu.

Cena niezła ale to wersja bez czujników , te polskie 1700 to już za komplet. Ale i tak teraz widzę wszędzie golas kosztuje około 300.Juz tego 170 euro nie idzie znaleźć.

 

Jak rozpakowałem - pierwszy pomysł -oddać tego mikrusa. No ale zobaczymy , dziś brak deszczu i nie wieje halny to może karnę się lekko przetestować na rowerze. 

 

Moim zdaniem to najlepszym zastosowaniem Ultra wydaje się ,, turystyka piesza '' ale nie wiem czy całodniowa  , ten uchwyt na nadgarstek jest b.poręczny.No ale Etrex pod względem czasu pracy to to nie jest.  Kiedy jechałem autem 800 km i sobie próbowałem  to przy tych 50% podśw.  miałem Glonass również włączony-pytanie teraz jaka widoczność ekranu  przy np 25% , ale to sobie sprawdzę jeszcze.

 

Trening biegowy - może też, chyba nie powinien strasznie dyndać.

Rower nie wiem- funkcje treningowe jest tego sporo nawet co do mocy -nie wiem tylko na ile sporo w stosunku do Edgów.

Segmentów nie widać ale coś jakby Virtualny Partner jest - tylko nie  za bardzo wiadomo

jak to ugryźć ( te tłumaczenie chyba nie najlepsze  ).

Do tego obsługa średnio intuicyjna- Ktoś kto 1 wszy raz widzi i nie ma cierpliwości  może się zrazić trochę- ja już kilka lat temu  jeździłem sobie  z Two Nav na Windows Mobile  - jakoś powoli rozszyfrowuję.

Opcja z routingiem nie sprawdzałem - klikanie na takim małym ekranie trochę mija sie z celem. Bardzo niejasna instrukcja.

 

Szybciej będzie w razie potrzeby wyciągnąc komórkę i w minutę stworzyć trasę.

 

Można sobie za to otworzyć wcześniej stworzony gpx  np w Ridewithgps ,Stravie czy gdziekolwiek , i dostajemy wszystkie info+ aktywny wykres wsyokości czyli to samo co Garminie.

 

 

Edit: A rzeczywiście w Polsce cena to jakiś cyrk - 1759  to wersja bez czujników, ktoś na głowę upadł.



#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 luty 2016 - 13:22

Z tego linku to cena za gołego 1,7 tysia, czujniki dodatkowa opcja (tętna i kadencji, prędkości brak?) i wtedy powyżej 2 tysi... ;).

Też sądzę, że do krótkich wycieczek pieszych byłby ok, tam gdzie można się zatrzymać i przypatrzeć. Do biegania już raczej nie bardzo, bo jak patrzę na ekran e520 (większy) to w biegu nic czytelne nie jest (specjalnie skonfigurowałem tylko 3 pola do biegania na ekranach do biegania). Dużym plusem jest jednak pasek z uchwytem i to uchwytem mocowanym we właściwą stronę. Przy edge i pasku z Forerunnera 910 XT edge (tak, wiem że to tylko proteza i pasek nie jest i nigdy nie był przeznaczony do noszenia edge, tak samo jak edge nigdy nie był przeznaczony do biegania - brak możliwości wyboru tempa zamiast prędkości, no ale póki co musi być...) ustawia się tylko równolegle do przedramienia przez co odczyt pól jest utrudniony (mózg nie nauczony do czytania tekstów obróconych o 90*), no chyba, że odczyty na wyciągniętym ramieniu, ale jednak rozwiązanie zastosowane w Ultra jest optymalne.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 10 luty 2016 - 19:01

 Prędkość , Kadencja, Puls idą przez ANT + bezproblemowo. Problem jest chyba z wbudowanym czujnikiem temperatury.

 

Myśłałem, że to temperatura  baterii /urządzenia ale teraz pewny nie jestem, może pokazuje jednak temp zewn.

 

Pojechałem 30 km i zeszła temp. dość szybko z tych 25 do 9, 7 a nawet -1 pokazało miejscami. 

 

Tylko że    coś nie tak z tym pomiarem. Tam gdzie Ultra dawała koło 0 , Sigma wyświetlała 4 stopnie i te ca 4 to była właściwa temp, Sprawdzałem na innych przyrządach min. nowoczesny piec do ogrzewania który mierzy temp zewn- zresztą gdzie dziś mróz.

W domu dla odmiany Ultra zdecydowanie zawyża temp o jakieś 4-5 stopnie.

 

Nie sądzę żeby kalibracja barometru , wysokościomierza miała tu jakiś wpływ.

 

Poza tym na mapce idzie się lekko zorientować, wykresy czytelne, bezproblemowa  obsługa przycisków w rękawiczkach .

Dziś pogoda bez słońca , przy 40%  podśw. widać ok- ale rewelacji nie ma. 





Dodaj odpowiedź