Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bryton Rider


314 odpowiedzi w tym temacie

#41 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 20:11

Sprawdź czy ten pasek jest na pewno ANT+ czy może ANT. Wbrew pozorom to kluczowa różnica, bo ANT+ jest otwartym standardem używanym przez wielu producentów, a ANT to technologia stosowana tylko przez Suunto i akcesoria jej używające nie będą potrafiły się dogadać z odbiornikami innych firm.

 

No i sprawa wyjaśniona. Czujnik jest ANT - kto się mógł spodziewać, że + robi różnicę ;-)

Dziękuję sirkozi .

P.S. Okazyjnie sprzedam czujnik HR i prędkości Suunto ;-) ;-) ;-)



#42 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 20:36

A tak przy okazji. Czy ten czujnik z Sigmy do ROX10.0 zadziała (ma ANT+)?

http://www.cyklomani...502,id6784.html



#43 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:15

Kupiłem miesiac temu Bryton Rider 530. 

 

przez pierwsze dwa tygodnie kilka razy sie zawiesil podczas jazdy ale restart wystarczyl zeby naprawic. 

Niestety w poprzednia niedziele tak sie zawiesil, ze nawet kilkanascie restartow nie pomoglo, chce sie wlaczyc ale w pewnym momencie sie zatrzymuje i tak zostaje poki bateria nie padnie. 

 

Pisalem na support_pl w niedziele - zero odzewu. Teraz napisalem do de/uk/malezja i 'other countries' i czekam.

Support to pusty slogan poki co, bo maja kompletny zlew...

 

Zdecydowanie Nie kupiłbym nastepnym razem.

 



#44 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:25

Nie lepiej napisac do sklepu w ktorym kupiles ?

#45 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:40

Przeciez jak zepsuje Ci sie lodówka, czy komputer i pojdziesz do media markt to albo odesla cie do producenta albo ewentualnie w Twoim imieniu przejmą komunikacje z producentem i wlasnie od tego jest Biuro Obsługi Klienta. 

 

Sprzedawca w sklepie, tym bardziej internetowym zapewne nie ma pojęcia dlaczego system sie zawiesil ani jak to naprawić. 

 

 



#46 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:53

Spróbuj napisać na facebooku. Tam dość sprawnie odpowiadają. Zaistalowałeś te programy Brytona na kompie? Masz najnowsze oprogramowanie urządzenia?

Wysłane z mojego LIFETAB_P831X.2 przy użyciu Tapatalka



#47 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 21:30

Najnowsze oprogramowanie mam. Tak mi sie wydaje bo po podłączeniu pod Wi-fi urządzenie samo szuka aktualizacji, jeśli są to instaluje. 

Spróbuje z nim przez FB, dzięki za info. 

 

 



#48 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 wrzesień 2016 - 10:34

Przeciez jak zepsuje Ci sie lodówka, czy komputer i pojdziesz do media markt to albo odesla cie do producenta albo ewentualnie w Twoim imieniu przejmą komunikacje z producentem i wlasnie od tego jest Biuro Obsługi Klienta. 

 

Sprzedawca w sklepie, tym bardziej internetowym zapewne nie ma pojęcia dlaczego system sie zawiesil ani jak to naprawić. 

Nieprawda. Masz dwie możliwości: gwarancja producenta (nieobowiązkowa) lub rękojmia w sklepie.


  • mikroos lubi to

#49 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 20:22

OK.

Napisałem na FB do Bryton UK oraz Bryton Sport i czekam. 
Jeśli nic sie nie uda to wtedy zwrócę się do sklepu. 

 

Wychodzi na to, że warto było dopłacic do Garmina... no chyba że tamte też się wieszają. 



#50 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 09:40

Polski sklep? Reklamuj, a nie baw się w wiadomości na Facebooku. Przecież się o kontakt prosić nie będzie, prawo jest po stronie konsumenta, więc zareklamuj niezgodność z umową.



#51 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 03 wrzesień 2016 - 09:50

dlatego pisałem wcześniej , że lepiej skontaktować się ze sklepem w sprawie reklamacji... ;) a nie pierniczenie się na FB i kontakty mailowe.



#52 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 06 wrzesień 2016 - 10:56

bryton 100 lub 310 , ma śledzenie trasy takie jak np. mio 100 ? bo nigdzie nie mogę znalezc informacji na ten temat

MioCyclo100_gps_cl.jpg



#53 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 06 wrzesień 2016 - 12:53

Nie ma.

 

 

 

 

Wychodzi na to, że warto było dopłacic do Garmina... no chyba że tamte też się wieszają. 

 


Z Garminami też czasami się cuda dzieją. Czy częściej czy rzadziej niż z Brytonami to nie wiem.



#54 drHenio

drHenio
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 13:18

Jak wygląda sytuacja z tą 530? Chciałem ją kupić ale chyba się wstrzymam.

 

Tak przy okazji zapytam, czy 530/330 ma opcję treningu z samym sobą? tzn pokazuje wirtualny nasz poprzedni przejazd?

 



#55 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 09 wrzesień 2016 - 22:48

Hej,
na FB odpisali mi "zrób Pan reset" gdzie ja Im od razu pisalem ze reset robiłem co najmniej kilkanaście razy i nic.

 

Także teraz wracam do sklepu. 

Kupowałem przez Bike24.de przez kolezankę niemkę. Akurat przyjezdzała do polski wiec wysylke mialem za free. Kwity od reklamacji mam po niemiecku, ktorym sie nie posluguje wiec bede potrzebował pomocy.

 

Ja na pewno drugi raz Brytona bym nie kupił, aczkolwiek w necie na różnych stronach stosunek niezadowolonych do zadowolonych subiektywnie oceniłem na podobnym poziomie dla Bryton vs Garmin.  

 

Opcja treningu z samym sobą ? Ja tego nie wyczaiłem ale rzuc okiem w manual, jesli nie znajdziesz to znaczy ze nie ma. 

http://static.bryton...0829171048.pdf 



#56 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 20:37

update. 

 

jak juz mialem zabierac sie za odsyłanie, na FB podali mi skrót do reset'u i przejścia w tryb programisty. 

Myślę Ok, podłączam ponownie urządzenie do kompa a tu surprise, urządzenie działa normalnie. 

 

pojechałem bike challenge poznań, działało prócz pomiaru tętna oraz kadencji, zakładam że za duzo czujników wokół i troche zgłupiał.

wczoraj byłem na przejażdżce i wszystko działało zatem póki co, zostawiam. 

 

Pozdrawiam

 



#57 marcin_kost1

marcin_kost1
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 24 październik 2016 - 09:27

Jakiś czas temu zakupiłem BRYTON 100, zrobiłem na nim ponad 2000 km i pora na spostrzeżenia.

Odbiornik GPS szybko łapie, wystarczy kilka sekund i jest ok. Jest w miarę dokładny, nie zauważyłem jakiś dziwnych skoków w bok na mapkach. Uchwyt mocno trzyma licznik, nawet na szybkich zjazdach po korzeniach nie zmienia swojego położenia. Mimo małego ekranu bardzo czytelny, nawet z załączonymi 5 wartościami na raz. Przycisk Pause działa bez problemu i po wrzuceniu na stronę brytona pokazuje gdzie dokonało się pauzy. Z technicznych rzeczy czasami denerwuje ze GPS nie nadąża w gęstym lesie i pokazuje mniejszą prędkość, ale po wrzuceniu na na stronę pokazuje poprawną wartość.

Mankamentem jest również że po bezpośrednim wrzuceniu pliku do endomondo zamiast pokazywać na wykresie płynnie zmieniające się wartości, uśrednia je w przedziale czasowym przez co wykres nie jest taki dynamiczny jak na stronie Bryton czy Strava. Radze sobie w tym wrzucając najpierw na stronę brytona a później zgrywam plik do endomondo, jest to trochę upierdliwe ale da się zrobić.

Bateria trzyma bardzo długo, jedno z czym nie mogę sobie poradzić, to znalezienie opcji gdzie się wyłącza podświetlenie, bo się włącza automatycznie o różnych godzinach...

 

Podsumowując licznik bardzo fajny i przyjemny w obsłudze, w tym przedziale cenowym pewnie ciężko o coś porównywalnego. Strona Bryton-a wygląda jak by ją zabrali z poprzedniej epoki i nie jest taka funkcjonalna jak strona Garmina. Posiada połączenie ze strava ale z endomondo już nie.



#58 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 24 październik 2016 - 20:55

Ja od kilku tygodni używam 310 i generalnie zgadzam się z marcin_kost1. Faktycznie w lesie "gubi" prędkość dlatego planuję kupno czujnika prędkości (np. z Sigmy). Ja osobiście przerzucam dane do Stravy i automatyczne synchro między programem Bryton'a a Stravą działa super.

Nie potrafię ustawić powiadomień o przychodzącym połączeniu, ale może jakiejś funkcji jeszcze nie odkryłem ;)

Oryginalny uchwyt trzyma super, ale zachciało mi się uchwytu a la Garmin więc zamiast oryginalnego za 17eur zdecydowałem się na dalekowschodni zamiennik za 5$. Niestety nie jest on idealnie spasowany więc wymagał delikatnej przeróbki i trzyma nie tak mocno jak bym chciał - na szosę ok, na mtb nie polecam.

Licznik pracuje bez żadnych zawiasów.

Kilka dni temu wyszła aktualizacja oprogramowania do 100 i 310.

 

#59 xander122

xander122
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 25 październik 2016 - 06:24

Z kolei do mnie dotarł wczoraj 530.

Będę porównywał do mio 105.

Pierwsze wrażenie to bardzo lekki jak na takie rozmiary i wydaje się pusty w środku.

Jakoś plastików stoi co najwyżej na średnim poziomie.Najbardziej denerwujące jest jednak działanie bocznych przycisków,a zwłaszcza wł/wył.

Nie słychać charakterystycznego "klik" przez co czasem nie wciskam kiedy tego chcę.

Dość duży jest też martwy punkt wyświetlacza dookoła (około 2mm).

Jedyne co do mnie przemawia by go zostawić to bardzo prosta możliwość tworzenia śladu na telefonie i potem eksport do licznika,upload na Strawa i duży czytelny wyświetlacz.

Co do samej baterii i pozostałych funkcji nie wypowiem się jeszcze ponieważ nie miałem jeszcze jazdy próbnej.

Kupiłem licznik za 550 zł na ebay z Chin (celnicy zatrzymali jednak podejrzewam gdy zobaczyli,że to tylko licznik rowerowy puścili bez oplat) i za tą cenę jest do przyjęcia.Jednak 800 zł nie dałbym za niego.



#60 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 25 październik 2016 - 10:57

A ogarnął ktoś jak zgrać trening utworzony na Brytonsport.com na urządzenie?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź