Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uchwyt Rowerowy Na Dach Samochodu

Bagażnik samochód

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pagu

Pagu
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki

Napisano 30 marzec 2016 - 19:34

Cześć,

 

Jestem w trakcie szukania dwóch uchwytów dachowych na rower. Mój budżet to 300-400 zł. Wyselekcjonowałem dwa rodzaje uchwytów:

 

1) Thule FreeRide 532 - na allegro są po 200zł/szt. - słyszałem o nim w miarę dobre opinie

 

2) Bagażnik Axis XXL Mont Blanc - w decathlonie po 130 zł - nie mam o nim za dużo informacji i opinii. 

 

http://www.decathlon...id_8224807.html

 

 

Moje pytanie czy warto przyoszczędzić na uchwycie MB? Czy ktoś może używał tego uchwytu lub słyszał o nim jakieś opinie? 



#2 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 30 marzec 2016 - 20:30

Cześć,

 

Jestem w trakcie szukania dwóch uchwytów dachowych na rower. Mój budżet to 300-400 zł. Wyselekcjonowałem dwa rodzaje uchwytów:

 

1) Thule FreeRide 532 - na allegro są po 200zł/szt. - słyszałem o nim w miarę dobre opinie

 

2) Bagażnik Axis XXL Mont Blanc - w decathlonie po 130 zł - nie mam o nim za dużo informacji i opinii. 

 

http://www.decathlon...id_8224807.html

 

 

Moje pytanie czy warto przyoszczędzić na uchwycie MB? Czy ktoś może używał tego uchwytu lub słyszał o nim jakieś opinie? 

 

Ja bardzo często spotykam się z opinią że lepiej na hak. Opory mniejsze i kompatybilne ze wszystkimi autami. Sam się nad tą opcją zastanawiam. Teraz już z urzędu należy się dodatkowa rejestracja na tego typu uchwyty.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#3 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 marzec 2016 - 22:24

Mam dwa uchwyty.

Jeden Mt.Blanc,podobny jak ten z linku i drugi za widelec.

Zdecydowanie polecam uchwyt za widelec.

Rower jest o wiele stabilniejszy,i jest zdecydowanie niżej. 

Nie obciera się rama od uchwytu no i jeśli rama jest karbonowa, nie ma ryzyka uszkodzenia ramy jak się rower mocno telepie na dziurach.

Jeśli nie chcesz wozić przedniego koła w bagażniku można dokupić specjalne widełki do przewożenia koła,mocowane do jednej belki dachowej.

Rower przewożony z tyłu na haku po długiej podróży w złej pogodzie jest zasyfiony, zapiaszczony i wszystko wchodzi w łożyska. Po takiej podróży trzeba by rower przed jazdą solidnie umyć.

Za to faktycznie, jest to chyba Najwygodniejszy sposób. 



#4 Pagu

Pagu
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki

Napisano 31 marzec 2016 - 06:07

Dzięki za odpowiedzi. Opcje na hak odrzucam ponieważ mój samochód nie jest wyposażony w hak. Koła w bagażniku odpadają ponieważ samochód mały i szkoda mi miejsca. Rozejrzę się za kompletem za widelec + koła na belce. A porównanie tych dwóch zestawów co przedstawiłem?



#5 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 marzec 2016 - 07:55

Thule wygląda solidniej.
Ten MB to wygląda bardziej jak wyrób marketowy. Choć MB to też solidna firma.
Z tych co podałeś brałbym Thule.
Zerknij sobie na autocaros.pl.
Mają za 179 zł.uchwyt za widelec.
Mam taki i jestem bardzo zadowolony. Minus jest tylko taki,że nie da się go zapiąć na kluczyk. Ale może znajdziesz jakiś zapinany.

#6 biedronsky

biedronsky
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 08 kwiecień 2016 - 06:49

Przyjrzałem się waszej dyskusji i kilka dni temu zamówiłem właśnie taki zestaw do mojej Octavii Combi

uchwyt

http://www.autocaros...93547D&from=uni

i bagażnik bazowy

http://www.autocaros...=SPORTAC-RELING

 

Na razie zamontowałem tylko bagażnik, który wydaje się bardzo stabilny i jest lekki (waży ok. 3,5 kg; obciążenie do 90 kg). Parząc na wypowiedź kolegi @Paputa liczę że i uchwyt będzie ok.

Co do sklepu to gorąco polecam. Kompetentna informacja przez telefon, przesyłka błyskawiczna i gratis (chyba przy kwotach powyżej 300 zł) i jeszcze delikatny rabat przy przedpłacie.

 



#7 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 04 czerwiec 2017 - 14:39

Może ktoś polecić bagażnik na dach pod rower ważący koło 20 kilo?

Chce kupić Elite Ronda Sport gdzie maks rower może mieć 17 kilo. Rower żony według specyfikacji ma 15 kilo, ale dodatkowo dochodzi stalowa listwa montażowa pod przedni fotelik która waży koło 3 kilo i waga roweru przekracza już 17 kilo.



#8 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 28 czerwiec 2017 - 14:13

Z racji tego że w swoim samochodzie mam listwę z profilem T, trochę jest problem z dobrym umiejscowieniem belek poprzecznych. Według pomiarów z innego samochodu, fabryczne punkty montażowe są w odległości 15cm od przedniej szyby. Po zamontowaniu belek wychodzi mi tak że przednia belka jest niżej niż tylna i po zamnotowaniu bagażnika rowerowego jego przód leci trochę w dół. Belki wyglądają tak https://goo.gl/photo...ehEARVvSyckPF28

 

Zamontowałem bagażnik rowerowy, wrzuciłem na niego rower i jeździłem po mieście żeby zobaczyć czy wszystko jest ok. Nic niepokojącego nie zauważyłem. Tylko pytanie, czy bagażnik rowerowy może być pochyły do przodu/tyłu? Czy lepiej cofnąć belki do słupków drzwi, żeby bagażnik był w poziomie?

 



#9 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 czerwiec 2017 - 21:35

Patrząc na reklamówkę Rondy:

np. 1min to położenie jest chyba tak jak u Ciebie.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 29 czerwiec 2017 - 09:03

Nie wiem czy akurat samochód z filmiku (Volvo) nie ma zamontowanych belek w punktach montażowych (bez pola manewru). Wiec możliwe, w Volvo idzie belka rowno poziomo, ale to jest terotycznie równo ;)

 

Wczoraj nie wytrzymałem i poszedłem zmienić położenie belek poprzecznych, cofając je do słupków drzwi i przymierzając bagażnik jest równie. Jedynie bagażnik jest od tylnej klapy jakies 10cm, ale można ją spokojnie otworzyć. Muszę sprawdzić jeszcze z rowerem na dachu, ale też raczej nie będzie problemu.



#11 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 01 lipiec 2017 - 19:38

Tak wygląda zamontowany bagażnik rowerowy wraz z rowerem na dachu https://goo.gl/photo...jYsunDYR4ACYzNA

 

Niestety czeka mnie zakup innego bagażnika pod rower żony (Romet Gazela 4.0), ale już sobie upatrzyłem Whispbar WB201 ;)



#12 Kiki

Kiki
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 02 czerwiec 2021 - 22:40

Axis xxl

Kupiłem dwa w sklepie Decathlon Mikołów. Do jednego były złe śrubki, drugi po pierwszym montażu zaczął się rozpadać. Bagażnik cały się trzęsie, rower siedzi niestabilnie. Nadaje się co najwyżej na dojazd do sąsiada. Uszczelki w śrubkach zabezpieczające przed odkręcaniem wypadły już przy pierwszym dokręceniu. W Decathlonie reklamacja nieuznana, gdyż rzekomo użyłem niewłaściwych narzędzi do dokręcania śrubek (sic!) Kiedy odbierałem reklamację za mną stał Pan z takim samym bagażnikiem - też mu się rozpadł przy pierwszym montażu. Zapewne też mu napiszą Panowie eksperci z Decathlon Mikołów, że źle dokręca śrubki. Problem najwidoczniej jest znany w Mikołowie...



Dodaj odpowiedź