Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stery- jaka firma


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartasol

bartasol
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 17 marzec 2010 - 23:03

Witam,mam do wymiany stery i pytanko w jakiej firmy stery warto zainwestować pieniążki około 200zł, jest tego trochę na rynku ale chciałem się rozeznać czy pod szosę są jakieś specjalne firmy?

#2 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2010 - 23:05

polecam FSA, stery tej firmy nigdy mnie nie zawiodły :-)

#3 Kowalski_vp

Kowalski_vp
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądRacibory

Napisano 18 marzec 2010 - 14:49

Ja będę wymieniał sobie stery, i zapewne zamontuje sobie stery PRO RS-11,
mam trochę rzeczy tej firmy i nigdy mnie nie zawiodła, no i oczywiście dobra cena.
Więc może pomyśl o PRO.
Oczywiście FSA, no i BBB produkują porządne stery.

#4 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 18 marzec 2010 - 17:21

Cane creek - ale raczej nie pytaj o firmę, ale o konstrukcję - maszynowe łożyska ABC, nierdzewne, porządnie uszczelnione, elementy obrobione CNC - to tylko niektóre cechy dobrych sterów. Wiele firm robi dobre stery, a prawie wszystkie mają całą gamę - od tanich (takich sobie) do drogich (i dobrych). Zależnie od portfela.

#5 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 18 marzec 2010 - 18:17

Ja w rowerze XC mam od 5 lat stery Cane Creek zintegrowane i nawet nie zaglądałem do nich. Są naprawde wzorowo uszczelnione i mają porządne łożyska. Polecam tę firmę.

W szosie FSA, też zintegrowane na ACB , jedyną różnicę w stosunku do Creek'ów z XC to fakt że FSA potrzebują więcej przestrzeni dla rury sterowej nad mostkiem aby prawidłowo ścisnąć łożyska, miski i bierznie. Chyba z 4mm... gdzie w XC mi chyba 1mm wystarczał ;-)

Ale to indywidualna sprawa chyba :D

Polecam też Tokena i KCNC z racji wagi.

#6 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2010 - 20:07

Ja mam stery FSA w szosie i w zjazdowce - nie mam powodu do nazekan na nie:)

#7 bartasol

bartasol
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 marzec 2010 - 21:23

Dzięki za odp. skłaniam się ku cane creek lub ritchey wcs, podstawa to maszynówki i muszą być bardzo dobrze uszczelnione bo w te które posiadam wdała się rdza,musiało nieźle chlapać spod koła.



Dodaj odpowiedź