Skocz do zawartości


Zdjęcie

tylna przerzutka - kółko wózka skacze po łańcuchu


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lubomir

Lubomir
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWarszawa Bemowo

Napisano 03 kwiecień 2010 - 13:53

składam rower na DA 7800 i mam następujący problem
dolne kółko wózka (to przyjmujące łańcuch przed tylną przerzutką) źle zazębia się z łańcuchem, tj. trafia zębem w blaszki ogniwa, te które są "wewnątrz", oczywiście natychmiast łańcuch układa się na kółku, ale powoduje to wibrację i napęd nie chodzi bezgłośnie.
Dołączona grafika
moje wrażenie jest takie jakby wózek przerzutki za daleko od koła, próbowałem to skorygować dając podkładkę pod suport - zmniejszając przekos łańcucha.

kręcenie śrubkami ograniczającymi ruch przerzutki nic nie zmienia, łańcuch dalej podskakuje na kółku przerzutki nawet jak zaczyna dzwonić o następną zębatkę

#2 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 kwiecień 2010 - 15:07

Przydały by się zdjęcia całego napędu.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3 Lubomir

Lubomir
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWarszawa Bemowo

Napisano 03 kwiecień 2010 - 16:07

nie wiem jak dobrze pokazać napęd, zrobiłem parę zdjęć
http://yfrog.com/9fnaped7604jx

jest tak - suport 6700, korba 7800, przerzutka tylna 7800, rama ma stały hak, wszystko nowe lub jak nowe, z wyjątkiem FD, przednia jakaś stara 105, ale ona nic tu nie pracuje

pod prawym łożyskiem suportu wkręciłem podkładkę dołączoną do kasety
jak kręcę przy niepodłączonej przerzutce śrubką ograniczającą ruch przerzutki na zewnątrz to oczywiście w pewnym momencie łańcuch wskakuje na kolejny bieg (drugą w kolejności najmniejszą zębatkę) ale wygląda na to że mniej haczy za dolne kółko wózka

kombinuję tak - albo podłożyć jeszcze jedną podkładkę pod łożysko suportu albo nie wiem co - kasety bliżej koła nie przesunę

a może w ogóle zabrałem się od d... strony, ale dotychczas dokręcałem wszystko do kupy i grało

#4 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 03 kwiecień 2010 - 16:29

Lubomir, Albo kółeczko zajechane albo łańcuch tak wyeksploatowany że jest za bardzo naciągnięty przez co nie trafia w zęby kółeczka idealnie.

#5 Lubomir

Lubomir
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWarszawa Bemowo

Napisano 03 kwiecień 2010 - 17:19

wszystko nowe, gra i buczy.
walnąłem piwko do obiadu i od razu poziom histerii się zmniejszył. wszystko dało się wyregulować. po kawce idę dokonać oblotu, później sesja foto i będę pękał z dumy jaki mam piękny rower

#6 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 03 kwiecień 2010 - 20:04

Lubomir, dokładnie nie dostrzegłem na zdjęciach, ale jeśli starałes się wyregulować przerzutkę mając rower wpięty w trenażer, to miał prawo się kiepścić, bo jednak zacisk koła przez śrubę trenażera, delikatnie zmienia pozycję wózka (dociska go mocniej w stronę koła) i łańcuch może nierówno pracować.
Ale jeśli przy regulacji nie miałeś wpiętego w trenażer, to spoko ;)
No i czekamy na foty tego Cervelo. Koła już widzę, że eleganckie ;)

#7 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 kwiecień 2010 - 09:23

Hak przerzutki może być skrzywiony.




Dodaj odpowiedź