Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyścigi kolarskie...


85 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 17 maj 2010 - 23:47

Z Californi mają problem z transmisją i niema nigdzie dlatego Eurosport też nie nadaje.

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#42 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 maj 2010 - 23:52

Właśnie skończyli tam tez pada :-P jednak jakaś grupka się jeszcze urwała. Poczekamy na dokładne wyniki ale wygrał Lancaster

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#43 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 17 maj 2010 - 23:57

...wygrał Lancaster

Burt czy Avro? ;-)

#44 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 maj 2010 - 23:59

Brett, a ludzie jeszcze z trasy zjeżdżają :-)

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#45 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 18 maj 2010 - 10:02

Za to powiem wam że strona Tour of California jest rewelacyjna. Wyniki i miejsca na bierząco, mapa trasy, prędkości peletonu i uciekinierów, dosłownie wszystko co istotne w jednym miejscu a w tle relacja.

#46 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 19 maj 2010 - 18:02

Kto oglądał dzisiaj Giro? To, co dzisiaj się stało było wręcz niesamowite :-)

#47 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 maj 2010 - 18:21

Oj namieszało się, namieszało... ;-) Jak do tego doszło? Oglądałem tylko kątem oka ostatnie 50 km i nie wiem do końca co i jak. Po prostu odjechało 40 chłopa i nikt ich nie gonił, czy może jakaś kraksa czy inna ciekawostka?

fs-userbar-blog-white.png


#48 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 19 maj 2010 - 18:59

może ktoś napisać co z Winokurowem ? gdzie został, że Richie Posrte przejął generalkę ?
dziś szkoła o 18 sie skończyła wiec nie mogłem i nic nie wiem ; )

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#49 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 19 maj 2010 - 19:03

Eurosport już napisało, i wszystko się zawaliło na giro, i ktoś może mówić, że kolarstwo jest nudne ; ]


"Mający 262 kilometry etap z Lucerny do L'Aquila, miasta zniszczonego przez trzęsienie ziemi wiosną 2009 rok, to najdłuzszy etap tegorocznego Giro d'Italia. Rywalizacja rozgrywana w deszczu wprowadziła duże zmiany w klasyfikacji generalnej wyściug dookoła Włoch. Po dwudziestu kilometrach grupa 56 kolarzy zdecydowała się na ucieczkę, a wśród nich groźni Hiszpanie Carlos Sastre i David Arroyo. W peletonie pozostali m.in. Kazach Aleksander Winokurow, Australijczyk Cadel Evans, a także Włosi Ivan Basso i Vincenzo Nibali.

Mimo zaciętej pogoni peletonu na czele z zawodnikami Astany i BMC Racing, przewaga ucieczki w połowie trasy wynosiła aż 18 minut. Na mecie różnica między pierwszą grupą z podzielonej czołówki a peletonem z faworytami to prawie 13 minut. Na finiszu najmocniejszymi nogami wykazał się Jewgienij Pietrow, który za plecami pozostawił Dario Cataldo (Quick Step), Carlosa Sastre (Cervelo) i Bradleya Wigginsa (Team Sky). - Jestem bardzo zadowolony. Muszę podziękować wszystkim z mojego zespołu. Anno! Wygrałem! - mówił na mecie siódmy kolarz Giro z 2007 roku.

Różową koszulkę lidera odebrał Winokurowowi 25-letni Australijczyk z Tasmanii Richie Porte, nowa twarz wśród kolarzy zawodowych. Prawdziwym beneficjentem etapu jest jednak Sastre, zwycięzca Tour de France 2008, który po katastrofalnym początku Giro (trzy upadki) wrócił do gry o najwyższą stawkę. Wysunął się w klasyfikacji generalnej na ósme miejsce, wyprzedzając Winokurowa, Evansa, Basso i Nibalego. "

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#50 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 19 maj 2010 - 19:14

no to się ale pozmieniało.. ho ho ho ^^
liderzy zlekceważyli tą ucieczkę.. aż jestem teraz ciekawy czy ta czwórka winokurow/evans/basso/nibali mają w ogóle jakiekolwiek szansę wrócić do gry.. po tracą z grubsza po 10m :roll:

#51 thon

thon
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądW-Bemowo/Gryfino

Napisano 19 maj 2010 - 19:15

Haaaa... jak pięknie! :mrgreen: niesamowite, że nie mogli zniwelować tej przewagi

#52 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 maj 2010 - 19:20

... aż jestem teraz ciekawy czy ta czwórka winokurow/evans/basso/nibali....


Mogą dzisiaj wieczorem usiąść przy stoliku i butelkę dobrego wina wypić, chyba tylko to im zostało na pocieszenie dnia dzisiejszego...


#53 dienet

dienet
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądPolska

Napisano 19 maj 2010 - 19:25

liderzy zlekceważyli tą ucieczkę

Brytyjscy komentatorzy uważają że były problemy z komunikacją (deszcz) i peleton nie był świadomy jak daleko im odjeżdżają. Normalnie na takie coś nie pozwolili by.

#54 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 19 maj 2010 - 19:32

liderzy zlekceważyli tą ucieczkę

Brytyjscy komentatorzy uważają że były problemy z komunikacją (deszcz) i peleton nie był świadomy jak daleko im odjeżdżają. Normalnie na takie coś nie pozwolili by.



No i to jest kolarstwo a nie słuchaweczki i na bieżąco info :)

u2250y2014v3.gif


#55 dienet

dienet
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądPolska

Napisano 19 maj 2010 - 19:37

No i to jest kolarstwo a nie słuchaweczki i na bieżąco info :)

Czyli jeżeli to jest prawdą co napisałem, to można sobie spokojnie powiedzieć, że to już nie jest kolarstwo, co teraz oglądamy.
Ale Ci sami kom. sugerowali (czy też zastanawiali się) żeby zlikwidować komunikację, co miało uatrakcyjnić wyścigi dla widzów.

#56 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 19 maj 2010 - 19:42

No bez słuchawek byłoby na pewno ciekawiej. Taki wyścig z podchodami

u2250y2014v3.gif


#57 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 19 maj 2010 - 19:51

ale to wtedy śmiem twierdzić ,że większość ucieczek będzie kasowanych.. a jak ktoś juz ucieknie to ucieknie do końca..

#58 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 19 maj 2010 - 19:56

xubix, No ale jak do konca będzie tak samo tylko większa niepewność. Pomiary czasu też będa znane

u2250y2014v3.gif


#59 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 19 maj 2010 - 20:06

Mogą dzisiaj wieczorem usiąść przy stoliku i butelkę dobrego wina wypić, chyba tylko to im zostało na pocieszenie dnia dzisiejszego...

Bez przesady z tym brakiem szans, Richie Porte dopiero w tym roku pojawił się w zawodowym peletonie a góry dopiero przed nami. Vino i Evans wyglądają na cholernie mocnych, któryś z nich na pewno skończy na podium, ale z Arroyo/Tondo/Sastre nie będzie łatwo.

#60 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 19 maj 2010 - 20:19

dokładnie, prawdziwie górskie etapy jeszcze przed nami, wtedy z każdy z wyścigów będzie przynosił nowe niespodzianki

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)




Dodaj odpowiedź