Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyścigi kolarskie...


85 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwiecień 2010 - 10:17

Kilka osób wspominało o takim temacie, nikt nie założył więc poczułem się do jego założenia.
Wczoraj wyścig we Flandrii, kto wygrał wiadomo, oglądałem tylko urywki. Ktoś oglądał cały może się podzieli wrażeniami?? Za tydzień Paris- Roubaix, na kogo stawiacie???


#2 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 05 kwiecień 2010 - 10:37

Nie udało się obejrzeć niestety całości, bo telewizor jeden, a chętnych na różne programy trójka, ale całkiem sporo zobaczyłem. Na trasie sporo się działo: odjazdy :-D , kraksy :-? i świetna końcówka Cancelary. Specyfika trasy powoduje chyba, że drużynowa praca poszczególnych ekip jest utrudniona, przez co więcej tu indywidualnych możliwości pokazania się. Wąskie drogi, bruk, podjazdy - wszystko sprawiało, że wyścig był ciekawy.
Paris-Roubaix, pojęcia nie mam...

#3 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwiecień 2010 - 10:42

Niesamowicie mocny Cancellara, to co zrobił na Kapelmuur - brak słów.
Boonen też był mocny ale wystarczyło puścić koło Fabiana i pozamiatane.
Czytałem wypowiedź Toma, że po tym podjeździe jechał 50 km/h, to ile jechał Fabian skoro wciąż zyskiwał !!??
Wyścig ogólnie bardzo ciekawy, jak to przystało na Flandrię.
Za tydzień Paris-Roubaix i na pewno Boonen będzie chciał rewanżu, ale nie wiem czy z taką formą jest ktoś mocny na Cancellarę.

pzdr

[ Dodano: 2010-04-11, 16:50 ]
Oglądacie Paris-Roubaix ?
Cancellara to człowiek czy robot ? ;)
Normalnie miażdży :)

#4 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2010 - 16:15

Fabian to mutant, niema słów na niego.

#5 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2010 - 16:20

Heh, to samo mi przyszło do głowy - po prostu sobie odjechał 50 km przed metą i wykręcił ostatecznie 2 minuty przewagi.

fs-userbar-blog-white.png


#6 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 11 kwiecień 2010 - 20:39

po prostu sobie odjechał

gdzieś przegapiłem ten moment na żywo, ale później dali powtórkę z wielką, białą strzałką :mrgreen: - widzieliście to ?

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#7 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2010 - 20:50

Tak :-) Przy okazji - dziwnie się oglądało relację bez słowa komentarza (z powodu żałoby, jak mniemam?)... Miło też, że Eurosport wyraził współczucie związane z wczorajszą katastrofą. ///koniec OT

fs-userbar-blog-white.png


#8 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2010 - 20:51

A ja mam pytanko co to były za szytki lub opony Fabiana na których tak śmigał dziś

#9 p

p
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądWadowice

Napisano 11 kwiecień 2010 - 20:58

Tak :-) Przy okazji - dziwnie się oglądało relację bez słowa komentarza (z powodu żałoby, jak mniemam?)... Miło też, że Eurosport wyraził współczucie związane z wczorajszą katastrofą. ///koniec OT


Tak samo wczorajszy mecz Realu z Barceloną transmitowano bez komentarza z uwagi na żałobę.
Dziś zdałem sobie sprawę, jak bardzo trzeba podziwiać komentatorów kolarskich. Gdy ich słychać w trakcie wyścigu, wydaje się, że każdy z nas mógłby tak mówić i mówić. Doszedłem do wniosku, że jednak na okrągło bym tak nie potrafił, nawet jeśli miałbym tak wielką wiedzę jak choćby Liggett i Sherwen, którzy nawijają bezustannie i z uczuciem.


A ja mam pytanko co to były za szytki lub opony Fabiana na których tak śmigał dziś


27mm wyprodukowane przez FMB:

Dołączona grafika

[ Dodano: 2010-04-12, 14:13 ]
Tomek Marczyński z CCC podczas dzisiejszego 1. etapu Tour of Turkey wygrał 2 pierwsze sprinty. Brawo!

#10 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2010 - 15:01

Po wczorajszym P-R aż się boję, żeby się nie okazało, że Fabian nabomblowany pomykał...

#11 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2010 - 15:55

To samo sobie wczoraj pomyślałem... Byłoby bardzo niefajnie, bo darzę go sporą sympatią. Na razie jednak wciąż jetem przekonany, że ma po prostu takiego kopa ;-) Chociaż dla mnie uzyskanie w pojedynkę 2, a nawet 3 minut przewagi po przejechaniu ponad 200 km w takim wyścigu to jakiś hardkor.

fs-userbar-blog-white.png


#12 p

p
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądWadowice

Napisano 12 kwiecień 2010 - 18:03

Pamiętajcie, że ma xywkę Spartacus ;) Jest niesamowity, fakt. Myślę, że można też już zaryzykować stwierdzenie, że to najlepszy czasowiec w dotychczasowej historii kolarstwa.

#13 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2010 - 18:27

Pamiętajcie, że ma xywkę Spartacus ;) Jest niesamowity, fakt. Myślę, że można też już zaryzykować stwierdzenie, że to najlepszy czasowiec w dotychczasowej historii kolarstwa.


W moich oczach zostanie nim jak zrobi jeszcze rekord w jeździe godzinnej co jest w jego zasięgu, ale jakoś nie rzuca się na to...

#14 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 12 kwiecień 2010 - 18:35

Byl taki moment wlasnie w okolicach 50-45 km przed meta gdzie jechal Fabian i jakis gosc z Vansoleil. Mial nadzieje na zmiany ale jak Cancellara docisnal to ten machnal mu w gescie zrezygnowania i zdenerwowania reka. Widzieliscie ta akcje ?

#15 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2010 - 18:54

Kiedyś gdzieś w sieci czytałem art, że Fabian korzysta z http://www.go2altitude.com/

#16 p

p
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądWadowice

Napisano 12 kwiecień 2010 - 18:57

W moich oczach zostanie nim jak zrobi jeszcze rekord w jeździe godzinnej co jest w jego zasięgu, ale jakoś nie rzuca się na to...


Jakiś niedługi czas temu wspominał, że się nad tym zastanawia. Choć na pewno nie w tym roku.

Byl taki moment wlasnie w okolicach 50-45 km przed meta gdzie jechal Fabian i jakis gosc z Vansoleil. Mial nadzieje na zmiany ale jak Cancellara docisnal to ten machnal mu w gescie zrezygnowania i zdenerwowania reka. Widzieliscie ta akcje ?


To był Leukemans. W pierwszej chwili pomyślałem, że jest o coś na Fabiana zły.

#17 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2010 - 19:09



2:15 - odjazd Fabiana :-D

2:28 - "Ulalalalalalala, Boonen (mi bardziej brzmi jak "Ballan" ;-)), we have a problem! Tom, Tom, Tom, Tom, Tom" :-)

7:00 - machnięcie Leukemansa - nie wiem, czy nie chodziło mu o to, że Fabian jechał chwilę za motocyklem (komentator mówi coś o "motor" ;-)). A że nie nadążał, to inna sprawa ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#18 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2010 - 18:43

dlaczego podczas Brabantskiej Strzały wycięło 2/3 peletonu?

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#19 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:21

dlaczego podczas Brabantskiej Strzały wycięło 2/3 peletonu?


Tak często wygladaja klasyki. Tempo przeważnie od staru ostre, częste ataki, wiatr, ranty, waskie drogi do tego często deszcz i kraksy. Jak ktoś traci kontakt z czołówką to po prostu wsiada do samochodu i kończy wyscig. Może w tych ważniejszych klasykach typu Roubaix czy Flandria tego nie wiadać, ale tam drużyny wystawiaja praktycznie najsilniejsze składy no i ukończenie tych wyścigów jednak daje pewną satysfakcję.

#20 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:56

dzięki :-)

[ Dodano: 2010-04-16, 00:57 ]
119 DNF+51 ukończyło+3x DNS
:?: no to się chłopaki obijają :-P

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź