Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosówka Winora - pomocy


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaeres123

kaeres123
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 06 kwiecień 2010 - 19:02

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum, lecz używam opcji "szukaj" i nie znalazłem nic na temat tego roweru. Mógłby mi ktoś coś o nim powiedzieć ? Może jakieś linki do rowerów tej marki z tych roczników ? choć sam dokładnie nie wiem jakich. W jakich cenach takie rowerki chodzą ? Ja go kupiłem po wielkiej znajomości za 100 zł od Wujka. Cały osprzęt z Shimano, przerzutki z tego co pamietam to Shimano 105. Na kierownicy jest Logo Giro D'Italia. Na ramie też coś pisze tylko juz dokładnie nie pamiętam.

A tu zdjęcia (wybaczcie za jakość, ale robione telefonem):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeśli ktoś by chciał jakieś inne zdjęcia to postaram się zrobić.
Jak temat w złym miejscu to można go przenieść w bardziej odpowiednie miejsce.
Proszę o jakakolwiek pomoc.

#2 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 kwiecień 2010 - 22:48

Cóż, rowerek jak rowerek w gronie podobnych. Trochę spioch, ale nie znam kątów, więc nic nie mówię, osprzęt też daleki od nowożytnego, ale tego na pewno masz świadomość. Jak na pierwszy raz szukałbym czegoś nowszego, np. Giant Peleton 7200 - mają stalowe ramki, ale już nowe standardy i dają lepsze pojęcie o jeździe szosowej...

#3 kaeres123

kaeres123
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 08 kwiecień 2010 - 08:05

No, ale ja ten rower mam i raczej nie stać mnie na coś innego. Śmiga według mnie dobrze. A co jest w nim nie tak ? Dlaczego śpioch ? W jakich cenach chodzą takie rowerki jak ta Winora ?

#4 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwiecień 2010 - 10:52

Śpioch ze względu na kąty ramy, w nowszych rowerach geometria jest bardziej wyścigowa, tutaj masz trochę więcej komfortu rower prowadzi się o wiele spokojniej. Nie jest to minusem, dla jednych ważniejszy jest komfort, dla innych osiągi. Co do ceny, bądź spokojny, kupiłeś go za małe pieniądze.


#5 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwiecień 2010 - 13:50

Giant Peleton 7200 - mają stalowe ramki, ale już nowe standardy i dają lepsze pojęcie o jeździe szosowej...


Giant Peleton 7200 - rama CrMo

#6 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 kwiecień 2010 - 13:54

kaziklcd, no i...?

#7 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwiecień 2010 - 14:01

Nic. Tylko tyle że jak ktoś by się decydował to rama CrMo a nie stalówka. Tylko tyle nic ponad to...

#8 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 kwiecień 2010 - 14:04

Przepraszam bardzo a Cr-Mo to nie stal? Ram ze stali Hi-Ten w szosie jest bardzo niewiele, większość stali to stale stopowe z dodatkiem chromu i molibdenu, popularne Cr-Mo.

#9 kaeres123

kaeres123
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 24 kwiecień 2010 - 17:19

Z tego co wyczytałem to:

- klamki hamulcowe - Shimano SLR
- hamulce - Shimano 105
-obręcze - Mavic MA 40
- piasty - Shimano VIA
- kasety - Shimano 60
- siodełko - Selle Italia
- kierownica - Cinelli
- opony - Michelin Hi Lite Road 700x20C

Dobry osprzęt jak na tamte czasy ? Jak to się widzi w tych czasach ? Co najlepiej wymienić na chwilę obecną ? W miarę możliwości wszystko wyczyściłem i jak na moją amatorszczyzne to dobrze chodzi. Nie mam wielkich funduszy. Opony mam zamiar wymienić na Vittorie Zaffiro, tylko jest na 23C, będą większe opory toczenia ? Gorzej się będzie jeździć ? Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam ;)

#10 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 24 kwiecień 2010 - 18:20

Opony mam zamiar wymienić na Vittorie Zaffiro, tylko jest na 23C, będą większe opory toczenia ? Gorzej się będzie jeździć ?


Raczej mniejsze ;) 23 jak najbardziej ok, a już napewno do takiej szosy.

Co najlepiej wymienić na chwilę obecną ?


To zależy od tego co masz najbardziej skatowane, nas się nie pytaj ;) Jak wszystko w dobrym stanie to ja bym nic specjalnie nie wymieniał, bo po co? No jedynie może siodełko (chyba że ci takie odpowiada), no i opony tak jak mówisz. Możesz też o pedałach szosowych pomyśleć ;)

A jak bys chciał wydać więcej kasy to możesz o jakiś fajnych kółkach pomyśleć. Reszty bym nie ruszał jak w dobrym stanie.



Dodaj odpowiedź