Skocz do zawartości


Zdjęcie

Elite Custom Race Czy Custom Race Plus ?


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 19szymon93

19szymon93
  • Użytkownik
  • 207 postów
  • Skądłódź

Napisano 19 czerwiec 2016 - 19:09

Witam.

 

Chciałem wymienić moje druciane koszyczki na bidon na coś "plastikowego" upatrzyłem sobie dwa modele elite (custom race i custom race plus) z racji tego że tej firmy mam też bidony więc w teorii będzie to najlepiej ze sobą grać. Generalnie słyszałem że wyrabiają sie te gumki, pytanie też jak wygląda samo wkładanie i wyciąganie, nieszczególnie chcę toczyć walke z koszyczkiem o bidon. Prosił bym o wypowiedź użytkowników tych koszyczków i wypisanie plusów i minusów obu modeli.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam S.



#2 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 czerwiec 2016 - 19:44

Mam race i trzymają solidnie. Przy wyciąganiu czy wkładaniu jest wyraźny opór,ale bez przesady.

W komplecie z bidonami elite trzymają super.

Nic nie lata,nie trzeszczy.  Wcześniej miałem gianta i trzymały wyraźnie słabiej. 



#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 czerwiec 2016 - 21:35

Nowa wersja wyraźnie mniej kaleczy bidony. Na minus na pewno mniejsza liczba kolorów do wyboru.

 

Od strony funkcjonalnej (wkładanie i wyjmowanie bidonu) wypadają bardzo podobnie, czyli bardzo dobrze.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 20 czerwiec 2016 - 21:24

Sorry, ale zapytam: O co chodzi z tym trzymaniem bidonu ? Czy komuś wypadł bidon podczas normalnej jazdy szosówką ? Nie mówię o sytuacji ekstremalnej, kiedy koło wpadło w taka dziurę, że kierownicę z rąk wyrywa.

 

W kilku rowerach (szosówka, przełajówka, góral) używam koszyków Zefala Spring oraz WIIZ, z bocznym wyjmowaniem (idealnego do małych ram na rurę podsiodłową) i w porównaniu do koszyków Elite, one wręcz delikatnie trzymają bidon, a nigdy mi żaden bidon nie wypadł - podkreślam, także w góralu !

 

Powiem dosadniej - w porównaniu z tymi najprostszymi koszykami Zefala, funkcjonalność koszyków Elite Custom Race jest tragiczna. Wyjmowanie, jak cie mogę, ale wkładanie ? - bardzo ciasno wchodzą zarówno bidony Podium Camelbaka, jak i Elite (takich używam), a do tego te koszyki rysują bidony, albo zostawiają na nich swoje kolorki, co na jedno wychodzi. Poza tym przy wkładaniu nigdy nie jestem pewien, czy bidon szedł do końca, czy "zaskoczył" i się będzie trzymał. 

 

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#5 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2016 - 08:25

Sorry, ale zapytam: O co chodzi z tym trzymaniem bidonu ? Czy komuś wypadł bidon podczas normalnej jazdy szosówką ? Nie mówię o sytuacji ekstremalnej, kiedy koło wpadło w taka dziurę, że kierownicę z rąk wyrywa.

 

 

 

Normalna sprawa, bidony wypadają - wystarczy słabsza droga, bruk, płyty ... cokolwiek, i delikatnie trzymający koszyk pogubi Ci bidon, dla mnie sytuacja "standardowa" ze względu na słabe drogi w mojej najbliższej okolicy.



#6 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 21 czerwiec 2016 - 10:26

W  przełajówce też mam koszyk Zefal Spring i nigdy mi bidon nie wypadł, a wchodzi do tego koszyka bardzo lekko.



#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 czerwiec 2016 - 11:36

Zgadza się, Spring to naprawdę dobry koszyk - co może nieco dziwić, bo kosztuje kosztuje śmieszne pieniądze.

 

Co do wypadania bidonów: to rzadkie zjawisko, ale niektóre bidony naprawdę są aż tak beznadziejne :P


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwiec 2016 - 09:05

Zgadza się, Spring to naprawdę dobry koszyk - co może nieco dziwić, bo kosztuje kosztuje śmieszne pieniądze.

 

Co do wypadania bidonów: to rzadkie zjawisko, ale niektóre bidony naprawdę są aż tak beznadziejne :P

Większy problem, to cieknący bidon ;)



#9 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 16:40

Czy ktoś kto ma Elite Custom Race \ Plus może potwierdzić, że Camelback Chill siedzi dobrze w takim koszyku? Mam zamiar zakupić dwa bidony i dwa koszyki i nie chciałbym się wpakować w maliny.

 

Tutaj znalazłem temat, że nie działa to za dobrze - http://road.cc/conte...s-be-pave-proof

Znowu na FR ludzie piszą, że nie jest źle.

 

Będę wdzięczny za informacje z pierwszej ręki!



#10 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 19 marzec 2017 - 12:36

Ja ich nie polecam - o wadach tych koszyków pisałem trochę wyżej.

Miałem (Custom Race, bez "+"), ale się ich pozbywam - są lepsze koszyki.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#11 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 08:45

Dzięki za informację. Niestety Zefal mi się nie podoba. Skończyło się na tym, że kupilęm ten Elite Custom Race + dwa bidony Elite. Zobaczymy jak to się będzie sprawować. Akurat miałem dobrą cenę także w arzie czego nie będzie szkoda.





Dodaj odpowiedź