Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poszukiwania Ramy

rama przełaj tarczowe

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robob

Robob
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 20:11

Witajcie drodzy forumowicze.

Na wstępie jako, że jestem nowy na tym forum wypada się przywitać i przedstawić.

A więc witam, jestem Robert.

 

W związku, że z kolarstwem szosowym nie mam za wiele wspólnego. Postanowiłem zwrócić się z prośbą o pomoc do osób, które mają większa wiedzę niż ja.

Dorzeczy. Od niedawna mój teść przekazał mi swoją szosówkę z racji zakupu przez niego nowego sprzętu. Nigdy nie miałem styczności z tego typu sprzętem. Jestem kolarzem górskim i tego typu rowery mam u siebie w garażu. Oczywiście z ciekawości spróbowałem jazdy na "szosie" jest to coś nowego. Ale w związku z tym, że mimo to zawsze ciągnie mnie gdzieś na boczne drogi.

Poczytałem o rowerach przełajowych, które przykuły moją uwagę.

 

I tu zwracam sie z prośbą o waszą pomoc.

Poszukuję ramy do przełaju, najlepiej razem z widelcem, ale pod hamulce tarczowe.

Dlaczego samej ramy i dla czego pod tarcze?

1 szpej planuje przełożyć z szosy od teścia.

2 mam na stanie zachowane avidy bb5r razem z piastami z starego trekingowego roweru mojej żony.

 

Oczywiście przeszukałem już internety. Niestety jakoś nic sensownego nie udało mi sie znaleźć.

Wpadłem na szalony pomysł kupna Rometa Mistral 

http://portal.bikewo...01306270928.jpg

Ale czy to się nada na przełaj, nie za ciężka ta rama? Nigdzie nie mogłem znaleźć wagi samej ramy.

Pojawia się też problem widelca. Amortyzator a raczej kowadło odpada. Szukałem sztywnego cro-mo ale znów znikomy wybór.

Będę wdzięczny za pomoc i propozycje.

 

 

 



#2 zuczek222

zuczek222
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 21:18

Te hamulce nie będą działać z klamkomanetkami

#3 Robob

Robob
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 21:33

Mylisz się ponieważ bb5r to jest wersja road, czyli przystosowana do klamkomanetek. Ale dziękuję za uwagę



#4 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 26 czerwiec 2016 - 22:47

Od kiedy romet przedaje same ramy? I nie podałeś kwoty którą chcesz przeznaczyć na framset.zresztą ten miatral pasuje do przełaju jak pieść do nosa.

#5 Robob

Robob
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 23:09

Nie napisałem w przypadku rometa, że chcę kupić samą ramę. Chciałem kupić cały rower w cenie samej ramy.

Nie napisałem, że Mistral pasuje na przełaj. Zadałem pytanie czy da radę z tego zrobić przełaj.

koszt ramy razem z widelcem, wiadomo im taniej tym lepiej. Ale realnie do wydania mam 800 pln. Ram przełajowych znalazłem sporo niestety żadne z tych które znalazłem nie mają mocowań po hamulce tarczowe.



#6 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 27 czerwiec 2016 - 00:19

Accent trudno nie trafic.

#7 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 27 czerwiec 2016 - 05:04

Accent cx one 600zl + widelec alu 200-300zl lub dedykowany do tej ramy widelec od accenta za 350zł

 

ew.

 

http://www.planetx.c...n-road-frameset

 

ale to już koszt 1200zł.


  • mikroos lubi to

#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 czerwiec 2016 - 08:29

Geometria tego Mistrala kompletnie nie przystaje do jazdy przełajowej. Zresztą nawet z kierownicą szosową oraz sztywnym widelcem nie będzie go łatwo pożenić, żeby zachować jakąkolwiek dynamikę jazdy.

 

Tak jak wspomniał @Olek_91, najprościej będzie kupić Accent CX-One albo coś z oferty Planet-X - choć ja osobiście stawiałbym raczej na model Kaffenback.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rama, przełaj, tarczowe