Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rowery Fuji


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 14 kwiecień 2010 - 19:34

Witam! Jak w temacie, czy ktoś jeździ na rowerze Fuji? Pytam, ponieważ stoję przed dylematem zakupowym - waham się pomiędzy Scott Speedster S20 a Fuji Team Pro. Cenowo wychodzą podobnie, ze wskazaniem na Fuji, który poza tym ma lepszy osprzęt i jest lżejszy. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady. Zbyszek

#2 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 14 kwiecień 2010 - 19:41

Nie wiem na jakich kołach stoi to fuji ale znałem kogoś kto miał je kiedyś i jak zobaczyłem ładną ramkę na kołach whr500 to hmmm :lol: Nie bardzo rozumiem przeznaczenie tego roweru....ale ta osoba go chwaliła.

#3 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 14 kwiecień 2010 - 19:58

Ten Fuji ma koła Velomax Vista. A rower do jazdy głównie rekreacyjno-sportowej z jednymi zawodami w planie za 2 m-ce.

#4 ojcie_c

ojcie_c
  • Użytkownik
  • 312 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 07:24

Ja mam Fuji Newest rocznik 1998 na Tiagrze i nie mam najmniejszych powodów do narzekania. Wszystko chodzi ładnie jak w zegarku szwajcarskim, mam tylko nadzieję, że po mojej kraksie 3 tygodnie temu w dalszym ciągu tak będzie.

#5 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 15 kwiecień 2010 - 07:50

Model o którym pisałem wcześniej był cały na karbonowej ramie a Tobie pewnie chodzi o TEN . Osobiście bardziej mi odpowiadają kąty ramy fuji. Poza tym to fuji to stary model i to co na fotce z tej strony w ogóle nie zgadza się z opisem:d

#6 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 15 kwiecień 2010 - 09:18

Model o którym pisałem wcześniej był cały na karbonowej ramie a Tobie pewnie chodzi o TEN . Osobiście bardziej mi odpowiadają kąty ramy fuji. Poza tym to fuji to stary model i to co na fotce z tej strony w ogóle nie zgadza się z opisem:d

W jakim sensie nie zgadza się? Dokładnie to ten model. Cena jest całkiem atrakcyjna jak na ten osprzęt. Stary model czyli np z 2009 lub 2008 roku? Czy to ma duże znaczenie, bo czytałem tutaj na forum, że z każdym rokiem trwałość podzespołów jest coraz gorsza. Jeszcze mam pytanie odnośnie ramy, czy takie połączenie ramy alu z tylnym trójkątem karbonowym jest trwałe?

#7 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 15 kwiecień 2010 - 09:41

W opisie są klamkomanetki ultegra 2x10 a na zdjęciu 2x9 i np korba ta w opisie inaczej wygląda w rzeczywistości bo ta ze zdjęcia nie ma zintegrowanej osi i jest to truvativ elita a nie rouleur ale domyślam się że to zdjęcie poglądowe a nie rzeczywiste. Ale pewnie zobaczysz go na żywo zanim kupisz więc da się to wyjaśnić. Z resztą gdzieś znalazłem inne zestawieni z tą samą ramą a te zdjęcie się nie zmienia więc oni chyba tak mają;) A gdybym miał taka kaskę to pewnie bym się nad tym fuji zastanowił bo z tym osprzętem i taką ramką całkiem fajnie wypada chociaż ta rama do nowości nie należy.
Co do połączenia to niestety nie miałem nigdy z tym do czynienia.

#8 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 15 kwiecień 2010 - 12:35

A jak wygląda porównanie tego roweru Fuji z rowerem Scott Speedster S20? Czy dalej ten Fuji jest wart swojej ceny? Scott-a mogę mieć za podobna cenę jak Fuji.

#9 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 15 kwiecień 2010 - 13:12

Ja z żadnym nie miałem do czynienia ale ten scoot jest na 105 a fuji na ultegrze (wg mnie klamki sa ważniejsze od przerzutki). Scott w większości miejsc gdzie czytałem ma korbę kompaktowa (zależy co kto lubi) shimano a mi się one nie podobają i sam mam Truvative elita ze zintegrowaną osią, natomiast ten ma rouler ze zinetgrowaną który jest wyższej klasy i sam się kiedyś nad nią zastanawiałem.
Ramy mają zupełnie inną geometrię to tez jest kwestia gustu z tym, że scott mi bardziej przypomina nowsze ramy gianta i wiele osób twierdzi, że są super sztywne a fuji jest mało popularne w Polsce ..przynajmniej z moich obserwacji. Kółka tez występują różne zależnie jak się trafi bo starsze scotty miały inne niż te obecnie czasem. Najlepiej moim zdaniem mieć pełną jego specyfikacje każdego modelu (bo czasem są róznice na zdjęciach i w opisach) i porównywać. Poza tym geometria ramy też jest tu istotna. Bez tych danych ciężko wypowiadać się o każdym z nich. "Na oko" mi się podobają oba ale mam pewne gusta, którymi się kieruję natomiast żadnego na oczy nie widziałem (poza karbonowym fuji ale to inna bajka;)

#10 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 15 kwiecień 2010 - 15:51

Właśnie rozmawiałem z panem z firmy Pro-Bike (ta od Fuji), rama faktycznie to model z 2006 lub 2007 roku. Co do osprzętu to różnica jest zdaje się, że na korzyść Fuji. Specyfikacje są takie jak w tych z netu, wczoraj oglądałem katalog Scott-a, a dzisiaj w rozmowie z panem od Fuji potwierdził to co w opisie technicznym jest. To ma być moja pierwsza szosówka stąd tez moje wahania i wątpliwości. Ta sztywność ramy przy takiej eksploatacji turystyczno-sportowej ma wielkie znaczenie, jakie są negatywne objawy ramy mniej sztywnej?
A jeszcze pytanie, koła Velomax - to jakaś porządna marka?

#11 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 16 kwiecień 2010 - 06:58

Negatywne objawy braku sztywności to np. uginanie się ramy w okolicach suportu przy mocniejszym depnięciu co niektórym przeszkadza a niektórym nie i nie uważam, że ma to ogromne znaczenie do jazdy turystyczno-sportowej. Bardziej miałoby znaczenie przy jeździe typowo sportowej bo tam zaczyna się "wydziwianie" ale za tą kasę 1 szosówka to raczej nie sądzę abyś na to zwrócił w ogóle uwagę. W tej cenie nie kupujesz szosówki z dolnej półki więc o takie rzeczy bym się aż tak nie martwił. Jeśli wcześniej jeździłeś na mtb to na pewno odczujesz różnicę ale to z innego powodu.
Firma Velomax należy do Easton i tyle wiem. W temacie "wybór kół" możesz zadać to pytanie co to za kółka.



Dodaj odpowiedź