Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wszystko o sprzęcie Microshift


100 odpowiedzi w tym temacie

#1 patrykw

patrykw
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Skądpodlubelska wieś na roztoczu

Napisano 17 luty 2009 - 14:16

Siedziałem na allegro i oglądałem sprzęt, no i znalazłem coś takiego....

http://www.allegro.p...e_probikes.html
http://www.microshift.biz/


ciekaw jestem, czy ktoś widział sprzęt Microshift w akcji, jakby w supermarketach były szosówki, to chyba tak by wyglądały
Wiem, że Chińczyczy robią konsole PS3, które tak naprawdę są 8-bitowym sprzętem i buty "Adidosa", ale pierwszy raz widzę taki sprzęt na szosę :)
chyba nie widziałem na forum żadnych wpisów o tym...po prostu musiałem się podzielić wrażeniami, myślałem, że ze śmiechu kawę na biurko wyleję
co sądzicie o tym sprzęcie?

#2 rafalwspin

rafalwspin
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądUK

Napisano 17 luty 2009 - 14:27

Te manetki z pierwszego linka wyglądają jak nowa grupa Suntour (tyle,że na 10)

#3 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 17 luty 2009 - 19:08

Ta grupa osprzetu jest bardzo generyczna, spotkac jak mozna pod wieloma nazwami, m.in. Token. Manetki sa kompatybilne z przerzutkami Shmano na 10. Wyzsza grupa, z karbonowymi manetkami wcale nie jest taka lekka :lol:

#4 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 luty 2009 - 19:25

Po obejrzeniu ich strony głównej mogę stwierdzić dwie rzeczy:
Shimano, czy też Campagnolo to to NIE jest... ale może dla osób z cieńszym portfelem ta firma stanowi jakąś alternatywę.

Po drugie, ich biała grupa jest estetycznie... ciekawa. Nawet bardzo ciekawa.

#5 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 17 luty 2009 - 19:56

Pierwszy raz widzę na szosę. Pojeżdziłem kiedyś przypadkowo jakimś badziewnym góralem z manetkami obrotowymi microshift. Byłem zaskoczony, że tak dobrze działają. pozdr

#6 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 luty 2009 - 20:49

Te klamoty wcale takie tanie nie są :D

#7 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 luty 2009 - 22:29

przez kurs ojro teraz na pewno :P ale klamkomanetki za 100ojro to nie dużo

#8 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 17 luty 2009 - 22:40

ale trzeba przyznać, te białe klamki wyglądają co najmniej fajnie ;-)

#9 patrykw

patrykw
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Skądpodlubelska wieś na roztoczu

Napisano 18 luty 2009 - 08:58

fakt, ten biały kolor jest ciekawy, można by założyć białą owijkę i taki biały mostek ritcheya wcs i się budzi ogólne zainteresowanie na trasie :)

#10 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2009 - 14:11

do tego suknie ślubną i mamy +10 do lansu

#11 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 18 luty 2009 - 14:29

heh wyobrazam sobie biale rzeczy w rowerze po roku uzytkowania,pewnie sie domyc nie da... Polskie drogi to jeden wielki syf

#12 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 luty 2009 - 15:20

do tego suknie ślubną i mamy +10 do lansu


Znam przypadek takiego ślubu pary zapalonych rowerzystów :) +20 do lansu, co najmniej :mrgreen:

#13 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 18 luty 2009 - 15:35

Znam przypadek takiego ślubu pary zapalonych rowerzystów

ja też, w domu posiadam w osobach rodziców ;p ale to cywilny był xD

#14 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2009 - 20:17

Klamki Arsis wyglądają całkiem całkiem. Oczywiście nie wiem jak z funkcjonalnością (podejrzewam że nie najlepiej).

#15 Gothic

Gothic
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 luty 2009 - 17:03

Siedziałem na allegro i oglądałem sprzęt, no i znalazłem coś takiego....
Wiem, że Chińczyczy robią konsole PS3, które tak naprawdę są 8-bitowym sprzętem i buty "Adidosa"

przy okazji zrobili tez 90% kompa z ktorego pisales tego posta, przytlaczajaca wiekszosc firm przenioslo fabryki do Chin (Azji), kwestia w tym, ze "chinczyk chinczykowi" nie rowny, a uogolnienie, ze jak chinskie to musi byc do d. to przesada

myślałem, że ze śmiechu kawę na biurko wyleję

a co jest takiego smiesznego w tym sprzecie?

z ciekawosci poszukalem troche o tym sprzecie, np. tu http://thatswhatshes...microshift.html
i tu: http://www.thehubsa....?TID=40498&PN=1 i odnosze wrazenie, ze w innych krajach ludzie podchodza zdecydowanie bardziej entuzjastycznie, w Polsce bezpieczniej od razu wysmiac, zeby nie wyjsc na lamusa

#16 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 11 wrzesień 2009 - 10:49

Trochę odkurzę temat ...
Czy ktoś posiada wiedzę na temat tego, czy te klamkomanetki są kompatybilne np. z przerzutkami Shimano?
Ktoś może używał ich i jest w stanie powiedzieć jak sprawdza się mechanizm wrzucania/zrzucania biegów z pomocą dodatkowej, mniejszej dźwigienki?

#17 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 14 kwiecień 2010 - 22:51

Jestem na zakupie klamkomanetek na ''9'' Ceny Shimano trochę zniechęcają . Używa ktoś może Microshifta , lub zna jakieś opinie ? http://cgi.ebay.com/...=item5191e0e445 http://sporting-good...at=57262&bkBtn=

#18 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2010 - 06:21

Na zachodnich stronach ludzie pisza o nich raczej dobrze, podobniez sa mniej finezyjne od shimano i campy ale dzialaja ponoc dobrze

sam zastanawialem sie nad nimi ale nad ta wersja "carbonowa" , w koncu stanelo na tym iz zostaje przy tym co mam na ten sezon

z tego co wtedy szukalem wyszlo mi ze najtaniej byly w jakims sklepie w uk ktorego nazwy nie pamietam lub wloskim ebayu

#19 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 08 czerwiec 2010 - 14:01

Właśnie doszły.Zamówiłem w Honk-Kongu [ebay] dokładnie 1 czerwca o godzinie 9:48 , szybko doszły... Wersja 3/9 , klamki z alu , na sucho działaja dobrze , wrzuca się tą czarną wajchą , zrzuca małą wajchą , klamki tylko do chamowania.Koszt z przesyłką 380zł , Sora - 399 zł + przesyłka . Dołączona grafika

#20 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 08 czerwiec 2010 - 15:28

Microshifta sam używam i uważam iż działają dość dobrze (mam jeszcze tylna przerzutke i przednia microshift) Tylko przestrzegam GrzegorzP przed jedną wadą mianowicie trzeba przed włożeniem linki przerzutki podszlifować jej główkę gdyż w tym plastiku się zapiekają i nie da się ich łatwo wyciągnąć (ja osobiście musiałem całą klamkę rozbierać i składać jak wymieniałem linkę) Ale ogólnie polegam bo jak dla mnie tanio i dość dobrze działają :)



Dodaj odpowiedź