Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wszystko o sprzęcie Microshift


100 odpowiedzi w tym temacie

#21 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 08 czerwiec 2010 - 15:34

W komplecie z klamkami dostałem linki przerzutkowe - maja one ciut mniejsze główki niż normalne . ''Dośc dobrze'' ? Tak jak Sora?

#22 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 08 czerwiec 2010 - 18:08

Szczerze powiem nie miałem styczności z sorą tylko 2200 i tiagrą, ale wydaje mi się że podobnie do tiagry działają chociaż wiadomo ja mam obie przerzutki microshift więc napewno mi to trochę kompatybilniej działa, ale ogółem za taką cenę jest to dobry wybór według mnie :) ma prosty mechanizm i samemu ją złożyć można :). Dobra a tak wracając do sedna jak dla mnie działają podobnie do tiagry ale mam je dopiero od początku roku :) Ja za komplet przerzutka przód/tył i klamkomanetki dałem 300zł więc jak dla mnie okazja :) pozdro pojeździsz to zobaczysz zresztą ;) powodzenia na nowych klamotach i szerokości ;)

#23 sowacki

sowacki
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądBytom

Napisano 16 sierpień 2010 - 21:10

Witam

Przyznam że jestem pod duuuużym wrażeniem estetyki designu tej azjatyckiej firmy. Właściwie to nie wiem czy się nie zakochałem, no ale może to tylko chwilowe zauroczenie... Czy coś o niej wiecie? może ktoś używa? Każda informacja cenna:)

#24 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 16 sierpień 2010 - 21:15

Ja niedawno złozyłem rower na 9 biegowym Microshifcie . Manetki i obie przerzutki. Manetki z przesyłką kosztowały 380zł . Z pracy jestem zadowolony - manetki pracują z głośnym ''pstryk - pstryk'' . Wyszukiwarka forumowa - http://www.forumszos...hp?mode=results

#25 sowacki

sowacki
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądBytom

Napisano 16 sierpień 2010 - 21:45

Ahh... z rozpędu wpisałem w wyszukiwarce ze spacją.




Temat do usunięcia!

#26 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 16 sierpień 2010 - 22:47

estetyki designu

Zapewne chodzi tobie o tą wersje lakierowaną biało-czerwoną. Ja mam wersje zwykłą , ale są też inne wersje kolorystyczne - Ebay.

#27 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 16 sierpień 2010 - 23:22

przyznam szczerze, ze pierwsze slysze, z ciekawosci wszedlem na stronke i naprawde jezeli chodzi o design to mucha nie siada, szkoda tylko ze nie maja kaset, korb i hamulcow....z pewnoscia cala grupa prezentowalaby sie extra :)

#28 sowacki

sowacki
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądBytom

Napisano 17 sierpień 2010 - 19:45

estetyki designu

Zapewne chodzi tobie o tą wersje lakierowaną biało-czerwoną. Ja mam wersje zwykłą , ale są też inne wersje kolorystyczne - Ebay.




No moim zdaniem ten automat wygląda świetnie. A co najważniejsze, na pewno nie wieje od niego nudą:) no ale jakościowo odpowiada on shimanowskiej tiagrze? To mnie martwi..

http://xtrabike.pl/?...j=&producent=96


"Short cage gear ratio is equivalent to triple without changing to long cage." I z tego co jest na stronie producenta przerzutka z krótkim wózkiem obsłuży tripla? Pojęcia nie mam jak, ale to ciekawe.

#29 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 18 sierpień 2010 - 08:38

Ładne to to jest, jeżeli chodzi o ceny, to przerzutki ok, ale klamki za drogie stanowczo. tylko że ja znalazłem na allegro za ponad pięć paczek, a z tego co czytałem wcześniej to można kupić taniej....i tak mimo wszystko nie wiem czym bym się przekonał, tym bardziej, że jak to jest niby na poziomie Tiagry.

#30 Gosc_Vivi_*

Gosc_Vivi_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2010 - 09:09

Znam przypadek takiego ślubu pary zapalonych rowerzystów

ja też, w domu posiadam w osobach rodziców ;p ale to cywilny był xD


Wiem,że ten post stary.
Ja ostatnio byłem na ślubie cywilnym gdzie młodzi jechali na tandemie:)


@TOP
Oprócz tego co napisał Nick to żadnych konkretów nie ma. Może po czasie już ktoś miał z nimi styczność??

#31 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2010 - 13:26

Cofidis time trials on Microshift - http://www.cyclingne...s-on-microshift

#32 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 20 wrzesień 2010 - 13:44

no nie wiem -
przykład grzegorzaP ten drugi - 290 $ za mase 380 + przesyłka
to chyba lepiej veloce http://wertykal.com/...er_10s-508.html
?

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#33 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2010 - 20:21

Są wypróbowane standardy - po co kombinować z zakupami - oszczędność może okazać się pozorna.

Stas

#34 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 21 wrzesień 2010 - 21:35

gres, to Veloce można dostać o wiele taniej.

#35 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 22 wrzesień 2010 - 07:42

napewno ?
na ich stronie jeszcze rok temu centaur kosztłował <600 zł ceny chyba poszły w górę.

Ale jeśli tak to tym bardziej po co pchać się w microshift?

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#36 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 12 luty 2011 - 12:25

Więc jak w temacie.
Chciałbym kupić klamkomanetki za jakiś czas ale teraz trzeba sie zacząć oglądać co wybrać.
Mam z tyłu kasetę 8rz. Nie mam zbyt dużo kasy bo muszę kupować 2 komplety. Czyli cena 2x.
Wydaję mi się że microshift byłby alternatywą do utarcia nosa niższym grupą shimano. Klamki bym kupował gdzieś tak marzec-kwiecień. I tu moje pytanie: Co lepsze?? Po internecie chodzi opinia sory jaka jest każdy wie. A jak to sie mówi: Biednego nie stać na byle co. :mrgreen: Dzięki za odpowiedzi.
link do microshift'a
http://cgi.ebay.com/...9#ht_2403wt_958

#37 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 12 luty 2011 - 17:06

Tak sie składa że używam Sore i Microshifta - ale na 9 biegów . Możesz spokojnie brac Microshifta - w dolnym chwycie łatwiej zrzucic bieg niz w Sorze. Ale nastaw sie na to że wszyscy wkoło będą wiedziec kiedy zmienisz bieg - Microshift głosno klika.

#38 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 12 luty 2011 - 18:02

Wole ciężej niż miękko. A co z przerzutka przednią i tylnią?? Można sore lub tiagre na tył?? Bo przód to tam małe piwo :-P. Mógłbyś mi coś bardziej opowiedzieć o tych klamkach?? Bo mam takie zwykłe to sie je trzyma jak rączkę od noża wiec niewygodnie(za chude).
P.S mam bardzo małe dłonie :-/ to nie będzie przeszkadzać??

#39 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 12 luty 2011 - 18:06

Sore miałem na tyle i powiem Ci ,że działać działała.. Ale w porównaniu z kolegami z duraacem ,musiałem częściej jeździć do regulacji.. czasem zrzucić nie chciała.. czasem zrzucała po dwa.. ;-) ot taki kaprys..

#40 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 12 luty 2011 - 18:11

a miał ktoś te klamki w dłoni?? wyglądają porządnie :-)
tiagra na tył pewnie będzie lepsza



Dodaj odpowiedź