Skocz do zawartości


Zdjęcie

Licznik Do Pomiaru Mocy Bepro [Ant+]

pomiar mocy bepro favero licznik

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 SebastianzPoznania

SebastianzPoznania
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 14:57

Witam wszystkich,

 

zakupiłem ostatnio pomiar mocy BePro Ant+. Na tą chwilę korzystam z trenażera więc pomiar łącze z Garminem na USB.

 

Szukam taniego rozwiązania na prezentacje mocy generowanej na jakimkolwiek liczniku będąc na zewnątrz.

Nie interesują mnie żadne ślady jazdy, gps, czasy itp. Wymagam jedynie aby licznik pokazał mi moc generowaną na obu nogach oraz kadencję. Czy jest takie urządzenie na rynku, który nie kosztuje majątku a przy tym dostarcza podstawowych informacji ??

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.



#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 lipiec 2016 - 21:31

Każdy smartfon z ANT (jak nie kosztowny to stary np. xperie starszych serii), każdy garmin rowerowy (edge) czy XT, lub tańsze liczniki komunikujące się przez ANT (szukaj google) 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 SebastianzPoznania

SebastianzPoznania
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 08:39

Smartphone odpada, ponieważ bym musiał pilnować baterii na każdy wyjazd. A wiem że u mnie z tym krucho.

 

@Prozor szukałem na google i Edge fajny ale 80% bajerów dla mnie nie potrzebnych, dodatkowo duży nawet 520 to dla mnie duży sprzęt. Dodatkowo i najbardziej przeszkadza mi też cena. 1000 zł za licznik z którego nie będę korzystał w 100% to niepotrzebny zakup.

Dodatkowo jak wspomniałem mam zegarek Suunto Ambit 3 Sport więc nie będę kupował drugiego też powyżej 1000 zł.

 

Może źle zadałem pytanie. Szukam licznika do roweru w budżecie 500-550 zł nowy.  Bardzo podoba mi się Garmin Edge 25. Mały kompaktowy ale wg informacji z Garmin nie obsługuje pomiaru mocy.  

Naprawdę nie ma licznika prostego wyświetlającego po prostu moc generowaną i kadencję. Reszta rzeczy jest zbędna. 

 

Muszę podpatrzyć na Tour de France jakich oni używają bo wyglądają podobnie do Edge 25 właśnie.



#4 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:01

Może zmień zegarek na taki, który obsługuje pomiar mocy i będziesz miał wszystko w jednym.

#5 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:19

Tutaj msza wykaz- co będzie działać.

 

https://www.thisisan...irectory/bepro/

 

 z tych mniejszych np.  CM 9.3 A, Sigma Rox 10 ,nawet jakieś CATEYE-wystarczy teraz zerknąc na ceny

 

 

(Ja bym się zastanowił - czy rzeczywiście  ''golas''bez Gps albo co wżniejsze w ogóle bez możliwości zapisu na komp -możesz  potem żałować .

Na liczniku odczytasz moc chwilową ( która niesamowicie skacze ) -maksymalną, jakąś średnią ( też guzik wartą ) - ale ,,analizy'' już na spokojnie po treningu nie przeprowadzisz.)


  • Prozor lubi to

#6 SebastianzPoznania

SebastianzPoznania
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:27

Dzięki za listę, ale wiem że każdy z ANT+ zadziała z pomiarem dlatego nie wzorowałem się na wskazanej liście.

 

Myślałem o średniej (3-10 sekund).

Zapis treningu jak najbardziej, ale chce go łączyć później w TrainingPeaks lub Srava.

 

GPS mam w zegarku ale działa on na BT4 tylko a pomiar mocy na BT4 jest jedynie jednostronny w budżecie do 3000 zł.

Więc będę jednocześnie uruchamiał oba urządzenia i robił trening :).



#7 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:51

 

Zapis treningu jak najbardziej, ale chce go łączyć później w TrainingPeaks lub Srava.

 

 

No ale jakim cudem wgrasz zapis treningu bez danych GPS do Stravy?  

 

(Kiedyś próbowałem zgrać plik zapisany Sigmą ROX 9.0 ( nie ma GPS)  ale mnie to zdecydowanie przerosło.) 

 

 

( odczyt mocy 3-10 s też skacze - a 30 s jak dla mnie ''zbyt stabilny''-ale u nas głównie podjazdy  schodkowe i te odczyty chwilowe w ogóle średnio przydatne.Na prostej albo stabilnych górkach jest lepiej)



#8 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:56

Połączenie zapisów jest dość proste, ale takie założenie używania tego co się ma i jakiejś protezy, jest lekko poronienia pomysłem. Wiem, bo kiedyś też ten etap zaliczyłem :-(

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


  • big75 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9 SebastianzPoznania

SebastianzPoznania
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:58

Celowałem w czas który będzie mianownikiem. Ale faktycznie możne być problem z tym.

 

Znalazłem z GPS poniżej 500 zł http://www.sportpoin...CFeFJcgodaj0MuA

 

Tylko coraz więcej czytam opinii o licznikach i mocy, staje się coraz głupszy. Wymieniają ze minimum 6 pól to minimum do czytelnego odczytu mocy, kadencji.  

 

@big75 w takim razie jakich wskazań używasz na płaskich a jakie na górkach ?



#10 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 07 lipiec 2016 - 10:19

 

 

Tylko coraz więcej czytam opinii o licznikach i mocy, staje się coraz głupszy. Wymieniają ze minimum 6 pól to minimum do czytelnego odczytu mocy, kadencji.  

 

@big75 w takim razie jakich wskazań używasz na płaskich a jakie na górkach ?

Na mnie to za bardzo nie ma się co wzorować bo mam swoje specyficzne podejscie do liczników i tego co wyświetlają.

( mapa przede wszystkim do tego kilka pól danych )

 

Ale konkretnie( niezależnie od przekroju trasy mam takie same ustawienia) :

 

W Sigmie - pokazuje zwykłą chwilową moc ( w tym liczniku obok stałych danych tj prędkości ,wysokości .pulsu, kadencji, nachylenia jest opcja wyświetlania dodatkowo na dole 1 go z n parametrów - i tutaj jest właśnie power .

 inne opcje z tych treningowych jakie można ustawić  np. moc 30 s, moc 3s , moc max, moc średnia, strefa mocy albo pulsu.....)

 

W Ipbiku -Mapa +11 pól danych w tym moc , moc 30 s , strefa mocy. 

W Garminie 520 brat ma ustawione fajne pole - % FTP( w Ipbike nie potrafię znaleźć ) - do tego 30s,TSS,IF i jakieś tam inne już nie pamiętam- tak z 8 kratek zapełnionych.On akurat mapy nie ogląda co najwyżej  od czasu do czasu przełączy ekran -lepszy przykład niż ja w kwestiach treningu.Ale najbardziej się trzyma  tego %FTP.


  • SebastianzPoznania lubi to

#11 SebastianzPoznania

SebastianzPoznania
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 11:32

Kurde, dzięki nie pomyślałem nawet o niektórych parametrach dodatkowych.

 

Zastanawiam się coraz poważniej na temat Garmin Edge 520 ( zwiększę budżet dwukrotnie do 1000) ale będę miał spokój na lata.

A to jedno z bezcennych uczuć, także dodatkowo nie lubię kupować coś na sile a i tak za kilka miesięcy będę zmuszony kupić docelowo Edge. Nie widzę innego sensownego rozwiązania dzisiaj. Dam sobie czas jeszcze do poniedziałku i podejmę decyzje.

 

Dziękuje Wam wszystkim za rady.



#12 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 lipiec 2016 - 16:46

Sprzedaj Ambita3 i kup Ambita2 ;)

 

W Suunto, jak pewnie wiesz, masz instalowanie dodatkowych apek (pól danych), więc te wszystkie dane co koledzy wyżej podają są albo już napisane albo można samemu łatwo napisać.



#13 SebastianzPoznania

SebastianzPoznania
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 17:28

@sirkozi myślałem o tym. Jednak bardziej w stronę 920XT bym się skłaniał.

Jednak zegarek, który mam jest w prezencie od żony i bardzo przyzwyczaiłem się do niego :)

 

Po drugie nie lubię w czasie jazdy patrzeć na małą kopertę. Jeżdzę na rowerze czasowym.



#14 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 lipiec 2016 - 18:28

Dlatego opcja 520 jest najbardziej sensowna. Mam dodatkowo Fenixa 3, ale w czasie jazdy wyświetla mi nieco inne pola, do których chcę mieć dostęp bez przełączania ekranów ;).


  • SebastianzPoznania lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#15 SebastianzPoznania

SebastianzPoznania
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 18:44

Dlatego w 90% jestem już na niego zdecydowany. Podoba mi się połączenie z telefonem i Stravą.

Wyświetlacz wyraźny.

 

Jedynie mam problem bo nie mogę dostać nigdzie informacji o zabezpieczeniu antykradzieżowym.

Startuję w imprezach triathlonowych i komputer musiałbym wpinać przed zawodami. Tak naprawdę wystarczy przekręcić i nie ma komputerka. Znacie ciekawe rozwiązanie zabezpieczające ??



#16 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 07 lipiec 2016 - 20:55

Bierz Garmina 500 albo 520. Nie ma co kombinować. Sprawdzony sprzęt. Można powiedzieć lider na rynku.
Co prawda są inne rozwiązania jak sigmy, mio itp, jednak nie ma aż takiej różnicy w cenie żeby podjąć ryzyko ich zakupu.
  • SebastianzPoznania lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#17 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 lipiec 2016 - 22:14

W e520 jest otwór na smycz. Można przełożyć mocniejszy drut, zapinanając ho.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


  • SebastianzPoznania lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#18 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 lipiec 2016 - 10:42

Z liczników rowerowych jest jeszcze cateye Stealth evo+. A jak chcesz kombajn to weź garmin epix.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#19 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 lipiec 2016 - 19:15

Chmmm. Wszystkie liczniki obsługujące ANT+ mają "pomiar mocy". Ja przeszedłem przez 4 liczniki:

 

VDO seria Zn (niestety nie są już produkowane, chyba najlepszy ze wszystkich co miałem)

Bontrager Node (chyba najlepszy "do wyświetlania", można sporo upchać na ekranie; nie obsługuje SRMa; 2.1 ma nachylenie.. ale wartość jest "virtulana" i nawet nie warto się nią sugerować)

Ciclo CM9.3 (ma nawet rejestrację, ale tylko 3 "wartości" na ekranie na raz, podobno obsługuje SRMa.. ale nie udało mi się zgadać korby z licznikiem).

 
Ostatni.. Chyba najbardziej sensowna propozycja cena/możliwości.


#20 sts

sts
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 22 lipiec 2016 - 20:43

 

Chmmm. Wszystkie liczniki obsługujące ANT+ mają "pomiar mocy". Ja przeszedłem przez 4 liczniki:

 

VDO seria Zn (niestety nie są już produkowane, chyba najlepszy ze wszystkich co miałem)

 

 

Piszesz o VDO's Z-Series  ??

vdo-z3-wireless-cycle-computer-EV165210-


Nie liczy się sprzęt tylko serce.




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pomiar mocy, bepro, favero, licznik