Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konserwacja suportu HT2


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mateusz661

mateusz661
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądOkolice Opola

Napisano 18 kwiecień 2010 - 17:06

W jaki sposób konserwuje się taki wkład, mam na myśli całość (łożyska z miskami). Kiedyś "trzeszczało" gdy mocniej nacisnąłem na lewe ramię korby, poszedłem z tym do serwisu, zakonserwowali go i przez bardzo długi czas wszystko było ok. Teraz się znowu to powtarza i pytam czy można coś takiego zrobić w przydomowym warsztacie i w jaki sposób. Bo po co tracić czas i pieniądze jeśli można to zrobić samemu skutecznie.

#2 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 18 kwiecień 2010 - 19:13

Strzelać lubi jak jest założony na niewyczyszczoną mufę.

Takie wkłady nie wymagają konserwacji, jak się zużywają - wywalasz miski i wkręcasz nowe.
Jak jesteś cwańszy, otwierasz miskę i wymieniasz łożysko.

Skoro się powtarza to może brudu nalazło na oś? Strzelać przy HT2 lubi wiele rzeczy. Plastikowe podkładki między śrubami lewego ramienia, korek kasujący luz, zabrudzone połączenie oś-lewe ramie.

U mnie jak strzelało to wyjąłem korbę, wyczyściłem, przesmarowałem i ponownie złożyłem. Efekt - przestało.

#3 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 kwiecień 2010 - 20:12

Było to klepane kilkanaście razy na forum, odrobina wysiłku w wyszukiwarce na dole, nie chce mi sie pisać ponownie tego samego, chyba 3 raz.
smar, smar, smar i jeszcze raz smarowanie.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#4 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 18 kwiecień 2010 - 21:10

W suportach HT2 sora,tiagra są łożyska niestandardowe. W 105 i wyżej już można dostać w sklepie z łożyskami.
Kiedyś gdzieś czytałem ale nie jestem pewien do końca.

#5 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 18 kwiecień 2010 - 21:45

W suportach HT2 sora,tiagra są łożyska niestandardowe.


Tak jak Campa na UT. :P Komplet łożysk 60 pln. Wypatrzyłem że łożyska Token Tiramic TK6805CTC pasują :) Zarówno do Campy jak i Shimano. Różne modele mają. Ciekawe ile kosztują.



Dodaj odpowiedź