Skocz do zawartości


Dziennik treningow


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Jacek_*

Gosc_Jacek_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2007 - 22:03

O dziwo nie znalazlem na forum takiego tematu. Co wy zapisujecie w swoich dziennikach treningowych?

#2 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2007 - 08:11

Opis trasy, samopoczucie, poranne tętno, poranna waga, średni puls, średnia prędkość, przejechane kilometry, czas treningu, spalone kalorie. Jeśli masz jakiś wysoki model Polara to również przewyższenia, temperatura, kadencja, moc itp

#3 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2007 - 09:45

Swój dziennik treningowy prowadzę od 1999 roku. Podstawowe informacje na temat przejechanej trasy; data, trasa ,długość ,średnia prędkosć ,czas ,maksymalna prędkość ,uwagi dotyczące pogody i krótkiej chrakterystyki wyprawy.
Ponadto w dzienniku mam kilka sztandarowych tras z profilami wzniesień. Dane techniczne moich wszytkich rowerków. Informacje na temat napraw i wymiany części w rowerach.
Myślałem aby stworzyć go w formie elektronicznej jednak miło jest wziąść sobie ten dzienniczek na kolana popatrzeć i porównać co było kilka lat temu.

#4 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 21 październik 2007 - 12:26

Ja mam trochę bałaganu w notatkach, ale doskonale sie w nich poruszam, wiec na razie nie planuje zmian. Prowadzę 2 arkusze excela, gdzie zanotowane mam wszystko, co uważam za ważne, a nawet informacje w tej chwili nieistotne, które mogą okazać sie ważne w przyszlości. Arkusze zawieraja bazy danych, z których samoczynnie pobierane są niektóre dane i wypełniane odpowiednie rubryki. Np DIETA zawiera bazę danych potraw i ich wartości kalorycznej, ROWER zawiera bazę danych tras z kilometrażem. Excel ma tą przewagę nad zwykłym notatnikiem, że mogę szybko dokonywać obróbki danych, a więc zaraz po zakończeniu miesiąca wiem ile czasu poświeciłem na trening, jaka była średnia predkość i długość treningu, max i średnie tętno itd. W okresie zimowym taką samą statystykę otrzymuję w wyniku obróbki danych z roweru stacjonarnego, czy siłowni.
Podobnie jak Arnoldzik porównuje swoje dzienniczki, ja lubię czasami otworzyć arkusz i porównać, np z jakimi obciążeniami i przy jakim średnim tętnie trenowałem w lutym, a jak sparwa wyglądała w styczniu; z jaka prędkością minimalną pokonałem konkretne wzniesienie na wiosnę, a jak to wyglądało latem ;-)

pozdro horny

#5 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 21 październik 2007 - 19:34

Na dobry początek możesz zapisywać swoje wyniki w gotowym dzienniku. Póżniej możesz założyć sobie swój dziennik. Na http://www.kolarstwo.net/ jest taki dzienniczek kolarski na rok 2008. Ja korzystałem z niego i mogę go polecić.



Dodaj odpowiedź