Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana szytki Wrocław


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 rintindump

rintindump
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 kwiecień 2010 - 17:57

Witam,
Potrzebuję pomocy w wymianie szytek w kolarce we Wrocławiu.
Teorie znam, ale z tego co słyszałem nie jest to łatwe, a chciałbym się tego nauczyć.
Proszę o pomoc.

#2 Mati213

Mati213
  • Użytkownik
  • 153 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 kwiecień 2010 - 18:09

Nie nauczysz się, jeśli sam nie będziesz próbował. Skoro znasz teorię, to bierz się do dzieła! Klej do szytek (Continental, tubka 25g) możesz kupić w Jawor-Rower przy ul. Pułaskiego za 10zł.
Ja 2 dni temu przyklejałem swoją pierwszą szytkę. Wyszło nawet nieźle, jak na pierwszy raz. Nie jest idealnie ułożona, ale trzyma się dobrze i jestem zadowolony. Za to wczoraj przyklejałem drugą i gdy ją napompowałem, zaczęła odchodzić od obręczy. Oderwałem ją i w wolnej chwili zajmę się nią od nowa. Też chcę się nauczyć dobrze kleić szytki, nie jest to proste, ale szytki nie są przecież dla leniuchów ;-)

#3 rintindump

rintindump
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 kwiecień 2010 - 18:18

Leniwy chyba nie jestem, ale pomoc zawsze może się przydać.
Kupiłem kolarkę dość starą i do momentu przebicia nie wiedziałem nawet, że takie coś jak szytki istnieje, a jak się zorientowałem w cenach to się za głowę złapałem, dlatego szukam pomocy, żeby tego nie spartolić.

#4 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 29 kwiecień 2010 - 18:27

Idź do Harfy na Robotniczą. Serwisantów jest tam sporo pewnie któryś wie jak się do tego zabrać.

#5 Mati213

Mati213
  • Użytkownik
  • 153 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 kwiecień 2010 - 18:35

Idź do Harfy na Robotniczą. Serwisantów jest tam sporo pewnie któryś wie jak się do tego zabrać.

Pytanie, ile $$ sobie za to policzą :-P Harfa to jeden z droższych sklepów/serwisów, jakie znam. Przy ul. Dąbrowskiego jest mały zakład, tam serwisant przyklejał niegdyś szytki w moim rowerze, ma w tym spore doświadczenie. Ale nie licz na to, że w jakimkolwiek serwisie pomogą ci za darmo :-P

#6 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 29 kwiecień 2010 - 18:44

Byłem u nich w poniedziałek ponieważ miałem lekki luz na bębenku od kasety w kole. Serwisant ustrojstwo rozebrał, przesmarował, złożył i oddał działające jak nowe. Zrobił to na miejscu, czekałem może z 10 minut. Na koniec stwierdził,że tak na dobrą sprawę to on nic wielkiego nie zrobił i pieniędzy nie wziął. Bardzo się zdziwiłem.

#7 rintindump

rintindump
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 kwiecień 2010 - 19:09

Byłem dziś w Harfie i za jedno koło biorą 20zł i muszę mieć własny klej.
To niby nie dużo za profesjonalną robotę, ale jak wcześniej pisałem ja chce się nauczyć żeby móc robić to samemu dlatego szukam kogoś kto się na tym zna i mną pokieruje.

#8 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 03 maj 2010 - 08:41

Czytałeś artukuł na ten temat w marcowym Magazynierowerowym ? Nie znam się na montażu szytek więc trudno mi ocenić fachowość tego materiału ale myślę, że możesz zaryzykować i zrobić tak jak podają.

#9 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 maj 2010 - 09:43

W serwisie nie uzyskasz lekcji, o którą Ci chodzi. Nauka kosztuje, a jeśli serwisant pokaże Ci jak się to robi to do niego nie wrócisz, więc zarobi tylko raz. Słaby interes dla sklepu.

#10 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 maj 2010 - 16:47

Ja wiem, że na żywo jest lepiej, ale w sieci jest masa poradników jak zamontować szytki.



Dodaj odpowiedź