Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból Pleców Podczas Jazdy

ból pleców jazda

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Melnar95

Melnar95
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 10:21

Cześć. Mam szosę, która jest mi trochę za mała (rama 54 cm, mam 185 wzrostu). Ostatnio podczas jazdy coraz częściej zaczynają mnie boleć plecy w lędźwiach. Domyślam się, że to głównie przez rozmiar ramy. Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami tego problemu

1. Wymiana mostka na dłuższy

2. Wymiana ramy na większą (mam na oku tę http://velo.pl/czesc...y/accent/apex-1- rozmiar 58cm)

 

Która opcja jest lepsza? Boję się głównie tego, że ewentualna wymiana mostka może nie pomóc, bo nie zmieni to faktu, że mam przede wszystkim nisko kierownicę. 

 

Pozdrawiam :)

 



#2 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 11:37

Cześć. Mam szosę, która jest mi trochę za mała (rama 54 cm, mam 185 wzrostu). Ostatnio podczas jazdy coraz częściej zaczynają mnie boleć plecy w lędźwiach. Domyślam się, że to głównie przez rozmiar ramy. Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami tego problemu

1. Wymiana mostka na dłuższy

2. Wymiana ramy na większą (mam na oku tę http://velo.pl/czesc...y/accent/apex-1- rozmiar 58cm)

 

Która opcja jest lepsza? Boję się głównie tego, że ewentualna wymiana mostka może nie pomóc, bo nie zmieni to faktu, że mam przede wszystkim nisko kierownicę. 

 

Pozdrawiam :)


Może lemondka? Na za małej ramie akurat.



#3 Melnar95

Melnar95
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 11:56

Może lemondka? Na za małej ramie akurat.

 

Mam, jak się na niej położe jest w sumie gorzej :D

Poza tym, nie jest to rozwiązanie na stałe.



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 wrzesień 2016 - 12:45

Z tym 58, to chyba pojdziesz w druga strone, z za malej na za duza.



#5 Melnar95

Melnar95
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 12:59

Z tym 58, to chyba pojdziesz w druga strone, z za malej na za duza.

Czy ja wiem. Mam 185cm, długość wewnętrzna nogi 89. Wszystkie tabelki jakie znalazłem w internecie mówią, że powinienem się ewentualnie rozglądać za ramą w okolicach 58-59 cm. Chyba, że się mylę i masz jakieś inne dobre źródło to wtedy na pewno nie pogardzę linkiem. :)

 

EDIT: Właśnie zmierzyłem różnice wysokości między kierownicą a siodłem. 15cm.



#6 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 13:26

Lędźwie to jest objaw przeciążenia raczej. Oczywiście bolą na początku przygody z szosą, ale szybko mijają i problem nie powraca, natomiast jak się z twardego zwłaszcza podjazdy załatwia  to efekt jest jaki jest.

 

Przy moim 180,5 jeżdżę na ramach 54, 56 i 57, kiera nisko, siodło wysoko, na kierze często "leżę" i tego typu problemów nie doświadczam.

 

Rama 58 powinna być tu ok.


CykloOpole !!! :)


#7 Melnar95

Melnar95
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 13:32

Lędźwie to jest objaw przeciążenia raczej. Oczywiście bolą na początku przygody z szosą, ale szybko mijają i problem nie powraca, natomiast jak się z twardego zwłaszcza podjazdy załatwia  to efekt jest jaki jest.

 

Przy moim 180,5 jeżdżę na ramach 54, 56 i 57, kiera nisko, siodło wysoko, na kierze często "leżę" i tego typu problemów nie doświadczam.

 

Rama 58 powinna być tu ok.

 

Problem jest taki właśnie, że na szosie jeżdżę już 3 lata, więc początki to to nie są a i podjazdów w okolicy mało.

Dziękuję za radę :)



#8 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 18:32

Generalnie to nie wiekiem, a kilometrażem zdobywa się tu doświadczenie. Ktoś może jeździć rok i zrobione w tym czasie ma na koncie już 20 tys, a ktoś 3 lata i dopiero 10 przy ładnej pogodzie. Płaskie, płaskim, ale pod dobry  wiatr  50/12 może zrobić pogrom w plecach.


CykloOpole !!! :)


#9 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 12 wrzesień 2016 - 18:51

A jakiej długości mostek masz aktualnie założony?



#10 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 19:02

Wbrew pozorom jak się bardzo pochyli to lędźwie się odciążą bo wtedy oparcie jest większe na rękach ciężko to opisać ale nie tylko od pochylenia będzie ból  zależeć.. W zasadzie sprawdź ustawienie rąk, powinny być pod kątem 90 do tułowia ale ugięte w łokciach.

http://cache4.asset-...01E70F2B3269972Pan w niebieskim dobry ma fitting



#11 Gosc_dairane1980_*

Gosc_dairane1980_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2016 - 21:21

Jeśli ból pleców mimo wszystko nie ustępuje i staje się uciążliwy to może macie pomysł na jakieś dobre maści dla kolarzy które mogą pomóc z tego typu dolegliwościami



#12 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 23:10

Napisz co cię boli czy mięśień, ścięgno, kość czy może nerw. Czy boli przy ruchu czy nie itp.



#13 Melnar95

Melnar95
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 15 wrzesień 2016 - 20:04

Napisz co cię boli czy mięśień, ścięgno, kość czy może nerw. Czy boli przy ruchu czy nie itp.

Zdecydowanie mięsień. W młodości miałem problemy z kręgosłupem (skolioza). I nie boli przy ruchu, tylko po pewnym okresie jazdy odczuwam ból. O jeździe w chwycie dolnym to w sumie w ogóle mogę zapomnieć.



#14 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 15 wrzesień 2016 - 21:05

Zdecydowanie mięsień. W młodości miałem problemy z kręgosłupem (skolioza). I nie boli przy ruchu, tylko po pewnym okresie jazdy odczuwam ból. O jeździe w chwycie dolnym to w sumie w ogóle mogę zapomnieć.


Jeśli to na 100% mięsień to można jakieś maści rozgrzewające albo pas neoprenowy spróbować. Do tego rolowanie i rozciąganie. Ogólnie wygląda to na jakieś spięcie, bo generalnie jak się pochylisz to te mięśnie nie działają tak mocno jak w prostym chwycie. Więc wykluczam doms/zakwas.   Wygląda że źle znosi długotrwałe rozciąganie. Na dobrą sprawę powinien się przyzwyczaić. Napisz jeszcze czy bolą oba prostowniki czy tylko jeden. Pozdro.



#15 Melnar95

Melnar95
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 22:44

Jeśli to na 100% mięsień to można jakieś maści rozgrzewające albo pas neoprenowy spróbować. Do tego rolowanie i rozciąganie. Ogólnie wygląda to na jakieś spięcie, bo generalnie jak się pochylisz to te mięśnie nie działają tak mocno jak w prostym chwycie. Więc wykluczam doms/zakwas.   Wygląda że źle znosi długotrwałe rozciąganie. Na dobrą sprawę powinien się przyzwyczaić. Napisz jeszcze czy bolą oba prostowniki czy tylko jeden. Pozdro.

Oba, aczkolwiek troche bardziej po prawej stronie



#16 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 wrzesień 2016 - 00:21

Ja mam 190cm, a w moim ostrym kole mam rozmiar ramy 56. 58 byłby za duży moim zdaniem. Możesz próbować z mostkami, na + czy -, możesz bawić się sztycami z offsetem lub bez ale warto się rozciągać przed jazdą i chodzić na basen :)

Sam mam lekką skoliozę i jak na plecach mam torbe 15kg+ i jade już chwile to wtedy plecy się odzywają. W samotnej trasie na szosie, nigdy.



#17 osk.bork

osk.bork
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 10 styczeń 2023 - 15:06

Zmiana rozmiaru ramy nie zawsze może okazać się rozwiązaniem – takie tematy najlepiej skonsultować z fitterem. Od siebie mogę dodać, że możliwym rozwiązaniem może być elektryczna stymulacja nerwów – Prądy tens wskazania mają skupione właśnie na problemach bólowych, w tym bólach kręgosłupa. Warto skonsultować się z lekarzem i zapytać, czy to mogłoby być dobre rozwiązanie.


Użytkownik Prozor edytował ten post 11 styczeń 2023 - 07:39
Kryptoreklama? Odnośnik usunięty. Sorry gościu - dostajesz łatkę spamera.




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ból, pleców, jazda