Skocz do zawartości


jaki kask dla dziecka ?


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2010 - 21:29

Pytanie j w w temacie . Prosze o opinie porady itp. Główny nacisk oczywiście BEZPIECZEŃSTWO Malucha .
pzdr

#2 Gosc_Kaczan_*

Gosc_Kaczan_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2010 - 08:05

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to najlepszy będzie taki kask który maluch będzie lubił.
Czyli niech w sklepie z większym wyborem kasków dac mu wolną ręke i niech dziecię samo wybierze sobie kask. No może mu jedynie delikatnie coś doradzić.

Jeżeli nie będzie dla niego wygodny, "gorący" lub nie bedzie mu pasowął kolorek to za jakiś czas nie będzie w ogóle nosił. A kask, gdy nie jest na głowie nie zabezpiecza.

#3 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 04 maj 2010 - 08:57

Ja też zawsze jeździłem bez kasku. Do momentu jak kumpel nie poślizgnął się na szynach i nie walnął głową o barierkę.W dodatku wtedy jechaliśmy właśnie kaski sobie kupić.
Od tamtej pory bez kasku nie wychodze na rower

u2250y2014v3.gif


#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 maj 2010 - 09:16

Napisz konkretnie, wiek dziecka, waga, obwód głowy - to jest wazne, aby skorupa był przystosowana do wagi i obwodu, podaj takie dane to cos Ci odpisze konkretnie.

Przykładowo ( u mnie ) .
Dla dzieci do wieku ok 5-7 lat dajemy kaski takie w okolicy do 60 zł .
Dla dzieci starszych, szkoła podstawowa mozna dac kas niedrogi ( ok 60-80 zł ) ale wiekszy, wygladający już jak kask dla dorosłych ale mniejszy - cena do ok 90 zł, czeskie kaski nawet w In Mold są , w cenie do 140 zł - ładne wygladające jak zawodnicze nawet.
Dla gimanzjum i wyzej obowiązkowo IN Mold sie przydaje bo jeżdżą szybko .

Zasada podstawowa - na kasku dla dziecka nie oszczędza sie na jakości i cenie. jeśli dziecko jeździ szybko po parku czy osiedlu.

Moje jeżdzą w kaskach In MoLD wiek 8-10 lat i mam spokój duszy że ten kask wytrzyma to co ma wytrzymać, sa lekkie i wygodne, regulacja z tyłu , daszek - i radocha że wygląd jest zabójczy.

Jesli chcesz abu Twoje dziecko polubiło ten sport to każdy detal musi przypominać to co ma ojciec, bo dzieci nasladować lubią i to bardzo - wtedy czują sie docenione.

Maluchy do 5 lat lubią kolorowe kaski z motywami z bajek, Spiderman, Cars itd.

Masa dzieci nie lubi rowerów bo kask byle jaki, rower dziadowski - przerzutki żle chodzą, hamulce za twarde itd, itp,.

Przy okzaji warto zainwestować w ciuchy dla malucha z pampersem i koszulke - tak od ok 6-7 lat mozna kupic na wzrost.

Przy okzaji warto o okuralki zadbać, lekko przyciemniane i dopasowane. - na muchy .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 maj 2010 - 10:10

Może i sprzedawca, ale ma zdecydowanie rację. Małe kaski są często dziadowskie, ciężko dopasować do małej główki, dobrze że tak od 6 lat głowa malucha jest na tyle duża, że już można coś sensownego wybrać nie drenując portfela... U mnie młoda dopiero zaczyna jeździć samodzielnie, ale od kiedy zaczynała rowerkiem jeździć (jeszcze na kółkach dodatkowych i z popychaczem) to zawsze coś na główce miała. Dlatego dla niej jazda w kasku jest naturalnym zjawiskiem - mama i tata też zawsze w kaskach - a nie tak jaki inni dorośli: kask dla dziecka, a sami bez kasku, no to dziecko chce brać z nich przykład i buntuje się: po co ten kask?!

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 maj 2010 - 11:04

Yasiu - full pro - :mrgreen:

Ale powaga .
Njczęściej dziecko małe w wieku od 3- do 5 lat wywraca sie na rowerku do tyłu próbując jazde pod górke i tutaj kask ratuje życie, było juz sporo przypadków własnie upadku na głowe do tyłu, moje wariaci takze już to przeżyli i zawsze było stwierdzone po fakcie - Tata, ale kaskiem walnołem o ziemie - czy to nie warte jest tych zafajdanych 60 zł ??
Chyba tak. Do auta kupuja sobie ludzie duperwle świecidełka itd za chore pieniadze.
Park, czy alejki to istna dżungla idealna na stłuczke.

Poza tym z praktyki - uczcie dzieci od małego że jak coś mówią to niech nie obracają głowy do tyłu i na boki w trakcie jazdy

Wiecie rok temu jaka była sprzedaż kasków dla dzieci jak w televizji pokazywali skutki upadku dziecii na rowerku - tak 3-8 lat ??? po prostu masa, wszyscy latali jak opętani, kask, kask, kask dla dziecka

Nawet w foteliku na rowerze dziecko powinno mieć kask, zwłaszcza jak fotelik jest niższy i głowa wystaje ! ! !

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#7 Gosc_Kaczan_*

Gosc_Kaczan_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2010 - 15:08

Nawet w foteliku na rowerze dziecko powinno mieć kask, zwłaszcza jak fotelik jest niższy i głowa wystaje ! ! !


Dobrze mówisz.
Flaki mi sie wywracają jak widzę dziecko siedzące w foteliku w kasku, a rodzić, najczęsciej tatuś (bo silniejszy), jedzie be kasku.
Przecież jak będzie wywrotka to przecież tatuś przyperdzieli o coś głową (dziecko jest osłonięte fotelikiem i plecami tatusia).

Na pytanie zadane z mojej strony:
-Dlaczego męczy dziecko zmuszając go do jazdy w kasku?
On jaczęsciej odpowie:
- Bo w kasku jest bezpiecznie.
Na to ja:
- To dlaczego pan jest bez kasku? :mrgreen:

#8 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 maj 2010 - 16:05

Dobre, ładne i tanie są kaski B-Skin. Merida jest ich dystrybutorem. Mają regulację obwodu pokrętłem i lampkę schowaną w tym pokrętle. Koszt 40-50 zł.
Bardzo ładne są kaski Kellys, ale droższe. Kupno kasku marki Giro i innych utytułowanych wg mnie nie ma sensu. Nie są wcale lepsze od B-Skina a droższe 3x.

#9 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2010 - 19:22

Nie zależy mi na cenie tylko na jakości / jak sobie kupuje takie graty to dziecku mam żałować ?/ Spike moja Malutka ma 5 i pół roku taaa to prawdziwa dziewczynka co lubi różowe . Kolor da rade wypersfadować .Grunt żeby był bezpieczny i główka dziecku się nie parowała.
Prosze o Wasze opinie ewentualnie link do uznanych przez Was produktów .
Oczywiście chciałbym żeby w przyszłości jeżdziła !I była 1000000 razy lepsza od taty .

#10 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 maj 2010 - 20:20

Polisport - taka firma co robi ładne dla dzieci akcesoria.
Zresztą wybór jest duży, patrz na kaski z otworami z przodu aby przewiewało , a nie tylko od góry, , na bok takie za 20 zł bo to kiepski popmysł.
praktycznie nie ma jak doradzic bo każda firma ma w ofercie kaski dla dzieci, mozesz Lazera zobaczyc nawet - ładne wzorki, pytanie rzeka po prostu,.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#11 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 04 maj 2010 - 23:13

To w końcu jaki kask? Może jakieś konkrety? Bo słodkie piepszenie kup xyz, ale kup to nie dla nas... B'skin mi się kojaży z b'twin, nie trafne, wiem, ale jednak... Karbon masz nazwę modelu, czy to są kaski bezmodelowe i trzeba pytać o dziecięce? Ja szukam z kolei kasku dla 7-8 latki ze słuszną głową... jakieś konkretne modele?

#12 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 maj 2010 - 07:27

Ale lenie z was, nawet Wam sie nie chce zagladnąć i popatrzeć na modele a to chyba proste ??? nie ?
http://www.rowerymer....php?fr=8&gr=48
http://cw-p.pl/kaski...-c-123_155.html
http://www.ampbike.p..._dzieciece.aspx
http://www.ampbike.p...te_50-57cm.aspx
i wiele innych

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#13 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 05 maj 2010 - 20:29

Spike dziękuje , właśnie myślałem o tych lazer -ach .
tylko że jakie kaski są na rynku to wiem .Chodzi mi o doświadczenia forowiczów .
Wybiorę jednak Twoją propozycje pomimo że są mało pro :mrgreen:

#14 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 maj 2010 - 22:02

W sumie te Lazery nie prezentują jakiejś zabójczej jakości , ale są ładne, kolorowe, za połowe tej ceny kupisz np. Spokeya .

W kazdym razie kask musi mieć regulowany obwód głowy z tyłu pokrętłem , otwory z przodu dla lepszej wentylacji .

Zobacz sobie jeszcze na strone Velo - tam są kaski Authora i Meta.

Moji chłopaki jeżdżą w np. w Metach ( 8 i 10 lat )

Tutaj ładne Authory niedrogie dla dziewczyny http://www.velo.com....=0&pk=%&id=2854

Ten na mniejszą głowe : http://www.velo.com....=0&pk=%&id=1817

Znowuż Bikershop importuje kaski RAZER I SHAIN popatrz sobie na oferte - takze dobre kaski: http://lato.bikersho...r1_dvView=page4
Dla dzieci i młodzieży - Jimmy, Stratos, Tara za całkiem przyzwoite pieniadze

Nawet w Decathlonie znajdziesz kaski bodajże Meta , moge sie mylić co do nazwy

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#15 Gosc_01234_*

Gosc_01234_*
  • Gość

Napisano 04 listopad 2015 - 16:24

ładny :)





Dodaj odpowiedź