Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pętla Beskidzka, 10.07.2010


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
243 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 05 maj 2010 - 12:01

Strona internetowa zawodów Pętla Beskidzka
Edycja 2010 Memoriałem Jana Ferdyna

#2 Gosc_orbea29er_*

Gosc_orbea29er_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2010 - 16:43

Jaki dystans trzeba pokonać dla kategorii A,B,C,D pętli beskidzkiej?
Według regulaminu roadmaraton.pl do 180 km czyli dwa razy dystans MINI?

#3 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 maj 2010 - 19:03

Moim zdaniem z regulaminu wynika, że przy wspólnym dystansie dla wymienionych przez Ciebie kategorii, zaleca się trasę nie dłuższą niż 180 km. Natomiast w przypadku Pętli dystanse są trzy: to uczestnik decyduje, na której trasie chce wystartować. Czyli możesz startować w Mini - 86 km; Mega - 122 km, lub Giga - 122 x 2. W każdej z tych kategorii zostaniesz przypisany do odpowiedniej grupy.
Piszę to "na czuja", bo jako debiutant nie mam praktyki :)
Proszę PT Organizatorów o sprostowanie w "Generalce" w kat. M-D przy nazwisku Józefczyk nazwy miejscowości: zamiast Paniówka winno być Kraków
Piszę o tym na forum, ponieważ na stronie maratonowej nie ma żadnego maila do orgów. Z góry dziekuję.

#4 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 21 maj 2010 - 11:20

Z tego co mi wiadomo dystans jest dowolny, jednak pkt będą naliczane wg
1Giga miejsca 1,2,3.....ost.
2Mega miejsca 1,2,3...ost.
3Mini miejsca 1,2,3...ost.
Czyli warto jechać Giga i być nawet na miejscu ostatnim ;-)
bo mega jest klasyfikowane dopiero za ostatnim z giga itd.. :roll: :)
W tym cyklu liczy się miejsce nie czas :-P
No chyba że komuś zalezy nie na pkt tylko na nagrodach to juz inna sprawa :->
Pewnie więcej informacji udzieli Wiesiek w odpowiednim czasie.

#5 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 09 czerwiec 2010 - 21:21

zapisałem się na Pętle Beskidzką i czytam regulamin a tam napisane to o czym pisaliście już wcześniej ale nie myślałem że to mnie też spotka :-(

Prawo startu w maratonie mają osoby nie posiadające aktualnych licencji PZKol ELITA, ORLIKI, MASTERS

czy jeżeli napiszę deklarację że niczego nie oczekuję w zamian za zajęcie wysokiego miejsca (na co akurat się nie zanosi bo jestem takim samym amatorem jak osoba która nie ma licencji PZKol...) to czy zostanę dopuszczony do maratonu ?
czy to jest dokładnie sprawdzane czy ktoś ma licencję czy nie ?

i powtórzę to o czym ktoś już tutaj pisał ale nie mogę teraz znaleźć:
licencję PZKol może mieć każdy czy elity czy mastersów, wszystko jedno, KAŻDY, czy to do organizatorów nie dociera ??? GENERALNIE ZAŁAMKA...
podobnie w drugą stronę, zawodowy kolarz zaraz po zakończeniu kariery niekoniecznie musi sobie wyrobić licencję albo wyrobi ją sobie w połowie lipca i będzie mógł wystartować :-)

#6 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 10 czerwiec 2010 - 06:42

krzy1976, zapisuj się :)

bo gdzie niby to można sprawdzić czy masz licencje ?

#7 rowerzysta

rowerzysta
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • Skądfrombork

Napisano 10 czerwiec 2010 - 07:21

Tak rozumując xubix to może poradź koledze, żeby na maratonach znalazł jakiś skrót i pojechał nim, albo podciągnął się za samochodem bo to też jest trudne do sprawdzenia
Po to ktoś ustala reguły, żeby się do nich stosować i albo je akceptujesz, albo nie

#8 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 10 czerwiec 2010 - 07:55

Tak rozumując xubix to może poradź koledze, żeby na maratonach znalazł jakiś skrót i pojechał nim, albo podciągnął się za samochodem bo to też jest trudne do sprawdzenia
Po to ktoś ustala reguły, żeby się do nich stosować i albo je akceptujesz, albo nie

trochę złe porównanie z tym oszukiwaniem na trasie, z licencją nie dają silniczków montowanych w ramie ;-)

#9 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 10 czerwiec 2010 - 08:41

strasznie zaciekawił mnie temat nagród, bo chyba niezła kasa jest do wygrania skoro nie dopuszcza się "zawodowców" i w tym momencie zaskoczenie:

Nagrody
Od miejsca 1 do 3 we wszystkich kategoriach i na wszystkich dystansach: puchary sportowe...
(http://petlabeskidzka.pl/regulamin.htm)

czyli dostaje się puchary sportowe, i to jest powód wprowadzenia ograniczeń ? :-)
tym bardziej że dzień później, czyli 11 lipca są górskie mistrzostwa polski w podgórzynie i "zawodowcy" będą się na nie szykowali...
(http://www.pzkol.pl/...endarz_2010.doc)

#10 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 10 czerwiec 2010 - 11:33

krzy1976, zapisuj się :)

bo gdzie niby to można sprawdzić czy masz licencje ?


Można sprawdzić sprawdzając np zawody Mastersów gdzie bez licencji nie ma prawa startu.
Oszukiwać też można na tysiące sposobów. Tylko po co??
Ja staram się wypaść jak najlepiej. I wiem że do niektórych brakuje mi bardzo wiele.
Jednak jak porównywać się do osób. którzy dla wygranej jadą za samochodem, na skróty lub zawodowo uprawiają kolarstwo?
Podkreślam zawodowo. Nie mam tu na myśli ludzi którzy posiadają licencje bo mają bliżej do jakiegoś maratonu.

Ja rozumiem i zwolenników tego pkt i przeciwników :-)
Przeciwnicy wyeliminowania zawodników z licencją chcą wziąć udział w zawodach, można najwyżej tylko zapytać po co im licencja?
Odpowiedź
By również brać udział w innych zawodach gdzie bez licencji nie ma prawa startu (Zawodów dla Mastersów jest podobno 87 w tym roku)- więc jest w czym wybierać i tu chyba chodziło organizatorom o wyrównanie szans, by były też zawody gdzie osoba z licencją nie może brać udziału. ;-)
Mnie to wszystko jedno, jednak wydaje mi się że powinno się przestrzegać regulaminu pod każdym względem. A jeżeli w regulaminie są błędy można je poprawić. 8-)
Jest to nowy cykl i wymaga dopracowania. Ale musicie przyznać że jest ciekawy :roll:
Ja bym nawet poszedł dalej można by go nawet poszerzyć o PPwMS, Ultramaratony lub inne ciekawe imprezy :)
Pozdrawiam

#11 saint

saint
  • Użytkownik
  • 160 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 czerwiec 2010 - 11:41

akurat sprawdzenie czy ktoś ma licencje to jeden telefon do pzkolu...

#12 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 10 czerwiec 2010 - 11:59

szkoda, dwa lata temu startowałem i naprawdę super wspominam ten maraton, ale w tym będe musiał sobie odpuścić :-(

#13 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 10 czerwiec 2010 - 18:28

Wg mnie... ŁĄCZYĆ a nie DZIELIĆ...

Licencje służą TYLKO celom organizacyjnym oraz porządkowym, a nie są wyznacznikiem "zawodowstwa"...

Nawet z tym sprawdzaniem licencji w PZKolu, w teorii pasuje, ale
=> czy komuś w PZKol będzie się chciało sprawdzać tyle danych...?
=> jak się ma do tego ochrona i przetwarzanie danych osobowych (dodatkowa biurokracja)...?

Pozdrower
Robert

#14 Gosc_cp21_*

Gosc_cp21_*
  • Gość

Napisano 10 czerwiec 2010 - 20:12

No więc podam przykład. Przez ostatnie trzy lata byłem kolarzem kat. masters, w tym roku postanowiłem wystapić poraz drugi w Pętli Beskidzkiej i dlatego nie wykupiłem licencji kat. masters. Oczywiscie cały sezon trenuję z jednymi z najlepszych mastersów w Polsce. I proszę teraz o wypowiedź "forowiczów" czy powinienem zostać dopuszczony do startu w Pętli Beskidzkiej. Chcę zaznaczyć, że zaraz po występie w PB zamierzam wykupić licencje kat. masters i wystartować w dalszym cyklu kalendarza masters. I co? :mrgreen:

#15 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 10 czerwiec 2010 - 20:22

No więc podam przykład. Przez ostatnie trzy lata byłem kolarzem kat. masters, w tym roku postanowiłem wystapić poraz drugi w Pętli Beskidzkiej i dlatego nie wykupiłem licencji kat. masters. Oczywiscie cały sezon trenuję z jednymi z najlepszych mastersów w Polsce. I proszę teraz o wypowiedź "forowiczów" czy powinienem zostać dopuszczony do startu w Pętli Beskidzkiej. Chcę zaznaczyć, że zaraz po występie w PB zamierzam wykupić licencje kat. masters i wystartować w dalszym cyklu kalendarza masters. I co? :mrgreen:


Można...? Można ... :P
Sposób jest, ale wolałbym, żeby w ogóle nie było potrzeby takiego kombinowania :!:

Jak dla mnie pomysł OK - bezlitośnie obnażający BEZSENSOWNOŚĆ takich ustaleń => zakaz startu z licencją...

Pozdrower
Robert

#16 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2010 - 20:46

A nie lepiej wprowadzić oddzielną klasyfikację dla osób z licencją? Wilk syty i owca cała.

#17 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 11 czerwiec 2010 - 08:23

zapisałem się na Pętle Beskidzką i czytam regulamin a tam napisane to o czym pisaliście już wcześniej ale nie myślałem że to mnie też spotka :-(


Popełniłeś kardynalny błąd bo wpierw czyta się regulamin, potem przystępuje do ewentualnych zapisów. Ty postąpiłeś na odwrót.

Z uwagi jednak na duże zainteresowanie osób z licencją, ale "nie zawodowców" dokonałem zmiany w regulaminie - osoby te mogą startować, maja do tego prawo, jednak:
a) nie biorą udziału w losowaniu nagrody głównej
B) nie liczą się im punkty do klasyfikacji generalnej Road Maraton

Pozostałe zasady dotyczą wszystkich tak samo.
Odpowiedniej treści komunikat będzie podany w biurze zawodów.

#18 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 11 czerwiec 2010 - 12:29

zapisałem się na Pętle Beskidzką i czytam regulamin a tam napisane to o czym pisaliście już wcześniej ale nie myślałem że to mnie też spotka :-(


Popełniłeś kardynalny błąd bo wpierw czyta się regulamin, potem przystępuje do ewentualnych zapisów. Ty postąpiłeś na odwrót.

:-) chyba pójdę do Częstochowy na kolanach w ramach pokuty :-)
w każdym razie wielkie podziękowania :-)

#19 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 12 czerwiec 2010 - 11:38

(...) Z uwagi jednak na duże zainteresowanie osób z licencją, ale "nie zawodowców" dokonałem zmiany w regulaminie(...)


Ech - znowu to samo - Masters nie równa się "zawodowiec". Żeby to przećwiczyć na przykładzie, sugeruję udać się z licencją Masters na jakiekolwiek zawody dla zawodowców :) Będzie ubaw.

Ale bardzo duże podziękowania za przychylenie się do podnoszonych wcześniej próśb i zmianę regulaminu - szczególnie że ostatnimi czasy rzadko się zdarza by organizatorzy godzili się wprowadzanie zmian "na szybko", a przecież chodzi o to by się dobrze bawić i pościgać przy okazji :-D

#20 Gosc_Sławek 00_*

Gosc_Sławek 00_*
  • Gość

Napisano 14 czerwiec 2010 - 14:48

Czy jest jakaś ostateczna wersja tras PB2010 ,nie ma szansy na zmianę trasy giga(kółka)?