Skocz do zawarto艣ci


Superczas贸wka Brodnica -锟侥卥orz-Brodnica- ROAD MARATON 2010


  • Zamkni臋ty Temat jest zamkni臋ty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_pop艂awski_*

Gosc_pop艂awski_*
  • Go艣膰

Napisano 05 czerwiec 2010 - 19:44

Dzi臋kuj臋 wszystkim uczestnikom superczas贸wki za udzia艂 w imprezie i pi臋kn膮 sportow膮 walk臋 na trasie jednego z najci臋偶szych amatorskich wy艣cig贸w na czas.
A.P
Ps.Wyniki na http://www.kpzkol.pl.tl/
Zdj臋cia wkr贸tce

#2 szalony 露limak1

szalony 露limak1
  • U偶ytkownik
  • 385 post贸w
  • Sk膮dZabrze

Napisano 07 czerwiec 2010 - 11:21

Ja te偶 dzi臋kuj臋 za fajn膮 zabaw臋.
Organizacja fajna.
Trasa r贸wnie偶.
Flaczki te偶 smaczne.
S臋dziowanie te偶 ca艂kiem przyjemne.
Niepotrzebna wg mnie tylko wpadka z Mastersami. Wiem 偶e to normalni ludzie. Jednak niezgodne z regulaminem.
&1. Warunki uczestnictwa
Prawo startu w imprezach maj膮 osoby kt贸re nie posiadaj膮 licencji PZKOL ( orliki, elita, masters ) lub licencji UCI,...

Powinna by膰 osobna klasyfikacja lub usuni臋cie tego z regulaminu. :oops:
Podsumowuj膮c bardzo pozytywnie.
Dzi臋kuj臋 i pozdrawiam ;-)

#3 Gosc_pop艂awski_*

Gosc_pop艂awski_*
  • Go艣膰

Napisano 07 czerwiec 2010 - 15:49

Masters贸w by艂o dok艂adnie 4 (czterech) :mrgreen: Tzn. okazali komisji s臋dziowskiej licencje. Nie b臋d臋 dla czterech facet贸w robi艂 oddzielnej klasyfikacji. W regulaminie superczas贸wki zosta艂a dokonana korekta, kt贸ra jasno okre艣la艂a spos贸b klasyfikowania zawodnik贸w.
Temat masters贸w pojawia si臋 na tym forum jak czkawka, pozwol臋 wi臋c sobie na kilka spostrze偶e艅.
Przez cz臋艣膰 zawodnik贸w- amator贸w Mastersi s膮 postrzegani jako "nadamatorzy", jaka艣 prawie elita. I tu tkwi podstawowy b艂膮d. W tej chwili mastersem mo偶e zosta膰 ka偶dy kto wykupi licencj臋 w okr臋gowym zwi膮zku kolarskim. Koszt licencji 40 z艂.
Na moje masters niczym nie r贸偶ni si臋 od tzw. marato艅czyka (poza posiadaniem 艣wistka zwanego licencj膮). Ma艂o tego cz臋sto jest od niego s艂abszy. Najszybszy w superczas贸wce nie by艂 masters tylko dwudziestoparoletni Kuba 艁amek kt贸ry wykr臋ci艂 艣wietny czas i pobi艂 Pan贸w z licencjami na g艂ow臋. W og贸le trzy albo cztery najlepsze czasy nale偶膮 do zawodnik贸w bez licencji. I tyle w tym temacie. Nie tw贸rzmy zakaz贸w startu dla masters贸w. U konkurencji (supermaraton.org) nikt nie pyta czy jeste艣 masters czy inny czort :mrgreen: Wa偶na jest zdrowa rywalizacja i dobra zabawa. Trenuj ostro i wygrywaj. A je艣li nie trenujesz to nie narzekaj 偶e艣 s艂aby i wszystkiemu winni mastersi. ;-)

Ps.
Odno艣nie wszelkich podzia艂贸w- mo偶e stworzy膰 oddzielne klasyfikacje dla jad膮cych w trampkach, na rowerach turystycznych, na pe艂nych ko艂ach (dla tych to w zasadzie dyskfalifikacja. Pe艂ne ko艂o=masters!)

#4 MiSzA

MiSzA
  • U偶ytkownik
  • 805 post贸w
  • Sk膮dKonstancin

Napisano 07 czerwiec 2010 - 17:03

Nie b贸jmy si臋 s艂贸w! Powiedzmy to wszystkim prosto w twarz!
Masters = doping! Elektryczny, mechaniczny, chemiczny, magnetyczny, elektro-mechaniczny i na koniec - kliniczny! Mastersom m贸wimy nie! To z艂o trzeba wypleni膰.

Dla nieznaj膮cych tematu: wedle "przepis贸w", Masters = cz艂owiek kt贸ry (1) uko艅czy艂 lat 30, (2) posiada za艣wiadczenie zdrowotne 偶e mo偶e uprawia膰 sport, (3) ubezpieczy艂 si臋 od OC oraz NW w zakresie uprawiania wybranej dyscypliny sportu. Jakby nie patrze膰 - wszystkie punkty s膮 bardzo wskazane dla ka偶dego uczestnika jakiejkolwiek imprezy - za wyj膮tkiem punktu (1) - nota bene - kiedy艣 by艂a tzw. "zer贸wka" - tj. kategoria tych wszystkich, kt贸rzy s膮 przed trzydziest膮 oraz spe艂niaj膮 pozosta艂e kryteria...

Na drugim marginesie - licencje Masters wydaje nie PZKOL ale regionalne zwi膮zki kolarskie (dla puryst贸w techniczno-prawniczych)

:)

#5 mjdunker

mjdunker
  • U偶ytkownik
  • 123 post贸w
  • Sk膮dPolska

Napisano 07 czerwiec 2010 - 17:15

Nie patrz膮c na aspekt formalny i r贸偶nice wynikaj膮ce z wyrazu amator czy masters, ale moim zdaniem osoba posiadaj膮ca rower szosowy i wi膮偶膮cy si臋 z tym sprz臋t, trenuj膮ca bardziej lub mniej nie mo偶e by膰 nazywana amatorem. Jak kto艣 jedzie na wy艣cig wykr臋ci膰 jaki艣 czas i rywalizowa膰 z innymi to nie jest amatorem, dla mnie amatorami s膮 osoby kt贸re je偶d偶膮 od tak dla przyjemno艣ci i tlenu.
Organizator nie ma takich finans贸w aby robi艂 gdzie艣 20 r贸偶nych klasyfikacji. Bo podzielmy osoby na kategorie wiekowe, p贸藕niej na amator-masters, potem na osoby jad膮ce rowerem czasowym lub zwyk艂ym i b臋dzie nagle po 3 osoby w ka偶dej klasyfikacji a to si臋 troch臋 mija z celem.

#6 Gosc_pop艂awski_*

Gosc_pop艂awski_*
  • Go艣膰

Napisano 07 czerwiec 2010 - 17:17

Dobre! Podobno Cancelara po zako艅czeniu kariery b臋dzie si臋 stara艂 o licencje mastersa.

#7 szalony 露limak1

szalony 露limak1
  • U偶ytkownik
  • 385 post贸w
  • Sk膮dZabrze

Napisano 07 czerwiec 2010 - 18:23

Po pierwsze widzia艂em osobi艣cie 5 licencji u s臋dziego.
Po drugie pierwszy zawodnik w kat A i B ma na pewno licencje
Obaj startowali w Suchym Lesie 23 i 24 maja wiec licencje maj膮.
w kat A.
Suchy las Masters kat.0 84 km. ->3. 艁amek J.
w kat B w Masters .
Suchy Las 23.05.2010 r.
Nr.123 POL19780830 Borowski Adam MTC Mogilno nie uko艅czy艂 jednak startowa艂, wiec licencje ma.
Wi臋c nawet tego nikt nie sprawdzi艂 :-(

A je偶eli chodzi o kat.
W kat.C by艂o 5 os贸b
w Kat.K by艂y 2 panie
w kat.M by艂 1 m艂odzik
wiec jednak uda艂o si臋 stworzy膰 kategorie z mniejsz膮 ilo艣ci膮 os贸b :-?

Proponuje likwidacje tego pkt w regulaminie.
Temat si臋 zako艅czy

PS
Jestem przebadany dwa razy w roku i mam ubezpieczenie OC i NW. Ale nie posiadam licencji :-)

#8 DINO_1972

DINO_1972
  • U偶ytkownik
  • 47 post贸w
  • Sk膮dKLEMB贸W

Napisano 07 czerwiec 2010 - 18:51

Witam Szanownych kolarzy,
Posiadam licencj臋 masters. Wkr贸tce zamierzam zwr贸ci膰 licencj臋 i zamieszcz臋 stosowne pismo z MZK. Spr贸buj臋 to b臋dzie chyba ewenement. I co w tedy szanowni amatorzy (zapis regulaminu b臋d臋 spe艂nia艂) b臋dziecie mnie t艂uc pompkami podczas wy艣cigu?
Zgadzam si臋 z orgiem czas贸wki z Brodnicy masters=amator. Tak dla 艣cis艂o艣ci to nie jestem jakim艣 strasznym wycinakiem. Nie jeden kolega kt贸ry 艣miga dla przyjemno艣ci (w tlenie) mnie objedzie. To jest pasja i zabawa nie dyskryminujmy si臋 i niepotrzebnie sk艂贸cajmy.

#9 szalony 露limak1

szalony 露limak1
  • U偶ytkownik
  • 385 post贸w
  • Sk膮dZabrze

Napisano 07 czerwiec 2010 - 19:02

By by艂o jasne.
Jestem za likwidacj膮 tego pkt.
Jednak je偶eli on jest to nale偶y si臋 do niego stosowa膰.
Je偶eli kto艣 z nas szosowc贸w 艂amie regulamin jest dyskwalifikowany.
Je偶eli robi to organizator to jest nazwane korekt膮 w regulaminie.
Tak nie powinno by膰. :evil:

#10 DINO_1972

DINO_1972
  • U偶ytkownik
  • 47 post贸w
  • Sk膮dKLEMB贸W

Napisano 07 czerwiec 2010 - 19:13

By by艂o jasne.
Jestem za likwidacj膮 tego pkt.
Jednak je偶eli on jest to nale偶y si臋 do niego stosowa膰.
Je偶eli kto艣 z nas szosowc贸w 艂amie regulamin jest dyskwalifikowany.
Je偶eli robi to organizator to jest nazwane korekt膮 w regulaminie.
Tak nie powinno by膰. :evil:


Nie czepiam si臋 Ciebie bezpo艣rednio tylko tyle si臋 ostatnio pisze na temat start贸w masters贸w 偶e si臋 robi s艂abo. jak kogo艣 sta膰 na treningi na majorce w marcu i badania wydolno艣ciowe to fajnie si臋 艣ciga膰 z takimi podnosimy sw贸j poziom.

#11 szalony 露limak1

szalony 露limak1
  • U偶ytkownik
  • 385 post贸w
  • Sk膮dZabrze

Napisano 07 czerwiec 2010 - 19:27

Robi臋 zestawienie wszech-czas贸w i jest to dla mnie wielce k艂opotliwe.
W jednej imprezie jest podzia艂, w drugiej nie maj膮 wst臋pu, w trzeciej klasyfikowani s膮 razem z innymi.
Jak ja mam to zapisa膰 jak np.
Pan X b臋dzie mia艂 60 pkt w kat. B i 75 w kat.MA, a w innej DNF :?:

Naprawd臋 jest mi to oboj臋tne czy jest mastersem, leniwcem lub 艣limakiem jak ja, ale prosi艂bym o wyrozumia艂o艣膰. Takie podsumowanie robi si臋 kilka godzin, a i tak s膮 w nim b艂臋dy.

My艣le 偶e z czasem b臋dzie opublikowany. :roll:

#12 Rebe

Rebe
  • U偶ytkownik
  • 661 post贸w
  • Sk膮dW艂oc艂awek

Napisano 07 czerwiec 2010 - 19:34

Wolno Szurkowskiemu , wolno i Cancellarze .Znaczy , 偶e facet kocha to co robi . Po drugie - powiedzcie sobie cichutko - jecha艂em w wy艣cigu obok Cancellary . Pos艂uchajcie jak brzmi . Zap艂aci艂bym za to 偶eby to sobie powiedziec .
W Brodnicy nie by艂em , bo nie mog艂em sie rozerwac . Bardzo chcia艂em.

#13 Gosc_pop艂awski_*

Gosc_pop艂awski_*
  • Go艣膰

Napisano 07 czerwiec 2010 - 20:14

Na otarcie 艂ez ;-) masz Rebe gar艣膰 zdj臋膰 z czas贸wki. :-D
www.memorialpoplawski.pl