Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto Jest Polskim Richardem Sachsem?

framebuilding

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 luty 2017 - 10:41

Pytanie jak w temacie, kogo uważacie za najlepszego z polskich framebuidlerów pod względem warsztatu? Spawy, kontrola jakości, precyzja itp. Cechy typu rozpoznawalność marki, cena czy kontakt z klientem nie mają znaczenia. Rychtatrski, Orłowski, Pi, Kajak, Kondej?



#2 Red Bull

Red Bull
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 26 luty 2017 - 18:12

Cena moim skromnym zdaniem odgrywa kluczowe znaczenie przy tego rodzaju porównaniach . Wykonanie i wygląd ramy idzie jednak w parze z ceną .

Przykład : spawy surowe a polerowane , jakość lakieru - perła kameleon kontra najtańszy  . Przekrój rur tego samego producenta zupełnie inny  , to wpływa na dizajn ramy .  W najdroższych modelach szczegóły dopracowane , czego nie można powiedzieć w najtańszych wyrobach . Drogi produkt wymaga większych nakładów pracy przy produkcji i klient zapłaci ponieważ oczekuje konkretnego wykonania na najwyższym poziomie usługi  .Który to produkt będzie go wyróżniał wśród konkurencji , a najtańsze  wykonane trochę jak masówka . Aczkolwiek rozpoznawalne ale to już nie to samo .

((( 25 lat temu skorzystałem z usług w Toruniu - cały Agromel Toruń jeżdził na tych wyrobach , i byłem zawiedziony ( nietrafiony rozmiar ramy , używane rury , lakier spitolony na maxa , widelec krzywo pospawany i pod prostowany żeby tylko wypchnąć , zawiodłem się strasznie , ale nie miałem wyjścia i chciałem się ścigać .  Cena w Romecie i w Szczecinie  w owym czasie była 2 razy wyższa  .

A ramy Rychtarskiego wyjątkowo piękne i nie miały konkurencji wtedy . Jak jest dzisiaj , niech się inni wypowiedzą !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



#3 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 luty 2017 - 20:54

mówię o samym warsztacie rzemieślniczym - mając do dyspozycji te same rury i ten sam projekt: czyje spawy będą lepsze, geo bardziej precyzyjne, wykończenie staranniejsze.



#4 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 26 luty 2017 - 21:09

Raczej młodzi jak Kajak, Pi i Exigo. Rychtarscy i Orłowski mają problemy z jakością, piszę to jako właściciel Rychtarskiego.


  • qzn lubi to

#5 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 27 luty 2017 - 13:03

O jakie problemy z jakością chodzi? Do tej pory pisano o tych wyrobach w samych superlatywach, chociaż niektórzy ich właściciele dziwnym trafem je sprzedają po krótkim okresie używania. O co więc chodzi?



#6 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 luty 2017 - 13:25

No właśnie, też jestem zdziwiony tą opinią ;)



#7 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 27 luty 2017 - 14:36

O jakie problemy z jakością chodzi? Do tej pory pisano o tych wyrobach w samych superlatywach, chociaż niektórzy ich właściciele dziwnym trafem je sprzedają po krótkim okresie używania. O co więc chodzi?

 

Słaba jakość malowania, krzywo zrobione suporty, problemy z linią kół.



#8 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 27 luty 2017 - 16:58

Ulala....Nigdy bym nie pomyślał. Przeciwnie, zastanawiałem się nad rodzimą stalą w przyszłości....Szkoda.



#9 orlowski

orlowski
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 27 luty 2017 - 17:46

Witam, wyrażając opinię na temat marki Orłowski, proszę napisać; czy jest Pan lub był Pan posiadaczem produktu Orłowski? Jeżeli tak, chciałbym dokładnie dowiedzieć się, w czym tkwi problem, w jakich latach nabył Pan mój produkt, czy zgłaszał Pan reklamację i zastrzeżenia w okresie wiążącej umowy? Może Pan również skontaktować się ze mną bezpośrednio na e-mail [email protected] Pozdrawiam Orłowski



#10 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 27 luty 2017 - 18:06

Potwierdzam słowa/opinię dao, niestety, być może Rychtarscy warsztat i umiejętności mają, o doświadczeniu nie wspomnę, jednak ich produkty są wykonywane niedokładnie, niestarannie.

 

Główny mankament: lakier...., dodatkowo dochodzą niuanse typu krzywy hak przerzutki, podrdzewiałe oczka do linek gdzie gwint trzeba raz jeszcze stalową śrubką poprawiać. W moim wypadku byłem zaskoczony że suport mi podmufowali pomimo że tego nie było ani w specyfikacji, ani w zamówieniu, ani nawet w rozmowie .....a i jeszcze miałem inny rozmiar rury podsiodłowej niż w zamówieniu ;)

 

Ważne: nie pisze tego żeby krytykować, opisuję tylko swoje wady obiektywnie, być może komuś to ułatwi decyzję w zakupie stalowej ramy, a być może nie.

 

 

 



#11 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 27 luty 2017 - 21:07

Ulala....Nigdy bym nie pomyślał. Przeciwnie, zastanawiałem się nad rodzimą stalą w przyszłości....Szkoda.

 

Tak czy siak polecam, na pierwszego customa warto wybrać rodzimą firmę. Zwłaszcza, że pod względem ceny jest bardzo korzystnie w stosunku do zachodu.


  • qzn lubi to

#12 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 luty 2017 - 22:47

Spotkałem się z anonimową opinią odnośnie ram Rychtarskiego: "Było kilka niesymetrycznych tylnych trójkątów, zdarzały się problemy z brakiem wgniotki na chainstayu i korba nie wchodziła" - za której prawdziwość nie odpowiadam, więc proszę mnie tu nie ścigać za pomówienia :D Zapewne wszystkie wady zostały usunięte. Miałem 2 rychtary, oba z 2 ręki, oba świetnie zrobione (jedno dziwne, że gwint ital we współczesnej ramie ale może zamawiający tak chciał :) ). Natomiast nosi mnie zamówienie czegoś jeszcze, na pewno będzie Polskie ale zastanawiam się czyje. Wydawało by się, że im więcej się sprawa tym warsztat powinien być lepszy a jak widać czasem istnieje ryzyko, że pójdzie w masówkę, dlatego trochę skłaniam się do dania szansy wspomnianym "młodym".



#13 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 27 luty 2017 - 23:14

Jesteś z Wrocławia, wybór jest prosty (;



#14 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 01 marzec 2017 - 16:45

Pytanie jak w temacie, kogo uważacie za najlepszego z polskich framebuidlerów pod względem warsztatu? Spawy, kontrola jakości, precyzja itp. Cechy typu rozpoznawalność marki, cena czy kontakt z klientem nie mają znaczenia. Rychtatrski, Orłowski, Pi, Kajak, Kondej?

Polacy nie potrafili i nie potrafią robić rowerów. Nic przez ostatnie 30 lat się nie zmieniło :).



#15 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 17:50

XD


  • qzn lubi to

#16 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 01 marzec 2017 - 20:42

Na przykładzie firmy Bio Bike. Opóźnienie prawie 3 miesiące, wymiary odbiegają od projektu, wzór malowania też nie ten który był zamówiony. Ciężko się dogadać z właścicielem. Nie polecam. Nie wiem w czym jest cała zagwozdka. Może brak odpowiedniego oprzyrządowania (maszyn). Kolega zamówił jedną ramę i od tej pory kupuje tylko seryjne rowery. A jest w czym wybrać.



#17 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 marzec 2017 - 20:43

Nie no Kerownik to osobna historia, ale nie wiem czy jest reprezentatywny dla całego grona :D Ale cena zapewne była adekwatna do terminu i jakości ;)


  • er_te lubi to

#18 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 01 marzec 2017 - 20:50

Nie no Kerownik to osobna historia, ale nie wiem czy jest reprezentatywny dla całego grona :D Ale cena zapewne była adekwatna do terminu i jakości ;)

Szkoda nerwów. Nie wiem jak jest w innych firmach, ale widziałem np rowery, które przychodzą do klubu przez PZKol do szkolenia młodzieży. Za darmo można to przytulić, ale gdybym miał zapłacić, to wolę zamówić z opustem w sklepie.

Z tymi polskimi rowerami jest podobnie jak z naszą motoryzacją :).



#19 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 marzec 2017 - 21:16

Na przykładzie firmy Bio Bike.

Dobrze rozumiem, że na podstawie jednej firmy (w dodatku najtańszej) oceniasz całą branżę?

 

Są firmy, które wybiera się, bo są tanie. I są też takie, które wybiera się, bo są dobre.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#20 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 01 marzec 2017 - 21:27

Polskie manufaktury odbiegają od tego co dzieje się w Niemczech, czy Czechach. Tylko niestety tam trzeba słono zapłacić, a wtedy MZ lepiej brać drogi seryjny z dożywotnią gwarancją.





Dodaj odpowiedź