Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa Za 8000-10000 Zł


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Troy

Troy
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 20:16

Przymierzam się do zakupu swojej drugiej szosy. Cały tamten sezon przejeździłem na Tribanie 520, dystanse 30-200 km. W okolicy mam raczej płaskie tereny, ale na szczęście 40 km od mojej miejscowości zaczynają się górki z niektórymi podjazdami ponad 10%. :) Wybór rowerów jest spory, nie wiem czy wybrać bardziej znaną firmę z gorszym osprzętem, czy mniej znaną z lepszym. Byłem w kilku sklepach, ale szos w tym przedziale cenowym w moim mieście jest mało. Kupuję rower raczej na kilka lat, chociaż z tym nigdy nie wiadomo. ;) Do treningów, długich tras i startów w kilku wyścigach w roku. Wstępnie wybrałem dwa rowery.

 

http://42sports.pl/p...Polysk-R16/4689

Tutaj jest wprawdzie cena 12999 zł, ale jest do wzięcia za 9900 zł. Wersja Emondy z tamtego roku. Jest to partnerski sklep jednego ze sklepów w których dzisiaj byłem, mający siedzibę w sąsiednim mieście. Trochę się boję o rozmiar ramy, bo dla mnie wskazana byłaby chyba 58. Mam 184 cm wzrostu i 87 cm długość nogi. Podejrzewam, że z ceną zeszliby jeszcze do 9500 zł. W sobotę podjadę do sklepu i będę miał możliwość przymiarki.

 

https://www.giant-bi.../tcr-advanced-1

A to druga opcja. Niestety Gianta nigdzie w moim mieście nie ma do przymierzenia. Tylko na zamówienie mogą ściągnąć. Cena katalogowa 8500 zł, a więc pewnie poniżej 8000 można byłoby zejść.



#2 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 09 marzec 2017 - 20:29

Emonda SL6 jest w Puławach za 7 999zł. Rocznik chyba 2016. Rower żółty: http://atolbike.pl/w.../EMONDA-SL6.jpg. Nie wiem jak z rozmiarówką. Trzeba zadzwonić: http://atolbike.pl/kontakt

 

Znowu piszę nie na temat, bo do minimalnego progu brakuje 1zł :).



#3 piotrekk

piotrekk
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 21:30

Nie wiem jak autorowi, ale tak żółto pomalowana rama by mi nie odpowiadała.
Powiem tak, że nie ma jak przymierzyć na żywo rower. Abyś później się nie zastanawiał czy kupiłeś rower w odpowiednim rozmiarze. Należy pamiętać, że każdy rower ma trochę inną geometrię. Niech się bardziej doświadczeni kolarze wypowiedzą, ale wydaje mi się, że w/g Twoich wymiarów jesteś na pograniczu rozmiaru 56/58 cm.
A co do wyboru konkretnego roweru to nie będę doradzał. Po 12 latach nie jeżdżenia na żadnym rowerem kupiłem Meridę Reacto 4000, która po paru jazdach czeka w garażu. Świetne uczucie, gdy z niczego od razu wsiada się na szosówkę


#4 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 10 marzec 2017 - 06:43

Skoro @Troy mówi, że się ściga i rozważa 580mm, to pewnie wie co robi. W Emondie S4 mam ramę 540 przy 179cm wzrostu. Ale najlepiej czuje się na ramach 550mm. Większość producentów robi 540 i 560 :). Wolę 1cm mniej i dłuższy mostek.

Co do Meridy,to geometria ramy jest trochę inna i tu spokojnie można brać mniejszą. Dwa lata temu miałem co prawda cienki rower, ale na 520mm.

Żółty rower wcale nie jest taki tragiczny. Widać nas na drodze w sąsiednim województwie :). A już z takim opustem jak pisałem wcześniej łatwiej nam go zaakceptować. 12 999 to lekka przesada, ale za 3000zł (bo pewnie 10 999zł to cena do ogarnięcia w innym sklepie) można mieć trochę ciuchów, fajne buty, okulary itd. Albo jakiś wypasiony komputerek Garmina.



#5 Troy

Troy
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 10:32

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Cena Emondy na żółtej ramie super, no ale kolorek mi nie pasuje. Tak sobie szukałem z rana w necie trochę dalej, a mianowicie w Krakowie i znalazłem coś fajnego. Napaliłem się strasznie, ale może ostudzicie moją głową i jest w tym jakiś haczyk. ;) Rower zarezerwowałem sobie do poniedziałku. Jest na ramie 56, ale zaraz jadę do sklepu w pobliżu i przymierzę SL6 na ramie 56 i będę coś wiedział czy ten rozmiar pasuje. A ten znaleziony Trek to Emonda SL8 WT z 2016 roku. Kolor ramy wprawdzie biały, ale nie przeszkadza mi to specjalnie.

 

https://goodsport.pl...a-sl-8-wt-56cm/

 

 



#6 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 marzec 2017 - 11:55

Karbonowy Trek na Dura Ace za 10k to świetna oferta. Brałbym bez zastanawiania się. I do tego najbardziej pro kolor. ;)



#7 Troy

Troy
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 12:44

Jestem już po przymiarce i rama 56 może być, ewentualnie jakieś małe korekty sobie zrobię. Fajnie się złożyło, bo na sklepie mieli również SL8 z 2016 roku. Wprawdzie mieli cenę bodajże 14000 zł, ale udało się zbić cenę do 10200 zł. :) Natomiast mój pierwszy wybór, SL6 byłby do wzięcia za 9200 zł. Ale wybór jest oczywisty. Rowerki rewelacja, w porównaniu z moim poczciwym Tribanem to kosmos. ;)



#8 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 12:54

To już masz go w domu? Wrzuć zdjęcia jak wygląda na żywo. 



#9 Troy

Troy
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 15:28

Jeszcze nie, w poniedziałek odbieram.



#10 piotrekk

piotrekk
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 19:25

Hej.
No to trafiła się Tobie okazja. Mimo wszystko i tak sklep na tym jeszcze zarobi. To tylko pokazuje niestety jakie są marże. Za szczęście trzeba płacić.
Panie Ziutku proszę się nie denerwować. Przecież kolega nie był pewny co do wielkości rozmiaru ramy. A co do koloru to tylko było moje własne odczucie. Nie ma co złej energii wprowadzać.

#11 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 marzec 2017 - 19:50

...
Panie Ziutku proszę się nie denerwować. Przecież kolega nie był pewny co do wielkości rozmiaru ramy. A co do koloru to tylko było moje własne odczucie. Nie ma co złej energii wprowadzać.

Złej energii? :).
Kolor to sprawa osobista każdego użytkownika. Mnie akurat biały nie bardzo pasuje. Ostatnio widzę, że wielu producentów wypuszcza żarówiaste ramy. Pomarańczowe, seledynowe itd. W sumie to chyba tylko różowej kolarki bym nie kupił. 

 

Co do polityki jaką prowadzi Trek, to ciężko ich rozgryźć. Jak zależy im na wypchnięciu partii rowerów, to ceny lecą na łeb na szyję.

Np wczesną jesienią ten sam żółtek na Ultegrze, ale z wcześniejszej dostawy kosztował 6 600zł. Przyznacie, że przekreślona cena 12 999zł i pod spodem 6 600 robi wrażenie. Zastanawiałem się, czy nie sprzedać półrocznej Emondy S4 i nie zmienić roweru, ale po kilku dniach nie było już tematu. Takie okazje trzeba łapać w biegu. Roweru nie zmieniłem. Zainwestowałem w koła i pewnie teraz już kilka lat pojeżdżę na tym co mam:). Do turystyki spokojnie mi wystarczy.



#12 piotrekk

piotrekk
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 21:19

Takie miałem wrażenie. Podstawą jest, aby rower się podobał. Wiadomo, każdy ma inny gust. I dobrze, bo bylibyśmy do siebie za bardzo podobni. Prawda jest taka, że jaki by nie był rower i tak wszystko zaczyna się od Nas samych. Nogi zawsze muszą pracować;)

#13 Troy

Troy
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 18:36

Pierwszy raz wrzucam foty na forum, więc nie wiem czy będzie ok. ;) Po kliknięciu w zdjęcie, powinno się powiększyć.

 

da4743aa789a.jpg 8230089ca59a.jpg e2706d91122e.jpg 3186014cf63e.jpg a45acc1d8c7c.jpg


  • impa i stryjek lubią to

#14 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 18:40

heh, nie działa :(

 



#15 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 marzec 2017 - 20:46

U mnie działa.

 

Gratulacje. Świetnie się prezentuje. Ważyłeś go może?

 

 



#16 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 448 postów
  • SkądMirków/Wroclaw

Napisano 14 marzec 2017 - 21:18

Załóż stożki i będzie nieziemsko.

#17 Troy

Troy
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 22:05

W sklepie ważyli i pokazało 7.1 kg.

 

Co do stożków, to kto wie, może niedługo się skuszę. ;)



#18 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 08:59

U mnie działa na telefonie. Niezła maszyna w bardzo dobrej cenie. Gratulacje i dużo udanych kilometrów życzę. 



#19 grzes85

grzes85
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 16:07

Gratuluje piękny nabytek ;)



Dodaj odpowiedź