Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tylna Przerzutka Tiagra 4600


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maku1980

Maku1980
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 10 marzec 2017 - 08:52

Witam 

Pod koniec zeszłego sezonu tyna przerzutka zaczęła coraz ciężej pracować nie zmieniała przełożeń tak jak należy, niekiedy robiła to z opóźnieniem niekiedy przerzucała po przejściu o 2 zębatki. Wszystko sugerowało na wyciągnięta linkę. Linkę zmieniłem i nadal mam problem mianowicie

Regulacja przerzutki w dolnym położeniu, górna śrubka wkręcona na maxa, regulacja górnego położenia dolna śrubka wkręcona na maxa. Niby mam cały zakres kasety. powinno być ok po wyregulowaniu baryłką naciągu, niestety nie jest o ile z górnej na dolną łańcuch schodzi prawidłowo jeden klik jedna tarcza niżej o tyle w górę nadal są problemy, jeden klik i łańcuch jak by chciał już być wyżej ale niestety nie przeskakuje słychać tylko ocieranie - po podkręceniu baryłką już nie zejdzie na najmniejszą zębatkę, doregulowanie ponownie górnej śrubki nic nie daje. 

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym może być nie tak.

Zaznaczam żadnej przewrotki na przerzutkę nie miałem hak i wózek proste 

 



#2 Cramin

Cramin
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 13:29

Pancerze czyste w środku, linka jak wymieniałeś była w rdzy czy czysta?



#3 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 10 marzec 2017 - 17:48

A jak sprawdzisz czy pancerz w środku czysty lub wytarty? Wymieniamy komplet. Nawiasem mówiąc częściej pzyczyną złej pracy jest właśnie pancerz a nie linka.  pozdr



#4 Maku1980

Maku1980
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 10 marzec 2017 - 17:54

Sorki że nie napisałem - wymieniony jest komplet linka i pancerz plus nowe końcówki.

Najbardziej mnie dziwi wkręcenie obu śrubek regulacyjnych do samego końca żeby uzyskać zakres całej kasety 

Znalazłem coś jeszcze. 

Na mojej przerzutce występuje luz na osi mocowania z hakiem można ręką ruszać jest to około 1 ,5 mm 

chyba tu można upatrywać mojego problemu 

 

 



#5 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2017 - 19:46

A w jakim stanie jest łańcuch, kaseta, kółka przerzutki i czy przerzutka ma duże luzy na sworzniach? Jaki przebieg tych części? Gdy któryś z tych elementów będzie mocno zużyty (a tym bardziej wszystkie) może to również zakłócać zmianę biegów. Może być też jakiś problem z samą manetką (zabrudziła w środku lub pękła jakaś sprężynka?). Warto sprawdzić też ślizg pod ramą czy nie jest czasem przetarty lub silnie zabrudzony, ewentualnie poluzowany i się przesuwa.

I jeszcze sprawdź luz na bębenku piasty oraz czy kaseta dobrze dokręcona. 

 

P.S.

O tym luzie na osi mocowania do haka dopiero doczytałem i to faktycznie też może mieć wpływ. 

Czy jest to luz na plastikowej tulejce główki czy może śruba mocująca rusza się w gwincie haka (bywa, że gwint z czasem się wyrabia, zwłaszcza w słabym aluminium)? Warto to sprawdzić.



#6 Maku1980

Maku1980
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 10 marzec 2017 - 20:23

Luz na główce jest w haku trzyma się OK 

Powiem jeszcze tak po regulacji pierwsze pełne przejście z największej do najmniejszej jest idealne bez żadnej regulacji baryłki. problem zaczyna się gdy che cacząć przerzucać od najmniejszej w górę. Pociągnięcie linki powosuje ruch przerzutki na mocowaniu a nie wózka i tu jest chyba cały problem 

Teraz pytanie co kupić zamiast tej RD 4600 

Mam kasete 12-30 i korbe 50-34 w sumie wychodzi pojemność 34T 

Według danych shimano 

http://productinfo.s...-453&acid=C-454

przy pojemności 34T musiał bym kupić Clarisa 

Wolał bym 105 lub Tiagre 4700 czy nie będzie problemu jak kupię GS o pojemności 30 lub 32T 

I oczywiście którą wybrać nowa Tiagra podobno jest na poziomie 105 

 

 



#7 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2017 - 23:54

Zdaje się,  że mylisz pojemność (total capacity) z największą obsługiwaną zębatką (maximum sprocket).

Tiagra 4700 i 105-ka 5800 działają już w nowym systemie ciągu i nie będą kompatybilne z manetką, za to stara 105-ka (czyli 5701) będzie ok. Powinna wystarczyć ta z krótkim wózkiem (SS), ale lepiej dać GS (http://www.shimano.c...-5701-gs-l.html), będzie lepiej napinać łańcuch i w razie czego założysz nawet kasetę z zębatką 32 z. Tu masz w dobrej cenie wersję GS:
http://rowerowy.com/...imano-105-5701 



#8 Maku1980

Maku1980
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 12 marzec 2017 - 20:53

Dokładnie jak piszesz żle tabelke przeglądałem zostało zakupić 105 5701 

Do tego jeszcze dojdzie korba mam nadzieje że tiagra 4700 bedzie kompatybilna i łańcuch tiagry 

Jak zostanie kasy jeszcze to dojdzie mowa przednia przerzutka 

 





Dodaj odpowiedź