Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polar M450


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 17:40

Cześć,

zastanawiam się na kupnem licznika, który pomoże mi lepiej trenować. Myślałem o Polar M450 HR- ma ktoś doświadczenie z tym sprzętem? W opisie jest podane, że w serwisie Polar flow jest możliwość analizy treningów. Do tego: Fitness Test i test ortostatyczny powiedzą Ci więcej o Twojej aktualnej kondycji i postępach, a także zapewnią spersonalizowane wskazówki umożliwiające zoptymalizowanie treningu. M450 mierzy także obciążenie treningowe i czas regeneracji, dzięki czemu poznasz swoje granice.

 

Ewentualnie możecie polecić licznik, który będzie działał coś na zasadzie trenera, czyli np. podpowie z jakim tętnem jeździć itp (jeśli coś takiego istnieje)

Dzięki



#2 gigi

gigi
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 23:22

Witam też interesuje mnie odpowiedz na to pytanie czy ten licznik (w moim przypadku mogę dostać m460)

Będzie mi podawał w trakcie jazdy wskazówki treningowe typu przyspiesz zwolnij zmień bieg na przerzutce info jak długo (km lub czas) mam jechać aby osiągnąć cel (kalorie i tłuszcz) 

Krótko mówiąc coaching dla tępego spaślaka.

Do tego mogę mieć polara a370 by przekazywał puls do m460 dodatkowa zaleta takiego tandemu to to że a370 jest monitorem dziennej aktywności i będzie mi mówiła że mam ruszyć tłuste d******** bo za długo siedzę i iść na spacer

 

A drugie pytanie czy może zamiast w/w tandemu wybrać lekko używany polar V800 plus pas H7 (pas niby mniej wygodny chociaż wszędzie czytam że bardziej dokładny ale ja nie będę szalał na rowerze tylko jeżdził po miejskich ścieżkach rowerowych więc jazda jest łagodniejsza i chyba puls z nadgarstka powinien wystarczyć.

 

 



#3 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 czerwiec 2017 - 15:52

Pomijajac dokładność, patrzenie na zegarek na ręce nie jest najwygodniejsze w czasie jazdy na rowerze, więc lepszy jest pomiar z klaty i zegarek na kierownicy

#4 veeye

veeye
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 19 czerwiec 2017 - 20:17

Jeśli liczysz, że M450, 460 lub V650 powie Ci jak masz jeździć lub nie, co robisz dobrze a co źle, to nic z tego. Te urządzenia tego nie potrafią (a jest takie co potrafi?). W trakcie jazdy urządzenie wyświetli tylko aktualne informacje, bez komentarza czy podpowiedzi. A w serwisie polar flow zobaczysz dane z jazdy - czas, prędkość, tętno, średnie, kadencja. I tu też nie będzie komentarza - tak trzymaj, jest dobrze, albo sprzedaj rower i kup coś innego. Oczywiście są też podsumowania treningu, np. trening tempowy plus, dzięki temu wzrosła twoja wytrzymałość... ale takich komentarzy jest bodajże 5, więc jeśli po 50 jeździe czytasz po raz 30 to samo, to po prostu nie zwracasz na to uwagi. Zresztą podsumowanie oparte jest na tętnie, a średnie wysokie nie zawsze musi być spowodowane aktualnym treningiem (zmęczenie, choroba). Pozostaje Ci tylko samodzielna analiza wyników.

#5 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 19 czerwiec 2017 - 23:41

mam polara v650 , ogólnie jestem zadowolony 

 

tak to wygląda : (takie podstawowe informacje , bez rewelacji)

 

3c114fb1e8b95.png

 

 





Dodaj odpowiedź