Skocz do zawartości


[Komplet] Shimano Czy Bcmnowatex?


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2017 - 18:53

Cześć,

szukam kompletu krotka koszulka + spodenki krótkie na szelkach na sezon letni i waham się między zestawami bcmnowatex - na forum jest sporo pozytywnych opinii o np. vezuvio R1/R2/R5 - a Shimano Print jak np. tutaj:

http://allegro.pl/ko...6722517458.html
http://allegro.pl/sp...6722565764.html

 

Miałem wątpliwości co do oryginalności zestawu shimano (bo na allegro różnie z tym bywa), ale ten sklep kojarze i wątpię, aby tu były jakieś problemy. Nie wiem jednak czy warto, czy płaci się tam za nazwę a jednak lepiej wybrać polską markę. Do tej pory korzystałem z decathlonowych rzeczy i były ok.



#2 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 kwiecień 2017 - 20:01

Polskie firmy robią bardzo dobre rzeczy, wybór jest spory. Nie widzę sensu doplacania do ubrań uznanych, zagranicznych producentów.

#3 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 15 kwiecień 2017 - 11:05

Nie no że nie ma co przepłącać to ja wiem.. tylko czy warto? Zestawy BCM mają nieco dziwne ceny - 250-350 zł za krótki rękaw + długi rękaw + spodenki? To bardzo tanio i wydaje mi się, że mogę tego żałować. No chyba że vezuvio SX4, tutaj cena jest "sensowniejsza" a i wkładka wygląda inaczej:

http://sklep.bcmnowa...a-spodenki.html

 

O shimano nieco się dowiedziałem i niby średnio wypada. 
Ogólnie nie mam porównania, na nieco dłuższych trasach (100 km) jeździłem w ubiegłym roku na krótkich z szelkami z decathlonu z serii 700 (niebieska wkładka) i było ok. 



#4 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 15 kwiecień 2017 - 11:52

O ile shimano robi napędy ok, to ich ciuchy to okrutny paździerz.
Co prawda tego kompletu nie widziałem, ale wolałbym nawet nie tracić czasu na wysyłkę i odsyłanie, bo pewnie też paździeż.

Te Vezuvio też mi się rzuciły w oczy. Nie widziałem, nie wiem, cośtam masz o nich na forach jak poszukasz.
Na pewno wzory są chyba najładniejszymi jakie widziałem szyte przez polskie firmy. Chapeau!
Attiq też ma ładne.

 

Też rozważyłbym zamówienia grupowe z forum, bo to chyba najlepszy stosunek jakość / cena.



#5 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 kwiecień 2017 - 14:43

Jest też Kallisto, Martombike i kilka innych. Z BCM Nowatex to raczej coś z serii Vezuvio

#6 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 15 kwiecień 2017 - 18:11

Z BCM to Vezuvio. Od paru lat kupuje te ciuchy i jestem zadowoleny.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka



#7 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 kwiecień 2017 - 10:35

A ja raz kupiłem koszulkę od nich i powiem szczerze jakość średnia - pasek u dołu zaczął pruć się po 2 praniach. Powychodziło z niego setki małych nitek. Nie wiem czym teraz wykończają dół koszulek, ale jeśli podobnie jak poprzednio to szkoda kasy. Dla porównania mam 2 koszulki Nalini - najniższy model i pomimo tego, że używam ich od 3 lat prawie non stop nic się nie pruje i kolory pozostały prawie bez zmian. Cena takiej koszulki Nalini porównywalna była do tej z Novatexu. I jeszcze sprawa materiału - w tej, którą mam z Novatexu jest asteria czy jakoś tak. Kiedy się dobrze spocisz pomimo potówki ma taką właściwość, że klei się do ciała co jest mało przyjemne. Ogolnie ocena 3 z małym plusem w skali 6-cio stopniowej.



#8 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2017 - 10:40

Ktoś mi dodatkowo polecił Martombike ze względu na m.in. świetne wkładki (wyglądają kompletnie zwyczajnie, ale ponoć są super co). W sumie im więcej chcę się dowiedzieć tym mniej wiem.. więc powoli wracam do pomysłu aby pozostać przy decathlonie - znam już swoją rozmiarówkę u nich, jest darmowa wysyłka i możliwość zwrotu, no a do tej pory miałem dobre wrażenia, przynajmniej w ciuchach z serii 700 i wkładkach z żelowymi insertami. 


  • Jaca911 lubi to

#9 tomek1234

tomek1234
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 15:05

Prawda jest taka, ze można czytać setki recenzji i poleceń, ale i tak ostatecznie sam musisz to ocenić. Osobiście przekonałem się, że jedynyą drogą sprawdzenia ubrań jest  metoda "prób i błędów". Niestety nie jest to tania metoda, ale przynajmniej wiem dokładnie czego unikać, a co pasuje w 100%. Na innym forum już raz odpisałem Ci na temat spodenek (które posiadam).



#10 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 16:43

@zbik1967 napisz dokładnie o których modelach to opinia, bo Vezuvio/BCM Nowatex ma bardzo różne:

Od totalnych paździeży, do wyglądających całkiem przyzwoicie (czyli takich za 250-400zł komplet krótki. 250zł to przecenione).
"Wyglądających" bo nie miałem, nie dotykałem, ale na zdjęciach wyglądają ok.

 

@tomek1234. Racja. Jeśli kierować się opinią o różnych rzeczach, to pochodzącą z tego samego źródła. np. od samego siebie :)
Bo potem ludzie kupują komplet za 100zł i wystawiają opinie niewiadomo czy o tym za 100zł, czy za 400zł. (@zbik1967, nie odbierz jako przytyk. Tylko podaję przykład.)



#11 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2017 - 17:31

Wiem o tym. Popatrzyłem raz jeszcze i dziś zamówiłem z decathlonu podkoszulek z windstoperem, krótką koszulkę i nowe rękawiczki bo letnie mam już w stanie agonalnym. Będzie ok to w przyszłym miesiącu zamówię drugą parę spodenek 700 lub aerofit
.

#12 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 kwiecień 2017 - 19:49

Napisałem przecież, że koszulka była w cenie Nalini (co prawda najtańszej) - niecałe 200 zeta. Więc chyba nie był to paździerz totalny. A jakość jak napisałem - koło Nalini nie może sobie stanąć. Poza tym mam jeszcze do porównania odzież Santini, ale to już zupełnie inna bajka...



#13 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 07:33

Napisałem przecież, że koszulka była w cenie Nalini (co prawda najtańszej) 

tak, ale właśnie nie napisałeś (aż do teraz) po ile ta Nalini ;)



#14 daVe_bike

daVe_bike
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:20

W poprzednim teamie mieliśmy ciuchy robione przez BCM Novatex - podstawowa seria, jakość średnia... Mam jedną koszulkę z serii Vezuvio i jest sporo lepiej. Natomiast od tego sezonu będę jeździł w teamie firmowym Martombike i w mojej ocenie stroje są o wiele lepsze od Novatexu. Stąd zdecydowanie polecam Martombike. Ewentualnie z polskich Danielo też ma pochlebne opinie.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


u1667v3.gif


#15 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 19 kwiecień 2017 - 20:30

Tak, tylko Danielo to ceny ma już na poziomie Santini. Osobiście myślę, że dobrze jest wspierać rodzimych wytwórców (oczywiście jeżeli nie są to tylko zleceniodawcy dla małych azjatyckich rączek), ale też chciałbym aby te ich wytwory nie wyglądały jak moja koszulka z Nowatexu. Te nitki, o których pisałem to są postrzępione w tysiącu miejsc szwy w okolicy paska silikonowego na spodzie. Kiedy patrzę np. na zdjęcie nr 3 z tej  http://soteshop.bcmn...ezuvio-r7.html oferty, to widzę, że spód jest wykonany dokładnie jak  w mojej koszulce i mam głębokie podejrzenie, że będzie ulegał podobnej destrukcji jak moja.  Chociaż nie ukrywam, że komplet podoba mi się jako całość i nawet zastanawiam się czy nie zaryzykować znowu... Jakby nie patrzeć połowa ceny kompletu Santini (  w promocji :-))  )



#16 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:03

Ja wziąłem swego czasu spodnie 3/4 z Nowatexu do prenumeraty Magazynu Rowerowego i niestety to wielka kicha.  pozdr



#17 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 20 kwiecień 2017 - 13:53

Ja kupiłem zestaw w nawatexie, może ogólne wrażenie nie złe, ale rozmiarówka zdecydowanie nie kolarska. Wziąłem spodenki M (wzrost 1,86m) okazały się króciutkie, chyba do 1/3 uda ale w du**e wielkie, że bym jeszcze worek ziemniaków tam upchał:) wkładka wylądowała na plecach;/. Biorąc pod uwagę szerokość to musiałbym wziąć chyba XS, ale wtedy nogawki bym miał jak nastolatka na wiejskiej dyskotece. 



#18 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 kwiecień 2017 - 18:46

No właśnie, ja budowy kolarskiej nie mam, a na tyłku odstają/wiszą. Jakbym wziął mniejsze to będą za wąskie nogawki, bo uda mam zdecydowanie nie jak nastolatka :P



Dodaj odpowiedź