Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przerzutka przód z obejmy na hak


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 18 lipiec 2010 - 11:44

Jako że jestem nowy na tym forum chciałbym wszystkich gorąco przywitać.Mam problem ponieważ niedawno kupiłem nową ramę corratec przy której mocowanie przedniej przerzutki na obejmę (a taką posiadam) wypada między dwiema śrubkami mocującymi bidon co wyklucza morzliwość korzystania z nich.Czy można zamontować w takim razie przerzutkę na hak tylko że nie bardzo wiem o co chodzi z tym hakiem przy przedniej przerzutce.Dzieki z góry.
Chyba z rozpędu umieściłem ten post w niewłaściwym miejscu chyba powinienem go umieścić w warsztacie jeśli tak to proszę moderatorów o wyrozumiałość i przeniesienie do odpowiedniego działu

#2 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lipiec 2010 - 12:24

Obejma pomiędzy śrubami nie wyklucza użycia drugiego koszyka, jeśli będzie potrzeba to dasz podkładki pod koszyk i gitara gra:)
A hak do przerzutki przedniej jest integralną częścią ramy lub w formie obejmy więc w tym wypadku nie zda to egzaminu.


#3 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lipiec 2010 - 13:30

w sumie nie wiadomo w czym problem, po prostu zastosujesz drugi koszyk w wypukleniem pomiędzy mocowaniem śrubkami np http://www.decathlon...pring-20721800/

Jak widać ma przetłoczenie własnie pod obejme przerzutki , hm tylko że normalnie sprzedajemy takie po 16 zł :-)

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#4 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 18 lipiec 2010 - 21:27

Mam w giancie tcrze przerzutkę na hak a i tak miałem w zestawie z ramą takie podkładki około 3mm właśnie żeby ten koszyk odsunąc nieco od ramy, nie trzeba wcale kombinować z koszykiem, po prostu kup podkładki :)

#5 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 18 lipiec 2010 - 22:05

Kurczę te podkładki to naprawde super pomysł że sam na to nie wpadłem ale od czego są bardziej doświadczeni koledzy na tym forum Dzięki serdeczne i pozdrawiam.

#6 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 07 wrzesień 2010 - 16:28

Witam! Podłączę się pod ten temat aby nie tworzyć nowego. Mam problem: mam ramkę alu Sirer, która ma tak wycieniowaną rurę podsiodłową aby chowąło się w niej tylne koło (coś jak w Accent via montana). Wiadomo rura ta ma nieregularny przekrój więc ma hak bo przednia przerzutka na obejmę jest niemożliwa do zamontowania.
Obecnie mam założoną sorę 3300. Chciałem założyć 105 5500 ale niestety nie można jej tak zamontować aby ramka przerzutki była równoległa do przedniej tarczy. Wydaję się że przerzutka jest za blisko ramy. Hak wydaje się być ok bo przecież sora jest zamontowana dobrze. Próbowałem także 105-tkę przesuwać lekko do tyłu stosując podkładki tuż przed hakiem (to troszkę poprawia ustawienie równoległe do tarczy) ale korpus przerzutki zaczyna blokować tylną oponę. Nie wiem co robić, nie mam tez gdzie podejrzeć jak są zamontowane lepsze przerzutki w takich ramach. Jak ktoś ma fotę to bardzo proszę! Boję się dotykać haka bo jak go zacznę wyginać to może pęknąć a wtedy dupa blada!!! co robić?

#7 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2010 - 00:56

Tak dla pewności: a próbowałeś tymi dwoma śrubkami regulacyjnymi na przerzutce ją ustawiać? Te przerzutki są prawie tak samo zbudowane raczej, 3300 i 5600, dziwne, że nie pasuje.

#8 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 08 wrzesień 2010 - 07:55

Próbowałem i nic. Powiem że różnica w budowie jest duża: w sorze linka przesuwa się bardzo blisko głównej sprężyny napinającej przerzutkę a w 105 sprężyna jest lekko zabudowana i pod nieco innym kątem. Widocznie hak jest trochę krzywy to chyba jedyne rozwiązanie....



Dodaj odpowiedź