Skocz do zawartości


Zdjęcie

Azjatyckie Komponenty Do Kół Składanych Alu (Bitex, Kinlin) - Skąd Zamawiać?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 31 maj 2017 - 09:35

Słyszałem od kupmla, że piasty Bitexa najlepiej zamawiać bezpośrednio ze wschodu.
Powodem jest cena, twierdził, że przez "dystrybutorów" i pośredników (jak rzuciłem termin "dystrybutor Bitexa", to się zaśmiał :D) wydajemy dużo więcej.

 

Moje pytania:

  1. Skąd ściągać?

    Przerzuciłem przez 5 min Ali i wybór zarówno Kinlinów i Bitexów jest tam bardzo ograniczony, zalegają stare modele (np. bitexy bez anti-bite'u).
    Także wnoszę, że musi być jakieś inne źródło.
     
  2. Jak z opłacalnością ściągania ?
    Na Ali cenowo jest dobrze, nawet jeśli się doliczy +27% (Vat + cło), to wychodzi 10% taniej niż w polskim necie.
    Zapewne przez niski kurs USD/PLN: 3.72.

    Jednak jeśli doszłyby do tego problemy z komunikacją z Majfriendami, problemy z gwarancją, to tak średnio się opłaca (Aczkolwiek w piastach jeśli coś się może zrypać, to raczej łożysko i wymienia się samemu).
    Natomiast jeśli by nie doliczyli VATu, to już wychodzi dużo taniej i chyba warto zaryzykować.

    Poza ali mogą nie mieć darmowej przesyłki, więc brałbym 2 komplety piast Bitex + bębenek, oraz 2 komplety obręczy Kinlin.

 

Przykłady, że się da:

  • Obręcze carbonowe najtaniej wychodzą ściągane samemu ze wschodu.
  • Allegro jest pełne ludzi dorabiających na pośrednictwie z Ali, dla tych co nie umieją w konto walutowe & angielski. Nie tylko branża rowerowa a raczej wszelakie duperele: Torebki, latarki, wszystko.

 



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 maj 2017 - 19:45

Pomijając kwestię uczciwości niektórych sprzedawców, pamiętaj, że cena przy zakupie w Chinach najprawdopodobniej wzrośnie o 23% VAT i cło, bo rząd desperacko szuka środków na pińcet plus ;)

 

Z kolei jako kupujący z Polski, a nie z Chin, masz opiekę w ramach unijnego prawa konsumenckiego. W przypadku Chińczyków poziom opieki bywa bardzo różny.

 

Oczywiście znajdą się setki zwykłych naciągaczy, ale w wielu przypadkach różnica w cenie nie jest aż tak wielka jak może się wydawać, kiedy uwzględnisz wszystkie dodatkowe opłaty, które i tak najprawdopodobniej poniesiesz importując na własną rękę.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 Kryjan

Kryjan
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 09:29

Najlepiej takie komponenty w PL kupować od jakiś zaufanych firm, na pewno nie od przysłowiowego 'Janusza', który sobie sprowadził i sprzedaje z 2% marży, bo na pewno za miesiąc nie będzie już z nim kontaktu ;)

 

A ze sprowadzaniem tak jak kolega wyżej pisze  + 23% vat i 4% cła oraz możliwe kłopoty z samym towarem, bo też jak wybierzemy po najniższej cenie to różnie może być



#4 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 10:22

Wyedytowałem pierwszego posta.

 

A firma ściągająca lampki rowerowe i doliczająca sobie 20-50% * za ściągnięcie, to nie jest "Janusz" ?

Jeszcze tak średnio związana z branżą rowerową, ale to nie jest chyba istotne.
 

Poza tym Janusze doliczają bardziej właśnie +50% a nie +2%.
Przynajmniej tak mi się wydaje. Może się dowiemy jak to jest.

 

 

* Nie wiem ile dokładnie płacą podatku na granicy, cła, podatku od sprzedaży, więc stąd rozrzut.
 

 

Edit:
Tutaj to napisawszy mam trochę dylemat moralny:
Z jednej strony pośrednicy muszą z czegoś się utrzymywać i ogarnianie za osoby nieznające się: angielskiego, konta walutowego, szperania po forach ma swoją cenę. Zwłaszcza jak ściągane komponenty sami testują - wtedy to już jest uczciwy biznes.
Z drugiej zaś strony, jest to trochę "Januszostwo". Zwłaszcza wtedy, kiedy wysyłają to prosto z Ali - słynne "do 40 dni na dostawę, bo bezpośrednio od producenta".

Nie mnie to oceniać - ja tylko chcę sobie ściągnąć, na własny użytek.
Mam tego do ściągnięcia na 2 zestawy kół, więc oszczędność może być rzędu 1k zł. Sporo.



#5 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 12:30

bump!

 

Dylemat moralny rozwiązany, bo DandyHorse nie ma i nie będzie ściągał KinLinów (przynajmniej tych co chcę).
Szybkie przekopanie googla mówi, że nikt inny ich w Polsce nie miał takiego wyboru, jak Dandy.



#6 roni303

roni303
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Skądoni maja te koła

Napisano 06 czerwiec 2017 - 20:07

właśnie również jestem zainteresowany Bitexami modelem BX201R / Bitex BX201F - 28otwory





Dodaj odpowiedź