Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cube Attain Sl Disc (2016)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 wyrzykus

wyrzykus
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 31 maj 2017 - 13:22

To i ja się przywitam i przedstawię. Jestem Piotr, rocznik 80, więc dość stary. Kręcę od dwóch lat w okolicach Olsztyna (wcześniej na najprostszym Tribanie 500). Na jesieni udało mi się upolować nowy rower w dobrej cenie (powystawowy). Miał być klasyczny, pięknie wyglądający Cannondale z chromowaną kierą, jak przystało na mój wiek, ale skończyło się inaczej. CUBE malowanie ma dość odważne, pewnie bardziej młodzieżowe niż powinien, ale w końcu nie liczy się wygląd, a charakter ma piękny jak się później okazało.

 

Oto on:

big.jpg

 

CUBE Attain SL z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi na osprzęcie Shimano 105

Koła to Fulcrumy Racing 77 + Continendale GrandSport 25mm

 

Rozmiar aluminiowej ramy 56, niby za duży na moje 172 cm ale po wielu przeczytanych opiniach o rozmiarówce CUBE zaryzykowałem i nie żałuję, choć celowałem bardziej w "rozmiar mniej" niż "więcej".

Do fabrycznej specyfikacji doszły pedały M540 i lemondka na dłuższe trasy. A odwłok na dojazdy do pracy to Blackburn Outpost - polecam bardzo.

 

Po przejechanym tysiącu mogę z pewnością przyznać że rower ze mną zostanie na dłużej. Celuję w granfondo, systematycznie wydłużam sobie weekendowe trasy i do tego celu CUBE nadaje się znakomicie, zwłaszcza z lemondką gdzie można i zyskać aero i trochę rozciągnąć plecy. Pewnie przydałaby się lżejsza. Z lemondki zdjąłem podłokietniki i dodałem taśmę, co by łokci nie obijać. Patent działa.

big.jpg

 

Na zimę planuję fabryczne błotniki, no chyba że CUBE w przyszłości zostanie bardziej na szutry, wtedy ogumię go w 35 mm i sprawię sobie drugą, bardziej sportową szosę. No ale to plany.

 

Do zobaczenia na szosie.



#2 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 31 maj 2017 - 16:35

Bez obrazy, ale ta lemondka dobra była w XX wieku. Kup sobie coś lżejszego i bardziej ergonomicznego. Np: https://rowerplus.pl...mondka.html?s=0osobiście mam coś w ten deseń i sprawdza się doskonale: https://rowerplus.pl/kierownice-triathlonowe-tt-lemondki/3615-xlc-hb-t03-lemondka.html?s=1. Długich tras nie robię. W tym sezonie dopiero jeden wypad na 160km. W ubiegłym 240km, ale bez przystawki. Rama 56 dla wzrostu 172cm rzeczywiście wydaje się dość duża. Jak długie trasy robisz na tym rowerze?


  • EverRestOnTheBike lubi to

#3 wyrzykus

wyrzykus
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 31 maj 2017 - 17:04

Spoko, świadomy jestem że ta rura raczej odejmuje look niż dodaje. Jak już będę zmieniał, to na coś sensowniejszego niż XLC, te w linkach oprócz kształtu niewiele się różnią. No i jeszcze raz - to nie do triathlonu czy czasówek, to dla wygody :)

 

Jeżdżę tyle ile czas pozwoli - tej wiosny póki co tylko dwa razy ponad stówka, ale w planach dalsze trasy i drugi bidon, bo ostatnio wylądowałem jak na pustyni - na wioskach zamknęli wszystkie sklepy.



#4 maron126

maron126
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 31 maj 2017 - 19:13

Co do lemondki to racja dziwnie wygląda ale po co zdejmować podłokietniki poza tym  mam taką samą.Rower jest super jak zrobisz nim z 5tysi to daj info jak to się sprawuje chodzi za mną coś w tym stylu.



#5 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 01 czerwiec 2017 - 12:18

Fajny rowerek. Malowanie - jak najbardziej mi się podoba.

Kilometrów życzę i frajdy z jazdy - ale to juz chyba masz... ;-)


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#6 wyrzykus

wyrzykus
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 03 czerwiec 2017 - 19:21

Dzięki, dziś już z dwoma koszykami, zimno więc starczyły na 130 km. Podłokietniki w tej lemondce strasznie wysokie, przeszkadzało mi to, zresztą jeszcze bym ją obniżył. W planach torba na kierownicę apidury na weekendowy light bikepacking.

 

big.jpg



#7 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 03 czerwiec 2017 - 19:38

Rower fajny, ale zastanawiam się jakim cudem rozmiar 56 może być dobry na 172 cm wzrostu.
Wygląda na to, że lepsza byłaby sztyca bez offsetu.

#8 wyrzykus

wyrzykus
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 03 czerwiec 2017 - 21:00

Ano może, cube ma trochę inną rozmiarówkę:
http://www.chainreac...ctId=prod141425

#9 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 06:10

Znam geometrię Cube'a. Górna rura ma 56 cm więc dziwi, że pasuje przy wzroście 172 cm.

#10 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 06:57

Rower fajny, ale zastanawiam się jakim cudem rozmiar 56 może być dobry na 172 cm wzrostu.

Raczej nie jest dobry, skoro trzeba było uciekać na lemondce z podłokietnikami, a nawet bez nich by obniżył. 

 

Ta lemondka ogólnie psuje odbiór. Za wielka. 



#11 wyrzykus

wyrzykus
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 05 czerwiec 2017 - 09:05

Lemondka nie jest ładna ani mała, zgadzam się. Ma też bardzo wysokie mocowanie, dlatego jeszcze wyższe dodatkowe podłokietniki wywaliłem. Wg CUBE rozmiar 56 jest dla wzrostu od 170 cm, wiem że standardowe rozmiarówki są inne. Mniejszy rozmiar pewnie pozwoliłby mi na bardziej pochyloną pozycję, ale z drugiej strony nie celuję tym rowerem w ściganie. Tak czy siak - lemondkę pewnie prędzej czy później zmienię na lżejszą.



#12 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 10:55

Ale  konkretnie co jest nietypowego w rozmiarówce Cube'a w przypadku tego roweru?

Jest jak najbardziej typowa dla roweru typu endurance w wymiarze 56.

Górna rura 56, główka 182, reach 385 to przeciętna w klasie. 

Poza tym ta tabelka z sugerowanym wzrostem to jakieś -i to oględnie rzecz ujmując- kompletne brednie: górna rura 590 mm

dla wzrostu 180-185? Bez jaj.



#13 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 10:58

A szczerze mówiąc to pomyśl, czy jest ona konieczna. Sam mam lemondkę 3T, tego typu, tylko z trochę innym mocowaniem do kierownicy:

 

pol_pl_3T-Przystawka-czasowa-lemondka-Cl

 

Do czego zmierzam? Jeszcze w zeszłym roku wydawało mi się, że bez niej ciężko o długie trasy, przejeździłem z nią końcówkę wiosny, całe lato i początek jesieni. Zdjąłem jesienią, gdy dłuższe tripy zastąpiłem częstszą jazdą na podjazdach... wiosnę zacząłem od tego samego, stopniowo przechodząc na dłuższe trasy. I co? I okazuje się, że nie jest mi ona w tych trasach do niczego potrzebna, zbędny dodatek. W tej chwili planuję ją wrzucić tylko na pewien okres, gdy będę ciskał swoje odcinki TT. Później znowu zdejmę, bo kierownica szosowa ma i tak dużo opcji do chwytu. W Twoim przypadku spokojnie mógłbyś opierać się przedramionami o kierownicę na niektórych fragmentach tras, i wysokość byłaby wtedy ok. 

 

A takiej krowy już na bank bym nie woził bez przerwy na kierownicy. 



#14 wyrzykus

wyrzykus
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 06 czerwiec 2017 - 05:59

Zobaczymy, na próbę zdjąłem krowę, jak plecy nie nawalą to zostanie sama kiera.

 

big.jpg


  • Born Ready lubi to

#15 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 czerwiec 2017 - 07:46

CUBE parę lat temu miał pokręconą rozmiarówkę, fakt, bo jeździłem na Cube Attempt rozmiar 60cm, który faktycznie miał 570 w horyzoncie a kolegi 56 miała fizycznie 54cm długości. Teraz to poprawili bo 56cm ma faktycznie prawdziwe 56cm (sprawdziłem geo Attaina 2017) w horyzoncie więc... masz za dużą ramę Kolego ale na Twoje granfondo długa rama może podpasować. Krótkie ramy są dobre do agresywnej ściganckiej jazdy, szybciej przyspieszają i są zrywniejsze.

 

Jestem jednak pewny, że kolejny rower który kupisz będzie mniejszy ;) Gdzieś zasłyszałem, że dopiero trzecia szosówka w życiu amatora jest trafiona z rozmiarem i najczęściej jest najmniejsza ze wszystkich poprzednio ujeżdżanych. W moim przypadku (i wielu moich znajomych) ta zasada się sprawdziła hyhy.

 

Kilometrów!



#16 wyrzykus

wyrzykus
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 06 czerwiec 2017 - 20:22

Maccacus, jestem pewien że masz rację, kolejny będzie mniejszy. Nie dawała mi spokoju ta rozmiarówka i wygląda na to że modele z 2016 maja ją jeszcze po staremu. Górna rura ma 51 cm długości, osiowo od środków rur to max 54 cm. Może dlatego wcale wygodnie mi się jeździ.

#17 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 13 czerwiec 2017 - 22:17

Nie wiem po co Ci taki wielki mandzur na krótkie trasy?



#18 wyrzykus

wyrzykus
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 14 czerwiec 2017 - 06:04

Jak widać jest pełny, więc pewnie potrzebny. Na dojazdy do roboty idealny, na weekendowy light bikepacking też. W czym problem?