Skocz do zawartości


Zdjęcie

Małe Pęknięcie W Ramie Stalowej - Naprawa


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 krystiangw

krystiangw
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 06:04

Cześć!

Mam rower z ramą szosową, przypuszczam wczesne lata '90.

Ostatnio zauważyłem małe pęknięcie na rurce górnej tylnego trójkąta ( na zdjęciu ).

Prawdopodobnie spowodowane małą glebą na rowerze.

 

Czy ktoś ma doswiadczenie w naprawie tego rodzaju uszkodzeń?

Załączone pliki

  • Załączony plik  rama.jpg   107,27 KB   12 Ilość pobrań


#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 14 czerwiec 2017 - 06:17

Najpierw trzeba by ściągnąć lakier i zobaczyć czy faktycznie strzeliła rurka. Nawet na zdjęciu widać pajęczyny na lakierze, także nie zdziwiłbym się jeśli rurka jest cała. Jakby się okazało, że jednak jest pęknięta no to najlepiej podesłać ramę do Rychtarskich  - [email protected] 



#3 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 08:02

hehe, miales glebe, to pewnie cos sie poddało w jej momencie, a że lakieru grubo to popekał , przy stali ciężko powiedzieć że rurka pęknieta, ona raczej jest w tym kolanku łaczeniowym i pewnie sie nadruszyła, ze starości odlutowała, z resztą to wygląda jak już było spawane, szpachel i dopiero farba tak grubo tego tam, z, tak czy inaczej trzeba bedzie lakier ściągać i patrzeć ale czy to się opłaca, napewno jak rama zrobiona z bardzo dobrej stali , bo jak zwykła to złom.



#4 carlos76

carlos76
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 czerwiec 2017 - 08:27

też uważam, że naprawa "profesjonalna" w serwisie zajmującym się tego rodzaju naprawami może nie być opłacalna dla tego rodzaju uszkodzenia. Zaczął bym od zeszlifowania lakieru i sprawdzenia co tak na prawdę się stało. Jeśli jest rozspawana rura chociaż na to nie wygląda a raczej na pękniętą to w miejscu spawu i tak będzie osłabiona i narażona na kolejne pęknięcia. Ja bym rozejrzał się za inną. Jeśli ci nie zależy na nowej, lekkiej lub np. aluminiowej ramie to taką stalową możesz kupić podejrzewam w cenie naprawy tej ramy. Można spotkać w necie na prawdę super okazje... 


  o__          __o        ,__o                                        __o          __o
  ,>/_        -\<,      _-\_<,                                    _`\<,_      _ \<_
(*)`(*).....O/ O.....(*)/'(*).. 
IT'S TIME FOR A RIDE ...(*)/ (*).....(_)/(_) 


#5 RBT

RBT
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2017 - 15:22

Rura jest raczej pęknięta, chyba że lakier położony jest szczególnie grubą warstwą.
Jak pisali poprzednicy, trzeba usunąć lakier. Naprawa jest jak najbardziej możliwa, raczej przez twarde lutowanie mosiądzem niż spawanie.

#6 krystiangw

krystiangw
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 07:44

Dzięki za odpowiedzi. Zdarłem lakier i widać wyraźnie uszkodzenie. Raczej zdecyduje się na wymiane całej ramy.

 

 

Załączone pliki





Dodaj odpowiedź