Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką Grupę Shimano Wybrać...?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 16 czerwiec 2017 - 09:23

Niby proste pytanie  - jeśli cię stać to "Duracz"!. Obecny rower też mam na DA ale jest to grupa ( albo raczej mix ) 7800/7900, w 2009 roku kiedy rowerek składałem między DA a nawet Ultegrą istniała, moim zdaniem, technologiczna przepaść. Przyszedł czas by zmienić ramę i przy okazji osprzęt, najchętniej również na DA, ale...obecna topowa shimanka jest brzydka jak przysłowiowa "kupa leona" a poprzednia, czyli DA 9000 jest już coraz trudniej dostępna. No to do meritum, w oczekiwaniu na następcę DA 9100 ( ha, ha, ha...), chcę wybrać między Ultegrą Di2 i mechaniczną. Podczas pobytu w Toskanii pojeździłem trochę na rowerze z najnowszą Ultegrą i mówiąc szczerze nie zauważyłem różnic w działaniu w porównaniu do mojego DA, no i estetyka mi bardziej odpowiada, kolega miał taki sam rower ale z Ultegrą Di2 i jadąc obok byłem zaskoczony głośnymi odgłosami jej pracy. Czy to norma w grupach elektronicznych? Jeszcze pytanie o wagę: o ile cięższa (realnie) jest wersja elektroniczna? 

 Mam na oku dwa identyczne rowery, jeden na Ultegrze Di2 i drugi na mechanicznej, różnica w cenie to ok 1000 więcej za ten pierwszy, czy warto zainwestować w elektronikę? Wiem że hamletyzuję ale chętnie poznam opinie użytkowników bo decyzję o zakupie muszę podjąć szybko.



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 czerwiec 2017 - 12:52

Hehe, dla mnie to pierwsza Dura Ace jaka mi sie podoba. Ogromny plus za odejscie od srebrnych korb.

U mnie w klubie jest kobitka na nowej elektrycznej DA. Stonowany, bardzo ladny wyglad.

 

Co do obecnej Ultegry, osobiscie nie bralbym jej z kilku powodow:

1. co drugi albo i lepiej rower jest na Ultegrze

2. na jesien (chyba) bedzie nowa Ultegra no ale ta tez nie musi cie sie koniecznie podobac :)

 

W klubie mam kilkanasie di2 Ultegr. Nie zauwazylem zeby cos tam nadzwyczajnie halasowalo. Jakos tez brak jakis narzekan na dzialanie samej elektryki.

Wiadomo, we wszystkich elektrycznych napedach, przednia przerzutka robi najwiecej halasu. Mocny motor, dluzszy skok.

 

 

Co do wagi obydwu: 

https://thebikelane....eights/#Shimano

 

Czy warto wchodzic w elektryke, to najlepiej musialbys sam sie przekonac. Uzywam od 15 miesiecy i nie chcialbym wrocic do mechanicznej wersji.



#3 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 14:24

Nowa Ultegra to bedzie praktycznie nowy DA, tez bedzie dyna-sys i tylny wózek Shadow



#4 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2017 - 20:32

Ja w klubie nie byłem za to serwisowałem (i wymieniałem) duużo przerzutek przednich di2. W sumie kilkadziesiąt sztuk z rozerwanym wózkiem. 

Jeśli chcesz di2 to kup wersję 2x11 albo zrób zapas przynajmniej jednej przedniej "dziesiątkowej". Jeśli nie uda ci się za jakiś czas kupić ultegry z grupy 10x to po zakupie jedenastkowej będziesz musiał kupić tył jedenastkowy, bo przy apdejcie oprogramowania nie zadziała to.



#5 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 16 czerwiec 2017 - 21:26

 

Hehe, dla mnie to pierwsza Dura Ace jaka mi sie podoba. Ogromny plus za odejscie od srebrnych korb.

No cóż, de gustibus...ja lubię srebrne korby, no i ten "ciężki" wygląd czarnych korb, brrrrr...Wygląda na to że zostanę przy Di2, jeśli tylko długość ramienia korby będzie dla mnie.
Dzięki za link !!

 

 

Ja w klubie nie byłem za to serwisowałem (i wymieniałem) duużo przerzutek przednich di2. W sumie kilkadziesiąt sztuk z rozerwanym wózkiem.
Jeśli chcesz di2 to kup wersję 2x11 albo zrób zapas przynajmniej jednej przedniej "dziesiątkowej". Jeśli nie uda ci się za jakiś czas kupić ultegry z grupy 10x to po zakupie jedenastkowej będziesz musiał kupić tył jedenastkowy, bo przy apdejcie oprogramowania nie zadziała to.

Rozważam tylko wersję 2x11, całość.



#6 Gosc_Sam_*

Gosc_Sam_*
  • Gość

Napisano 26 grudzień 2017 - 17:09

Kolor kwestia gustu oczywiście, ale nowy DA wpasowuje się po prostu w nowe trendy gdzie kolorowość jest wypierana przez raczej taki stealth. Sam napęd nie rzuca się w oczy, nie świeci po oczach tak jak poprzednie jego wydania, ale świetnie komponuje się z rowerem. Ja bym brał nowy DA, poza wagą masz elitarną grupę. A jeżdżenie ze świadomością że jest coś lepszego ale przyoszczędziłem, szczególnie gdy gdzieś na zawodach zabraknie Ci tych kilku sekund... Rower powinien Cię satysfakcjonować w 100%.





Dodaj odpowiedź