Skocz do zawartości


Pęknięcie klamki Campy


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 25 lipiec 2010 - 11:04

Mam problem z lewą klamką Campagnolo. Mianowicie dzisiaj podczas wrzucania na duży blat ta dźwigienka służąca do zmiany biegu po prostu odpadła. Tzn nie było to przypadkowe ponieważ coś się stało z linką i chciałem na "chama" przerzucić bieg i wtedy odleciała sobie w krzaki i ślad po niej zaginął.

Orientujecie się może czy da się coś takiego wymienić?
Nie chciałbym zmieniać klamek ponieważ mam napęd 9s, a chyba nie mam kasy żeby wymienić na cały napęd 10s.

#2 Gosc_Campagnolo_*

Gosc_Campagnolo_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2011 - 00:48

mi tez w niedziele ta dzwigienka sie ułamala i poleciała z tym ze mam 10s napęd.
W wertykalu mają rózne ale na stronie akurat lewej nie było. A cena 80 zł plus wymiana w serwisie bo to nieco skomplikowane.
No i wina cięzkiego działania zapewne leży w pancerzach i lince ktore tez by należało wymienić.
Jakby ktoś wiedział gdzie mozna taniej taką używke kupic prosze o info

#3 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 07 kwiecień 2011 - 11:26

Eh, a mówią że campa taka niezniszczalna jest :lol:

Nie słyszałem aby w klamkach shimano kiedyś coś odpadło ;)

#4 Gosc_bula_*

Gosc_bula_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2011 - 16:11

taniej raczej nie kupisz, i nie ma co liczyć na to
a wymiane mozna zrobić samemu, wcale to skomplikowane nie jest

#5 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 10 kwiecień 2011 - 20:39

Mi w Xenonie starym też to gówienko odleciało. W wyższych grupach dźwignie multiplikacyjne są z aluminium/carbonu i nie połamią się.

Moja mi odfrunęła też przy ciśnięciu biegu (linkę sobie przytrzasnąłem Dedą Dog Fang'iem :lol: i chciałem biegi zmieniać :lol: )
Musiałem klamki wymieniać :mrgreen:

#6 Gosc_Campagnolo_*

Gosc_Campagnolo_*
  • Gość

Napisano 19 kwiecień 2011 - 21:54

na youtube jest filmik dokładnie pokazujący jak rozebrać klamkomanetkę campagnolo i ją złożyć

#7 Gosc_Campagnolo_*

Gosc_Campagnolo_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2011 - 17:02

wymieniłem sobie sam bo w serwisach nie mieli czasu i jakoś od pół roku działa. A co do filmiku to znalazłem ale na Recorda a mam Xenona i klamkomanetka lewa zupełnie ma inną budowe. Mniej ma sprężynek i łatwiejsza do naprawy

#8 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 15 wrzesień 2011 - 19:47

Mnie też lewa dzwignia w xenonie złamała się podczas regulacji na stojaku. Dostałem nowe w ramach gw. i zamieniłem na Tiagry. Wynika z tego,że xenon to szajs. pozdr

#9 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 15 wrzesień 2011 - 20:19

Znajomy w serwisie miał identyczną sytuacje o jakiej pisze nick. Klamka pękła w zasadzie sama z siebie przy próbie zmiany biegu. Widać, że to nie odosobnione przypadki.

#10 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2012 - 00:03

Mi w Mirage pękła najpierw lewa - wymieniłem (80 zł), później prawa - skleiłem i wzmocniłem drutem. Jeżdżę do dziś, ale wygląda to kiepsko. Generalnie - jest to słaby punkt tych manetek, chętnie wymieniłbym na aluminiowe, ale nowe nie są dostępne, pozostaje tylko szrot i wyjęcie ich z jakiegoś starszego modelu.



Dodaj odpowiedź