Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ósemka W Prawym Kolanie - Bike Fitting / Fizykoterapia

Kolano Dluzsza Noga Rotacja Miednicy

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 czerwiec 2017 - 09:03

Jakie jest wasze zdanie na temat robienia ósemki podczas pedałowania w PRAAWYM kolanie. czy to bedzie miec zwiazek z lekką rotacja miednicy a co za tym idzie dluzsza noga? Czy rozwiazaniem bedzie brak wkladki w prawym bucie ? Dodam ze mam bloki keywin tak wiec ciezko znalezc podkladki pod bloki. Predzej jakies wkladki do butow. Pytanie czy dobrze rozumuje czy moze jestem w bledzie? Dwa czy taka jazda (np bez jednej wkladki) na dluzsza mete bedzie miala korzystny wplyw na moja postawe ? (miednice itp ) ? Czy tylko spowowduje ze kolano bedzie sie krecic prosto natomiast wada postawy bedzie sie poglebiac ?

 

Moze lepiej zostawic tak jak jest i jezdzac na niskiej kadencji po prostu czekac az moze wreszcie "cos sie przestawi" . jak to wyglada pod katem osoby ktora ma jakies pojecie o anatomii oraz z fizykoterapi. Wole teraz zadbac o to aby pozniej nie cierpiec. Co jak co ale kolano bolem czasem osobie przypomni.

 

Inna kwestia jest taka ze ostatnio zmienialem troche bloki w rowerze. Efekt jest taki ze chyba lepiej nic nie kombinowac. W moim przypadku bezpieczniej jak ustawiam jest prosto )tzn wzluz lini prostopoadlych (mam taka miarkę na bucie).  Aczkolwiek jak tak patrze to z koleji moja LEWA stopa wychyla sie ciut bardziej na zewnatrz. Moze jednak lekko przechylic lewy blokw  takim razie?

Pytanie tylko czy warto kombinowac skoro z lewa nogą, lewym kolanem raczej nie mam problemow . Czuje że jest ok..



#2 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2017 - 10:04

W moim przypadku pomogło dopiero rolowanie powięzi, reszta ustawiona na bike fittingu, ale jedna noga i tak ósemkowała.
  • nolimts lubi to

#3 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 czerwiec 2017 - 10:40

W moim przypadku pomogło dopiero rolowanie powięzi, reszta ustawiona na bike fittingu, ale jedna noga i tak ósemkowała.

Dokładnie o jakiej powięzi mowisz? Lędzwiowow - Biodrowej ? Przy ktorej nodze? tej ktora wytacza ósemki ?



#4 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2017 - 10:45

Biodrowo - piszczelowa, roluje obie nogi tak samo. Pomogło na nogę która robiła ósemki i nie zaszkodziło na drugą.

#5 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 czerwiec 2017 - 22:10

Biodrowo - piszczelowa, roluje obie nogi tak samo. Pomogło na nogę która robiła ósemki i nie zaszkodziło na drugą.

tak dla sprecyzowania. 

 

Jakie dokladnie cwiczenia wykonywales?

Jak dlugo ?

Czy miales jakies "nietypowe" ustawienia np jakas podkladka czy cos?

Ile masz zwrostu i jaka wage?

Napisales "ale jedna noga i tak ósemkowała." To znaczy pomoglo troche ale nie do konca dobrze rozumiem ? Kiedy to bylo tak btw? Odczuwasz od tej pory jakies bole?



#6 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2017 - 12:53

Obejrzyj sobie ten film, na początku będzie zapewno bolało, możesz się podeprzeć drugą nogą. Roluj się codziennie, to po jakimś czasie dasz radę zrobić to co na filmie z uśmiechem na ustach.

 

https://youtu.be/2oeFay8YahU?t=9m30s

 

Ja nie wiem czy to pomoże u Ciebie na ósemkowanie, ale przynajmniej nie powinno zaszkodzić. Cały czas używam rolki żeby szybciej się regenerować, ale niejako przy okazji pomogło mi na ósemkowanie.



#7 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 czerwiec 2017 - 07:37

Dzieki 

 

No wlasciwie probuje cwiczyc i rozciagac te miesnie teraz. Nie wiem czy tez tak masz ale wczoraj zauwazylem ze jak przesune blok lekko w dol buta to to osemkowanie jakby bylo mniejsze albo zanikalo. Probowales przesuwac ten blok w bucie?





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Kolano, Dluzsza Noga, Rotacja Miednicy