Korba Rs500 46X36
#2
Napisano 02 lipiec 2017 - 17:14

A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?
#8
Napisano 03 lipiec 2017 - 21:26
Zastanawiam się nad meridą cyclo cross 500 i tam jest zestawienie korba 46x36 z kasetą 11x28 przy przerzutce tylnej 105 z krótkim wózkiem więc jest to twarde przełożenie na teren a kasety większej nie da się założyć bez zmiany przerzutki
Zależy jaki teren, nawet krótkie nachylenia do kilkunastu % można na tym podciągać, dłuższe i bardziej strome zgodnie ze starym przełajowym powiedzonkiem: jeśli wolniej jedziesz niż podbiegniesz, to rower na ramię i bieg (czy jakoś tak). Ewentualnie zmienisz 36 na 34. W terenie blat 46 jest raczej optymalny.
Przełaj to nie rower MTB, choć przyznam, że nie tyle podjazdy pod strome (ale krótkie) wzniesienia sprawiają mi problem, a raczej zjazdy z nich, w tym przypadku geometria roweru MTB pozwala na zdecydowanie większą kontrolę.
Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750



