Skocz do zawartości


Guz Na Łydce


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Miki08_*

Gosc_Miki08_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2017 - 23:06

Od pewnego Czasu zauważyłem guz na łydce pojawiający się przy odciągnięciu stopy do góry co to może być?

#2 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2017 - 23:22

Może być zwykły ,,tłuszczak'' ( niezłośliwy, istniejący bez konsekwencji guz ), albo coś rzeczywiście poważnego.



#3 gumolyt

gumolyt
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKujawy i Pomorze

Napisano 06 lipiec 2017 - 07:18

ja mam tłuszczaka na łydce, ogólnie lubią się pojawiać na łydkach, udach, tyłku, przedramionach. Mimo tego, że człowiek jest aktywny i nie ma dużej warstwy tkanki tłuszczowej to i tak tłuszczaki potrafią się pojawiać. Ja walczę z tłuszczakami długie lata bo mi się ich pojawia naprawdę dużo i zostaje tylko wycinanie przez chirurga. Ogólnie tłuszczak powinien dać się ruszyć na boki i nie powinien boleć podczas dotyku. Najgorsze, że rosną i czasem zaczynają uciskać jakiś nerw lub naczynie krwionośne. Mój największy był wielkości piłeczki do golfa.



#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 lipiec 2017 - 08:21

Włosień. Nowotwór złośliwy. Pryszcz... Albo noga do amputacji.

Nawet jeśli zada się takie pytanie w takiej formie osobie, która ma wiedzę na ten temat (czytaj: lekarz) to i tak w odpowiedzi dostać powinna zaproszenie na oględziny. Jakbym dziś w pracy słyszał: "ty weź to, mojemu znajomemu pomogło jak miał coś podobnego...", ręce opadają...

Zresztą jaki to ma związek z tematyką działu: "Ogólne wiadomości ze świata kolarskiego i nie tylko"?!Jaki związek ma Twoja łydka ze światem kolarskim? Jest dział "Zdrowie" i nawet dokładnie ten sam tytuł wątku, a nawet tam (2 razy!!!) wpisałeś, że też coś takiego masz to po cholerę było tworzyć nowy wątek i to w miejscu absolutnie nie nadającym się do tego?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2017 - 08:25

Miałem coś takiego pod skórą wielkości wiśni. Bolała mnie cała łydka podczas jazdy na rowerze i przyznam, że po głowie chodziły mi różne myśli... Poszedłem prywatnie do dobrego chirurga, który wykonał zabieg. Nawet nie wysyłał wycinka do badania, bo stwierdził, że to zwykły kaszak, który jego zdaniem mógł powstać w wyniku zmiany trybu życia na bardzo aktywny fizycznie.





Dodaj odpowiedź