Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant Defy 1 Disc 2016


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Downbeat

Downbeat
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 09:10

Witam

Jestem tutaj nowy więc cześć wszystkim, rozglądam się za rowerkiem do 5000zł, wpadł mi w oko Giant Defy 1 disc 2016, czytałem parę opinii na jego temat i wszędzie piszą bardzo pozytywne. Pytanie moje co sądzicie o tym rowerku, może ktoś go właśnie posiada i napisze parę słów o nim.

 

To mój powrót do kolarstwa po latach, tak więc ma to być rowerek do codziennej jazdy w terenie, około 70 km dziennie, kolorystyka przypomina mi mój Bianchi, które zresztą uwielbiam, dlatego jeśli chodzi o malowanie to mi się dobrze kojarzy :), zastanawiają mnie tylko tarczowe hamulce ... nie mam zdania prawdę mówiąc.

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

Defy-1-Disc-Blue.jpeg



#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 09:17

Rower ma mechaniczne hamulce, brak sztywnych osi - bez sensu.

Mimo, że jestem zwolennikiem tarcz, w tej sytuacji wolałbym rower z hamulcami obręczowymi.



#3 Downbeat

Downbeat
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 09:49

Jeszcze natrafiłem na poprzedni model, ale już półka wyżej, a więc

 

Giant Defy 1 disc 2016 kontra Giant Defy advanced 3 2015

 

wyglądają prawie identycznie, nigdzie natomiast nie mogę znaleźć ich wagi ...



#4 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 lipiec 2017 - 09:51

Rower jak rower. Kupujesz, zajeżdżasz, kupujesz nowy.



#5 sbdr115

sbdr115
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 10:12

Mam polecam Przejechalem na nim puki co 4500 km . Wygodny na trasy pow  100 km . Hamulce mechaniczne bardzo dobre . 
Jedynym minusem w tym rowerze  jest trwalosc lakieru !  Jakbys mial wiecej pytan zapraszam na prv



#6 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 06 lipiec 2017 - 14:21

tarcze mechaniczne spoko,mam w canonndalu i bardzo po sobie chwale po gorkach daja rade,nie zamienil bym na zadne szczekowe



#7 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 16:00

Słaby jest sens -przy zakupie nowego roweru- pakowania się w rozwiązania, które znalazły swoje miejsce w muzeum.



#8 Downbeat

Downbeat
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 16:23

Słaby jest sens -przy zakupie nowego roweru- pakowania się w rozwiązania, które znalazły swoje miejsce w muzeum.

Tzn ?



#9 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 16:30

Hamulce tarczowe mechaniczne i brak sztywnych osi.

Zwróć uwagę, że Giant w modelach Defy 2017 wycofał te hamulce oraz, że stosuje sztywne osie.



#10 Downbeat

Downbeat
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 17:09

Hamulce tarczowe mechaniczne i brak sztywnych osi.

Zwróć uwagę, że Giant w modelach Defy 2017 wycofał te hamulce oraz, że stosuje sztywne osie.

 

W sumie w ogóle zrezygnowali z serii Defy, jest tylko Defy Advanced ...



#11 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 17:41

W sumie w ogóle zrezygnowali z serii Defy, jest tylko Defy Advanced ...

 

Stare Alu defy to teraz Contend 

https://www.giant-bi...ntend-sl-0-disc

 

geometria praktycznie ta sama tylko zmniejszyli rozstaw kół, przez tylne widełki przez co rower jest bardziej zwrotny, żywy mniej stabilny, dla jednych to plus dla drugich minus. Mnie odpowiada bardziej ta nowa geo



#12 Downbeat

Downbeat
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 21:39

Dziękuję wszystkim za pomoc, mam natomiast jeszcze jedno pytanie, na stronie Gianta nie ma już modelu Contend SL 1 disc, czy zastąpił go Contend SL 0 disc ? można gdzieś w Polsce kupić Contend SL 1 disc ?



#13 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpień 2017 - 10:28

To fakt, w zeszłym roku Giant jeszcze stosował te starsze rozwiązania - brak sztywnych osi i mocowanie post-mount. Ale poprzednie dwa lata były takimi latami przejściowymi gdzie tarcze wchodziły dopiero do powszechnego użycia i do tańszych modeli i nikt nie wiedział w jakim kierunku to się potoczy. Niektórzy wrzucali już sztywne osie, niektórzy nie. Giant niestety nie zdecydował się na to, zrobili to dopiero w tym roku, ciut za późno.

 

Czy brak sztywnych osi jest bez sensu? nie jest, to po prostu starsze rozwiązanie, działa, rower jeździ i jak jest dobrze wyregulowany to nic nie ociera. Natomiast obecnie nie kupiłbym nowego roweru z tymi rozwiązaniami, chyba że za mocno okazyjną cenę bo problemem jest tu tylko spadek wartości roweru. Za 2-3 lata nikt nie będzie zawracał sobie takimi konstrukcjami głowy i może być ciężko rower sprzedać. 

 

Co do samego roweru, ja mam niemal to samo tylko karbonowe, baaardzo wygodna szosówka. W tym roku objechałem Gardę na Can. Synapse (ok. 150km), który też niby pretenduje do miana endurance bike, ale daleko mu do tego, zdecydowanie Giant Defy czy Spec Roubaix są wygodniejszymi konstrukcje tego typu. Te hamulce tarczowe mechaniczne są ok, ale w tym roku przechodzę na hydraulikę, niech tylko będą dostępne klamki nowej Ultegry R8000. Mechaniczne tarczówki za kilka lat też będą już w lamusie. 



#14 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 10:50

Generalnie bardzo fajne są te nowe Gianty Defy. Z dużych wad widzę nietypową sztycę w modelu Advanced Pro, co w przypadku kiedy komuś nie pasuje offset

będzie problemem, z mniejszych małe -przynajmniej z przodu mogli dać większą- tarcze hamulcowe.



#15 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 11:10

Oosnm, to offset powinien być zmienny dzięki podkładkom


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#16 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 13:40

Mogliby dać normalną okrągłą sztycę.



#17 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpień 2017 - 08:28

Ta sztyca D-fuse sie sprawdza razem z widełkami fajnie sie to ugina. Co to jest offset? W Adv Pro jest chyba to samo co w nie-pro?

#18 Ogut

Ogut
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 19:08

Jaka jest długość tej sztycy?



Dodaj odpowiedź