Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie O Przełożenia - Matematyczne


20 odpowiedzi w tym temacie

#21 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 07 sierpień 2017 - 23:06

Koncepcja zmiany korby z 50/39/30 na 50-34 wydaje się słuszna, jeśli natomiast masz kasetę 11-32, nie bardzo widzę potrzebę zmiany na 11-34, chyba  że ta pierwsza Ci się kończy i tak czy inaczej musisz ją wymienić, ale w Polsce nie ma podjazdów dla średniowytrenowanego kolarza na których przełożenia 34-32 byłoby zbyt twarde a stracisz na stopniowaniu eliminując jeden z biegow pośrednich. Zakładam, że już posiadasz przerzutkę z długim wózkiem, inaczej zmiana 11-32  na 11-34 niesie koniecznośc jej wymiany.

 

Trafiłeś w punkt. W ogóle o tym nie pomyślałem :)

 

Zrobię tak:

przed nowym sezonem (2018) i tak muszę wymienić łańcuch (będzie miał ok. 8 tysięcy km i de facto już ma lekki luz i byłby do wymiany, ale nie mam kiedy tego zrobić), więc zmienię i kasetę (na 11-34 lub 11-32 - jeszcze zobaczę), mam przerzutkę z długim wózkiem. Dorzucę więc korbę 50-34 i organoleptycznie wypróbuję nowe przełożenia na ściankach 17-24%, które kilka razy w sezonie podjeżdżam.

 

Po Waszych wpisach powinno być bardzo podobnie, jak teraz, ale już na 100% się przekonam na swojej skórze.

 

Dzięki.


  • X-RAY lubi to



Dodaj odpowiedź