Skocz do zawartości


Zdjęcie

Żylaki Powrózka Nasiennego


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Amator30

Amator30
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 16:23

Witam, chyba koniec mojej kariery rowerzysty mam stwierdzone zylaki powrozka nasiennego po obu stronach byłem dziś na usg. Czy miał ktoś z was taka przypadlosc? Mam tez przeplyw wsteczny to znaczy ze sie cofa krew podobno operuje sie to w zaleznosci od stadium zylakow ale jazda na rowerze ucisk malo miejsca moze tylko sprawe pogorszyc :(



#2 Simba

Simba
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 październik 2017 - 09:05

Hej,
Na początku czerwca stwierdzono u mnie zapalenie prostaty i właśnie żylaki powrózka nadające się do embolizacji.
Po miesięcznej przerwie wróciłem na rower.
Wymieniłem siodła w rowerach. A takie ze skróconym nosem i jakoś żyje.
Zabieg mam na początku listopada więc zobaczymy co dalej. Polecam tego typu siodła gdy ma się ww problemy.
Dodatkowo mostek na plus i naprawdę da się jeździć.

#3 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 03 październik 2017 - 11:01

Kuźwa dobrze że piszecie, bo możliwe że zaczyna się to i u mnie. Wcześniej podejrzewałem guza, ale zimą po przerwie od roweru ustąpiło całkowicie (zresztą po ponad roku ściągneło by mnie z tego świata...)

No nic, zgłębię temat, trzeba bedzie to zadziałam.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#4 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 03 październik 2017 - 11:23

Co wy mówicie??? Toż pedałowanie może być szkodliwe???!!!!🤤😯😲

#5 Simba

Simba
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 październik 2017 - 11:51

Pedałowanie nie. Ale niewłaściwa pozycja już tak. Po 20 latach na mtb, gdzie nigdy nie miałem żadnych problemów zachciało się CXa. Oczywiście zgodnie z kalkulatorem, wytycznymi z internetu wszystko powinno być cacy a ból, który odczuwam powinien minąć. No i tak mijał, że po 4 miesiącach wracałem z maratonu pedalujac na stojąco i sikajac po krzakach krwią.
Teraz muszę kupować ciuchy za miliony monet by przylegały a nie uciskały wrażliwych miejsc plus dodatkowe bejmy poszły na dobór siodeł.A wystarczyła by pewnie zmiana mostka na plus i trochę podkładek pod niego.

#6 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 03 październik 2017 - 14:48

 No i tak mijał, że po 4 miesiącach wracałem z maratonu pedalujac na stojąco i sikajac po krzakach krwią.
 

 

Tyle że zapalenie prostaty nie musi mieć żadnego związku z rowerem - to raz. A dwa - nie radzę bagatelizować krwi w moczu, jeśli jeszcze nie byłeś u lekarza to jesteś stuknięty :P



#7 Simba

Simba
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 październik 2017 - 15:32

Byłem tego samego dnia. Jakoś musiałem się dowiedzieć o mojej przypadłości.
Zrobiłem badania wszystkiego co się dało i całkiem możliwe, że skoro zapalenie nie miało podłoża bakteryjnego to ciągle podrażnienie żylaków spowodowało samo zapalenie. Ale to teoria bo ten typ schorzenia jest bardzo słabo poznane

#8 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 03 październik 2017 - 16:22

Aż boję się kupować szosę teraz...

#9 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 październik 2017 - 09:13

Dżizas zluzujcie. Przerabialem temat. Szacuje się, że przypadłość ta dotyczy 15-25% wszystkich facetów więc niektórzy mogą to mieć ze względu na predyspozycje osobnicze a nie aktywnosć rowerową. Najczęściej mają postać łagodną i nie wymagają interwencji. Przy postaciach bardziej zaawansowanych mogą prowadzić do niepłodności. Ja mam jakieś pierwszego stopnia, byłem parę lat temu na usg z tego powodu bo też wyczułem jakieś guzki przy samobadaniu i mnie to zaniepokoiło. Urolog potwierdził niewielkie żylaki na obrazie USG ale stwierdził, że nie wymagają interwencji chirurgicznej. Od tego czasu minęło kilka lat a one się nie powiększły więc nie zawsze musi mieć to związek z rowerem. A pozycję na szosie mam raczej daleką od turustycznej. Polecam jednak udać się do urologa i zrobić USG.

 

 


  • astronom i bocian2012 lubią to

#10 bocian2012

bocian2012
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądPilzno

Napisano 04 październik 2017 - 10:11

Dokładnie tak jak pisze @maccacus miałem to samo one znikają raz sa wyczuwalne a raz nie.Urolog mi powiedział ze już 16sto latkowie maja żylaki ot taki urok tego swiata.





Dodaj odpowiedź