Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zimowanie Roweru Na Balkonie


26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 wrzesień 2017 - 12:49

No tak, ewentualna przyszła żona wybiera :P, wybór roweru należy do Ciebie. W tym przypadku wybór ograniczony chyba tylko zasobnością portfela...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#22 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2017 - 06:20

Jestem praktykiem w tym temacie.

 

Jeśli chodzi o szosówkę na balkonie to jeśli tylko zabezpieczysz ją od śniegu i bezpośrednich opadów to moim zdaniem będzie ok. Folia może nie służyć ponieważ przy spadku temperatur będzie wydzielać się wilgoć. Jeśli będziesz miał odpowiedni oddychający pokrowiec to po prostu ta wilgoć ucieknie.

Natomiast musisz się w takim przypadku pogodzić z tym, że opony prawdopodobnie w przyszłym roku popękają po takiej zimie.

 

Natomiast zdecydowanie nie polecam trzymania roweru MTB/XC na balkonie ze względu na występujące w amortyzatorach oleje oraz ciągłe ciśnienie. Mnie raz z powodu zamarzającego oleju i zwiększonego ciśnienia w brainie rozerwała się uszczelka. Po rozmowach z serwisantem okazało się, że to był możliwie najmniejszy wymiar kary ponieważ gdyby zamarzający olej (zwiększanie objętości) postępował w drugą stronę straciłbym cały odlew magnezowy.

 

Z drugiej strony po latach jednak dorobiłem się i trzymam rower w pomieszczeniu gdzie temperatura nie spada poniżej 4C rocznie i jest zdecydowanie milej go zimą dotknąć :)

 

Podsumowując - jeśli nie masz wyjścia balkon da radę. Ale pokombinuj i wymyśl coś - chociażby rozłóż go i schowaj do łóżka :) (albo powieś nad łóżkiem)



#23 krzewyozdobne

krzewyozdobne
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 14:14

Zabezpieczony przed wilgocią może spokojnie zimować na balkonie. Z doświadczenia wiem, że nic się nie dzieje.



#24 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2017 - 19:32

Podpowiadałem przechowanie pod łóżkiem. To może jeszcze całkiem inna propozycja - u mnie (statystycznie) co drugi sklep/serwis oferuje przechowalnię zimową. Podejrzewam, że koszt nie przekroczy konkurencyjnych propozycji - stalowe drzwi, wymiana ogumienia itd. Poza tą pod łóżkiem. Jest bezkonkurencyjnie najtańsza:-)



#25 Szerszeń

Szerszeń
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądBiałogard

Napisano 27 wrzesień 2017 - 20:20

rozważ taki pokrowiec..

http://www.motogen.p...-926,18740.html

jest stosunkowo tani.

 



#26 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 30 wrzesień 2017 - 01:53

Zabezpieczony przed wilgocią może spokojnie zimować na balkonie. Z doświadczenia wiem, że nic się nie dzieje.

 

Rozwiń pojęcie "zabezpieczenia przed wilgocią". Jaki rower zimowałeś na balkonie, taki za 2, 5 czy 10 tys?

 

 

rozważ taki pokrowiec..

http://www.motogen.p...-926,18740.html

jest stosunkowo tani.

 

Taki pokrowiec zabezpiecza rower jedynie przed kurzem, deszczem i śniegiem, nic poza tym.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#27 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 30 wrzesień 2017 - 06:00

Są uchwyty które pozwalają podwiesić rower na płasko pod sufitem. Super sprawa. Sypialnia, zamontowany nad łóżkiem. Nie ma nic lepszego przed zaśnięciem niż widok roweru.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


  • Stasko lubi to



Dodaj odpowiedź